Mit csináljak anyámmal?

Figyelt kérdés

Az első kirándulásomra (osztállyal) nemrég engedett el, úgy, hogy azt mondták, kötelező menni. Soha nem jártam sehol, nem aludtam nélküle, 18 évesen. Ragaszkodik hozzám, mindentől tilt, barátaim sem nagyon lehettek. Apám nem tudja megpuhítani, csak feldühíti, együtt lakunk, de már évek óta nagyon rosszban vannak.

Az a helyzet állt be, hogy végre a nyáron találkozhatnék egy barátnőmmel, másfél év után. Tudom, átlagban nem sok, de nekem sokat jelent a barátságunk, rengeteg helyzet volt, amikor csak rá lehetett számítani. 100 km-rel odébb lakik, így már három hónapja mást sem csinálok, csak az utat tervezem, árak után nézek, időpontok után, próbálom kiszűrni, hol nem fognak esetleg menni a járatok építkezések miatt stb. Apám megengedte, próbált tanácsot is adni, de az ő szava ilyenkor nem sokat ér. Az útra is van pénzem és zsebpénzem is, készültem, mégcsak nem is alszok ott, estére haza jövök. Anyám persze kiverte a biztosítékot, mikor elmondtam neki, leordított minden csavargó ringyónak, nem mehetek sehová, mindent megtagadok, erőszakos vagyok, minden pénzt elakarok verni, az a pénz másra fog kelleni. Amit még nem is ő adott. Az egész városon keresztül képes volt leordítani (kisváros), mondta, hogy így nem mehet tovább, és akkor valamelyikünknek el kell mennie. Estére lenyugodott és valamennyire békésebb lett, de abban a tudatban van, hogy most akkor a szentbeszéddel, amit rendezett, lebeszélt az útról. Nem szeretném, ha jobban megsértődne, vagy esetleg tényleg elhagyna ilyen miatt, de tudom, hogy ha megpróbálnék még egyszer beszélgetni vele, talán még rosszabb lenne. Közel állok ahhoz, hogy az adott nap egy szó nélkül felszálljak a buszra.



2019. júl. 2. 13:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Anyád irányításmániás, nárcisztikus ember, akinek szakorvosra lenne szüksége, mert tuti nem normális. Apudnak ha tudja el kéne hagynia, te meg menj vele, 18 évesen oda mehetsz, ahova akarsz. Ha nem függtök anyukádtól, lépjetek!
2019. júl. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Ha apuddal tényleg nincs jó viszonya akkor egyet értek az első válaszolóval ott kellene hagynia anyuat mert a kapcsolatuknak sok értelme ezek szerint nincs. Már valószínűleg csak megszokásból vannak együtt. De ha apud külön menne akkor igen tudnál vele menni de viszont így apukádon múlik minden. De ha már ennyi ideje együtt vannak nem hiszem h külön menne apud csak attól mert meg kéred rá. De viszont mivel ahogy leírod apukás normáli éa engedékenyebb. Kérd meg, h költözhess külön lakásba menj el dolgozni ha nem is az egész albérlet árát de a felét kérd meg, h fizessék míg nem lesz annyi kereseted, hogy magadba tudd fizetni.
2019. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyád sürgősen orvosi segítségre szorul.
2019. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Az enyém sem engedett sehova, azt hitte, korlátlan hatalma van felettem. 16 évesen elmentem a Szigetre bulizni, reggel mentem haza. Még a rendőrséget is felhívta, úgy kiborult. De akkor látta be, hogy nem tud többé uralkodni rajtam, taktikát váltott. Megbeszéltük, hogy kéthetente elmehetek, ha tudja hova és kivel. Így is átkellett verni néha, úgy idegeskedett, de működött. Akármivel fenyeget, ne hidd el neki és meg fog törni. Majd jön az intézettel, meg hogy nem ad pénzt, nem vesz ruhát, mindent megtilt... tarts ki, úgysem fogja tudni betartani. Harcold ki a saját szabadságod!
2019. júl. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyád idegbeteg. Menj el a barátnődhöz, ne izgasson, hogy anyád megharagszik. Úgyse kaptál tőle semmi jót, mit vesztesz a haragjával.Csak akkor fog leállni az agresszivitásával, ha látja, hogy nem ér el eredményt. Hogy erősebb vagy, mint ő, hogy a saját életedet te irányítod, és nem ő. És ezt neked is el kell hinned. Előbb-utóbb meg fog hunyászodni, mert nem akar elveszteni.
2019. júl. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Szállj fel a buszra szó nélkül. Komolyan mondom. 18 éves vagy. Menjen csak el a rendőrségre, majd megkapja ott a magáét.
2019. júl. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha 18 éves vagy és megvan az útra a pénz, mi itt a kérdés? Felszállsz a buszra vagy a vonatra, s elmész. Amíg távol leszel, Anyuka szépen kidühöngi magát. Ennyi!
2019. júl. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Összeszedted a cuccaid, magadhoz veszed, annyit mondasz neki hogy este jövök (vagy nem mondod neki) és elmész. Este pedig haza. Köszönsz, becsukod a szobaajtót, és csinálod a dolgod. Ennyi.
2019. júl. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Eléggé elbizonytalanodtam, hogy megéri-e. Vele az a baj, hogy képes egy-két nap után teljesen lenyugodni, de amíg dühös, pusztít.


Amúgy nem tudnék elköltözni, mert későbbi belépés miatt van még egy évem iskolában, és lakást sem tudnának fizetni. Direkt azért gyűjtöttem az utazásra, hogy ne merüljön fel ez az érv. Mindketten szeretnének elválni, de rajtam veszekednek majdnem egy éve, egyikük sem akar ott hagyni a másikkal.

2019. júl. 2. 14:46
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
Igaza van mindenkinek. Úgyis ilyen tehát teljesen mindegy hogy azért szidna mert elmész vagy amúgy. 18 éves vagy haza nem vitethet vívd ki a szabadságodat.
2019. júl. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!