Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális? Vagy csak én nem...

Ez normális? Vagy csak én nem értem?

Figyelt kérdés

Anya, ha későn kelek fel: "De lusta vagy, hogy lehet eddig aludni, elmegy az egész napod"


Ha korán kelek:

"Minek keltél fel ilyen korán, aludjál még, semmi értelme felkelned"



2019. jún. 19. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
De ismerős helyzet.😀 Nyugi, anyából van. Az anyákat nem lehet megérteni. ☺
2019. jún. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Mikor van a korán és mikor a későn? Mondjuk ha hajnali 5 és délután kettő akkor valahol közötte kellene felkelned (nem túl korán és nem túl későn).
2019. jún. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Én a helyedben azt mondanám, hogy:


"Anya! Válaszolni csak kérdésre tudok, teljesíteni pedig csak kérést tudok! Tehát ha érdekel, hogy miért most keltem fel, akkor kérdezd meg, ha szeretnéd, hogy máskor tegyem, akkor kérj meg, de egy kijelentő megállapításra nem tudok érdemben reagálni"


Ha máskor már mutter tud tisztán és világosan kommunikálni, akkor pedig indokolhatsz: azért keltem korán, mert nem tudtam tovább aludni. Vagy ha abba köt bele, hogy miért fekszel: "mert most ez esik jól és örülök, hogy most megtehetem"


A lényeg az, hogy határozottam közölj és ne állj bele a vitába, érvcsatába, játszmába.

2019. jún. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez "normális", elég sok esetben előfordul hasonló.
2019. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2: pl. "Későn": 11-12 óra

"Korán": 8-9 óra

2019. jún. 19. 14:17
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Ismerős .. aza tipikus semmi se jó semmivel se elégedett csak kötekedő sítusban tud szólni a lényeg a csesztetés megkel tanúlni elengedni a füled mellett nem reagálni rá .. nekem nagymamám ilyen ..
2019. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd komolyan, vannak úgynevezett "bejáratott anyai mondatok". A "minek keltél fel" ugyanolyan mint az "itthon vagy?".

Nem számít neki valoszinűleg hogy mikor keltél, csak a "szia" helyett ilyesmit mond. Én viccesen reagálnék a helyedben, de a kerdésedre válaszolva: igen, normális.

2019. jún. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de ismerős.

Vagy ugyanez, ha benn vagyok a házban - -> menj ki a kertbe!

Kinn vagyok a kertben --> gyere már be, alig látlak


Szóval azt kell hogy mondjam, normális

2019. jún. 20. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!