Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit engedtek meg a szülőkne...

Ti mit engedtek meg a szülőknek, mibe szólhatnak bele és mibe nem? 20+évesekhez szól elsősorban a kérdés, akik még otthon laknak?

Figyelt kérdés
2019. júl. 5. 21:42
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Pl azt visztek fel, akit akartok? Mikorra kell hazaérni, mikor mit csinálsz, háztartás stb?
2019. júl. 5. 21:42
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Egy 20+ azért már önálló életet él, tehát az ellenorizgetes felesleges, viszont tartsa rendben a szobájat, vegye ki a részét a házi munkából, tartsa tiszteletbe az előre megbeszélt családi idopintokat és szülei magánéletet, vagyis ne vigyen haza éjjel 5 idegen embert bulizni, és az egy hete megismert csajt, pasit se kelljen reggel a furdoben kerülgetni.
2019. júl. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Azt vettem fel, amit akartam. Nem kellett elkéretőznöm. Házimunkáért nem szóltak, mivel nekem evidens volt, hogy én is csinálok valamit.
2019. júl. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Mihago ***** válasza:
37%
Nekem a szüleim, főleg apám mindent megengedtek maguknak. Aztán csodálkoztak, hogy elköltöztem és nem állok velük szóba.
2019. júl. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
48%
És a nem beleszólásért mit tesz meg az a huszonéves? Fizeti magára a kaját, rezsit, többi költséget? Elvégzi a házimunkát, vagy csak a mellét döngetve a jogait hangoztatja?
2019. júl. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
89%
Nagyon nem szolnak bele semmibe se, ha megkernek valami hazimunkara megcsinalom. Akkor megyek el es akkor jovok amikor akarok. Csaladi bulikon nyilvan ott vagyok mindig, bar nincs sok. Ha lanyt hozok fel, szolok elotte, de nem szoktam kvrazni, akit felhozok az nem akkor van nalam utoljara, szoval ebbol se volt meg gond. Mondjuk 18+ evesen szerintem eleg gaz ha valakinek ezekbe beleszolnak. Eleg csendes fiu vagyok, sok vizet igazabol nem zavarok, meg a szuleim is elvannak nyugton. 21/f, egyetemista
2019. júl. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
72%
Mindenbe beleszólhatnak, ami az ő saját életüket érinti, és pár dologban beleszólhatnak a te életedbe is. Például abba, ami károsan befolyásolná.
2019. júl. 6. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%

Reflexből nem szólnak bele semmibe.

Akkor jövök-megyek,mikor és meddig akarok. Bárkit/kiket felhozhatok,de ez az én elveim szerint megbeszélendő velük,bár ezt nem ők kérik.

Házimunkába nem kéne segítenem,de megteszem. Plusz nyílván hazaadok egy összeget (ezt is inkább én akarom). Mondhatni a nekik kedvező szabályokat én állítottam fel magamnak,mert ez így mindenkinek jobb.

2019. júl. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%

"Pl azt visztek fel, akit akartok? Mikorra kell hazaérni, mikor mit csinálsz, háztartás stb?"


Pofám nem lett volna bárkit felvinni. Egyedül a férjem (aki akkor még nyilván nem volt az) járt fel rendszeresen, de őt is mindig bejelentettem előre. "Anya, XY jön este, oké?"


Természetesen nem volt takarodó. Akkor jöttem-mentem, ahogy tetszik, de az természetes volt, hogy ha az átlagostól később mentem, akkor haza szóltam. Mert így illik. Hogy ne aggódjanak.


A házimunka is olyan, hogy akinek belső igénye van a tisztaságra, azt nem kell noszogatni.

2019. júl. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Magam után eltakarítok

Fizetem a rezsi felét

Öltözködésbe, az életemmel kapcsolatos döntésekbe nem szoktak beleszólni, mondjuk soha nem is érdekelte őket...

Nem hoztam fel ide senkit, még barátokat se

2019. júl. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!