Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi zsebpénzt kap a gyereke...

Mennyi zsebpénzt kap a gyereketek (és hány éves)? Mennyi zsebpénzt tartotok reálisnak egy 12 éves gyereknél?

Figyelt kérdés

2016. márc. 19. 15:02
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Tanulmányi eredmény zsebpénz rossz megoldás?


Elvált szülők esetén szerintetek kinek kellene adnia a zsebpénzt 100ezer feletti tartásdíj esetén?

2016. márc. 19. 15:04
 2/26 anonim válasza:
59%
Kapjon Havonta egy ezrest aputól is, anyutól is. Nálunk is ez van 12 eves gyereknel.
2016. márc. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
32%

Ha havi 2000 ret kapnek de orulnek xd pedig 20 eves vagyok soha nem kaptam zsebpenzt

Nem sok az a 100k tartas dijnak?

2016. márc. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
19%
Én soha nem kaptam így zsebpénzt. Ha kellett valamire szóltam, és adtak direktbe. Pl. reggel sulibüfére vagy ha valamit egyedül kellett megvennem. Én ebből kifolyólag nem is tartom szükségesnek, mert ha a gyereknek van pénze elkölti felesleges dolgokra akkor is ha nem kéne.
2016. márc. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
42%
Én 12-17 éves korom közt kaptam heti 5 ezer forintot amikor sulis voltam hogy tudjak magamnak venni kaját meg néha ha anyámnak kellett valami a boltból abból kellett álljam. Ami maradt belőle azt megtarthattam. Általában így heti 1500-2000 forintom megvolt amit persze félre is tettem magamnak mert ezenkívül nem kaptam más pénzt. Ha valamire szükségem volt azt általában megkaptam, persze egy határ volt azért. Nem voltunk hű de gazdagok de a szüleim arra neveltek hogy tanuljam meg beosztani a pénzt. 17 évesen lett állandó diákmunkám akkor azt a pénzt nem kérték el tőlem sose csak mondták hogy úgy osszam be hogy ők már nem adnak kajára, csak akkor ha egy hétig nem megyek dolgozni mert hetente kaptam fizut.
2016. márc. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
34%
heti 3 ezret kapok, 15 éves vagyok :) u.i: a ruhákat, sminkeket, szinte mindent javarészt magamnak veszek, ha nagyobb ruha vásárlást tartok, akkor kérek még pluszba kitoldásnak is egy kicsit. a telefonom is magamnak vettem a spórolt pénzekből :)
2016. márc. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ahhoz hogy értékelni tudja a pénzt, Havi 5-10 ezer forint.

De ha uzsonna stb. dologra is költenie kell akkor azzal együtt kalkulálva.

2016. márc. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk nincs zsebpénz. Tizórait itthonról visznek, ebédre be vannak fizetve. Ha kell valamire pénz, akkor kérnek arra és kapnak.

14/L, 17/F

2016. márc. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
37%

50 €-t kap. 1,5-3 € az az iskolában egy szendvics vagyolyan 2,5 euró egy süti bár mindig csomagolunk neki ételt, de ha mégis ahhoz lenne kedve, tud magának venni. 5-7€ egy mozijegy attól függően melyik nap megy, 10-20 € egy könyv.

Úgy tartom normálisnak a zsebpénzt, hogy el tudjon menni valahova ha szeretne, tudjon magának venni enni-inni vagy olyasmit, amit szeretne (könyv, cd vagy bármi) . Ha marad belőle általában elrakja, és gyűjt valamire, amit szeretne.

2016. márc. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
62%
Én 12 évesen még nem kaptam semennyi zsebpénzt. Valamivel később kaptam havi 1000, majd havi 3000 forintot, de természetesen nem ebből kellett költenem se ruhára, se kajára, azt azért kaptam.
2016. márc. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!