Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek érte ebben az...

Mit tehetek érte ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A felnőtt lányom sok év magány után együtt volt egy férfival, aki mellesleg jóval fiatalabb nála. Nem voltak együtt túl sokáig és nem is sokat tudtam a kapcsolatukról, nem sokkal azután hoy megtudtam, a férfi szakított vele. Ezután a lányom teljesen maga alatt volt, rajta kaptam hogy vagdosta is magát. De szerencsére meg tudtam győzni, hogy kérjük szakember segítségét, ami az előző állapotához képest viazonylag sokat segített.


Most pedig a férfi megint megkereste és újra elkezdtek találkozgatni. Nagyon félek,hogy előröl fog kezdődni az az ördögi kör amiből kimásztunk. Persze tudom,hogy az az általános vélekedés, hogy az ő élete,az ő döntése és a szülőnek nincs joga beleszólni, de nem tudom/akarom tétlenül nézni a szenevedését. Mit tehetnék az érdekében?


2019. júl. 8. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Támogatod hogy sok évig jáárjon terápiára. A férfi lehet egy utolsó alak de itt a probléma a lányod labilis lelkiállapota ami ahhoz vezet hogy egy csalódás miatt vagdossa magát. Nyilván az se jó hogy találkozgat azzal a férfival de jól látod hogy abba neü tudsz igazán beleszólni.
2019. júl. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem hagyd békén. Felnőtt, ahogy te is írtad. És te is tudod, hogy nincs közöd a magánéletéhez.
2019. júl. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem keresd meg a pszichológusát, hogy adjon tanácsot, mit tegyél, mit ne.
2019. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
A 3as nem mond hülyeséget, viszont lehet hogy a lány rossz néven venné ezt hisz a pszichológussal való kapcsolata eléggé magánügy.
2019. júl. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Ezt esetleg megtudhatjuk, milyen idős a lányod és milyen fiatal a fiatal srác, mekkora a korkülönbség?

Mennyi idő telt el a szakítás és aközött, hogy újra találkozgatni kezdtek?

Tudjuk, mi miatt szakítottak?


Ezek elég fontos kérdések, nem hiszem, hogy érdemi tanácsot tudna adni itt bárki is úgy, hogy ezeket nem tisztázzuk :) Bár ki tudja.

2019. júl. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#4: "A 3as nem mond hülyeséget, viszont lehet hogy a lány rossz néven venné ezt hisz a pszichológussal való kapcsolata eléggé magánügy." A 3-as nem azt mondta, hogy tárgyalják ki a lányával elhangzottakat, hanem a Kérdező kérjen tanácsot ugyanonnan, hiszen a terapeutának könnyebb lesz felvenni a fonalat, ha már a lány nem jár oda.
2019. júl. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
A gond nem a férfi viselkedése miatt alakult ki, hanem a lányod instabil személyisége miatt. Épp ezért nem a fiútól való elszakítás a megoldás, hanem a lányod mentális egészségének, egyensúlyának helyreállítása. Gondolj csak bele. Ha most "segíted" azzal, hogy elszakítod a sráctól, lehet nem lesznek tünetei. De te sem leszel ott örökké. Ha eljön az időd, és elveszít téged, lehet megy utánad azonnal, mert korábban nem a problémáján segítettél, hanem csak megkímélted egy megpróbáltatástól, amit ekkor már nem fogsz tudni megtenni. De épp így felvághatja az ereit akkor is, ha majd elveszíti a munkáját, a legjobb barátját, stb. Ezért kell a probléma gyökerét kezelni. Ehhez viszont orvosi segítséget ajánlok, mivel közülünk, válaszadók közül senki sem ismeri a lányod, így egy nagyon rossz tanáccsal meg is ölhetjük.
2019. júl. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonymousreview60 ***** válasza:

#7: A vagdosás célja nem a figyelemfelhívás, mert jellemzően titokban csinálják. A cél a büntetés, mert rosszul csinálta, vagy a fájdalomérzés. Pl. borderline-osok is vagdossák magukat néha, hogy érezzenek valamit legalább.

Én árgus szemekkel figyelném a lányomat (de ha csak lehet, nem kérdezném, nehogy megfigyelést érezzen ki), és ha visszaesés van. akkor pszichológus/pszichiáter kell a lánynak.

2019. júl. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
9-es hagyjuk mar, titokban persze persze...Ha annyira titokban csinalta volna akkor az anyja se tudta volna meg. Az hogy lepontoztatok annyit tesz hogy a gyerekek jateka,ezzel nem lesz kevesebb a fizetesem, nem leszek depis miatta, ugyan az marad a velemenyem is.
2019. júl. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!