Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírok tovább együtt élni...

Nem bírok tovább együtt élni anyámmal, mit tegyek?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok.

Amióta csak az eszemet tudom anyám megkeseríti az életemet, testi/lelki terrorban tart, bezár a házba, nem enged el sehova, elveszi a bankkártyámat az összes pénzemmel együtt, az irataimat és a bérletemet is hogy nehogy eltudjak menni itthonról bárhova is. A verések minden naposak, amik nem csak egy-egy kis pofonból állnak.

Szeretném leszögezni, hogy egyáltalán nem érdemeltem ki semmivel ezt a bánásmódot, jól teljesítek a suliban is, eljárok dolgozni (gyakorlatra) és itthon is megcsinálok mindent amit kell,konkrétan neki semmi dolga nincs, azon kívül hogy elmenjen dolgozni.

Nem tudom mit csináljak, egyszerűen már nem bírom, minden este sírva alszom el és rettegek hogy mikor "csap le rám" megint.. Nem akarok itt maradni, el akarok innen menni minél előbb. Valaki tudja, hogy ilyenkor mit kellene csinálnom, vagy hogy kinek kellene szólnom?


2019. jún. 21. 17:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Osztályfőnökhöz próbáltál már fordulni? Nyilván nem ő fogja megoldani, de tovább tud irányítani a megfelelő helyre, és tud támogatni.
2019. jún. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Rokonoknak, családsegítőnek.
2019. jún. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Bezár a házba, nem enged sehova? Jársz iskolába, nyilván dolgozol is, ha bankkártyád és pénzed van (gondolom nem a gonosz anyutól kapod a pénzt). Kicsit sántít a sztorid.
2019. jún. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
A kamutortenetnel nagyon fontos, hogy oda figyelj, miket írsz. Ha egymásnak ellentmondó dolgokat írsz, egyértelműen kiderül, hogy hazudsz. Mint itt is
2019. jún. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
43%
Egyes helyeken a diákok gyakorlatért kapnak valamennyi pénzt, amit bankkártyára utalnak, barátnőmnél is így volt.
2019. jún. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Próbáltál már beszélni vele és elmondani NEKI, hogy ez a szeretetlensége neked mennyire fáj ?


Olvasni tud?


Akkor írj neki egy őszinte levelet és kérdezd meg, hogy miért bánik így veled, mi az oka annak, hogy megkeseríti az életedet és mit tehetnél, hogy jobb legyen köztetek a viszony?


Tehát elsősorban anyukádnak kellene szólnod és aztán annak függvényében a hatóságoknak (iskola, rendőrség, gyámügy, skizofrénia esetén mentő stb.)

2019. jún. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!

Másodszor pedig mivel van ösztöndíjam, és a gyakorlati helyemről is kapok pénzt, nyílván van bankkártyám is amire utalnak. Ezt csak így mellékesen leszögezném. Illetve, ugyebár most nyári szünet van nincs se iskola se gyakorlat (majd csak augusztusban) szóval gondolom addig nem mehetek majd sehova..

És utolsó! Ezt a levél írós dolgot kipróbálom, hátha segít valamennyit, de őszintén nem fűzök hozzá sok reményt. :(

2019. jún. 21. 22:07
 8/17 A kérdező kommentje:
Egyébként ezt a bankkártyás dolgot csak azért írtam le, mert úgy tűnik egy-két embernek sántít a "sztorim". Mondjuk ezt nem értem, szerintetek ilyet bárki is kitalálna? És ha igen, miért? Mi oka lenne rá bárkinek is?
2019. jún. 21. 22:14
 9/17 anonim ***** válasza:

Apukáddal mi van? Nem tudsz hozzá költözni?


Egyébként szerintem is beszélj egy olyan felnőttel akiben meegbízol, biztos jobban tud majd segíteni mint az itteni emberek.

2019. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mindenképpen szólj felnőttnek akiben megbízol! Suliban tanárnak, gyakorlati helyen, munkatársnak, felnőtt családtag! Mondd el neki a bántalmazásokat, és hogy félsz!

Ha esetleg nincs akivel beszélnél, akkor menj el a rendőrségre, ambulanciára, gyámügyhöz! Bátorság kell hozzá, de muszáj neked cselekedned és megbíznod valakiben.

Kitartást!

Ha történik valami, írj!

2019. jún. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!