Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nekem van igazam, vagy a...

Nekem van igazam, vagy a szüleimnek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Mostanában többször is összezörrentem a szüleimmel a jövőmmel kapcsolatosan. Nem tudom, hogy honnan, de kitalálták, hogy legyek tanár, merthogy az milyen jó kis munka. Még az egyetem elején közöltem velük, hogy nem-nem leszek. Viszont csak addig mondták, hogy vegyem fel a pedagógiát is, mígnem megtettem, hátha megtetszik alapon.

Most már vége az egyetemnek, és elmondtam világosan, hogy nem akarok az lenni, mert egyszerűen nem tudnám csinálni, más területen akarok dolgozni.

Emiatt aztán lassan már én kezdem magamat hibásnak érezni, meg rosszul, hogy nem akarok ezzel foglalkozni.



2019. jún. 19. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Felnőtt ember vagy, a te jogod a saját életed irányítása.
2019. jún. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Ezt benézted, és kidobtál az ablakon öt évet.
2019. jún. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem dobtam ki semmit, mert nem pedagógia szakra mentem, hanem angolra, a peda az csak egy modul, amivel taníthatok angolt, ha akarok. Egyébként is három év, nem öt.
2019. jún. 19. 19:24
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Az angol tanítás roppant kifizetődő manapság. Semmit nem veszítettél, sőt, eggyel több lehetőséget nyertél.
2019. jún. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mármint?
2019. jún. 19. 19:31
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Igaza van annak aki az angoltanítást ajánlotta. Nagyon jól lehet vele keresni manapság.
2019. jún. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hiába lehet jól keresni, ha egyszer nem akarok iskolában tanítani. Ennyi erővel, ha 500 ezer forint lenne egy pap fizetése akkor mindenki pap lenne?
2019. jún. 19. 19:54
 8/11 anonim válasza:
100%
Szia! Felnőtt ember vagy, nincs joguk ahhoz, hogy eldöntsék azt, hogy te mivel szeretnél foglalkozni a jövőben. Állj a sarkadra, mondd meg nekik hogy nem akarsz tanár lenni, nem ez érdekel téged.
2019. jún. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát pont ezért álltam a saját lábamra. Azt szokták mondani, hogy aki fizet, az táncol. Hát nekem ne fizessenek semmit azért, hogy beleugassanak az életembe. Szépen dolgoztam suli mellett, a magam ura voltam. Így mindig megvolt az aduászom, hogy így aztán azt tanulhattam, amit akarok. Nem egyszerű, de valamit valamiért.
2019. jún. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Szüleid tisztelete mellett már a saját jövődet kell tervezgetned.

És ha az angol jól megy, vagy bármi más, ami érdekel, akkor tedd azt, amit szívesen csinálsz. De ezt szüleiddel is közöld nyomatékosan. Saját lábadra állj és ne engedd, hogy szüleid akarata érvényesüljön.

Ami persze nem azt jelenti, hogy ne hallgatnád meg őket. Sőt, gyakran ülj le velük beszélgetni... amiközben tegyél fel nekik kérdéseket. Hogy pl. ők hogyan, miként döntötték el, amikor arra került a sor, hogy pályát válasszanak. Vagy pl. mi motiválta őket...(?)

Ha csak lazán beszélgettek az életükről, a múltjukról... egy csomó olyan dolog kiderülhet számodra, amikről azelőtt talán nem is hallottál.

Legyél kíváncsi. Mert bármit is mondanak, bármiről is beszélnek... s te csak maghallgatod...

CSAK HALLGATOD őket... olyan információkhoz juthatsz idővel, ami közelebb visz a megértésükhöz.

És ha érted azt, hogy miért erősödnek, kardoskodnak egy valami álláspontjuk mellett... nos abból csak profitálhatsz.


Ezt tudom javasolni... és ne hibáztasd magad! De, őket se hibáztasd. Mert az nem visz előrébb.

Ami előrébb visz, az a megértés... és az együttérzés, az empátia.


Az ERŐ legyen Veled!

2019. jún. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!