Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy ilyen szülő...

Szerintetek egy ilyen szülő szeretheti a gyerekét?

Figyelt kérdés

Anyámék soha nem engedték, hogy olyan legyen a szobám, amilyet szereték. És ez alatt nem azt értem, hogy pl. feketére akartam festetni a falam, ők meg nem engedték, hanem konkrétan abba se lehetett soha semmi beleszólásom, hogy ne az én szobámba halmozzák a szaraikat...Ugyanis állandóan mindenféle rokontól, ismerőstől hordtak ide használt bútorokat, mert hogy jajj azok milyen szépek, stb. Konkrétan nincs olyan szoba a házban, ahol összeillő bútorok lennének, minden szoba úgy néz ki, hogy van pl. egy polc, mellette egy asztal, tök különböző fából meg különböző színben, mellette egy szekrény, ismét egy harmadik színben ill. 3. típusú fából/műanyagból, stb. Szóval minden bútort így gyűjtögetnek, a pince, meg a hálószobák is tele vannak ezer éves meg újabb bútorokkal, de az ezer éves, szar bútorokat se lehet kidobni, mert szerintük az az ősrégi, szar szekrény is jó még, aminek már félig le van szakadva az ajtaja és ha el akarnánk adni, szerintem 500 ft-ot se adna senki érte.

A legnagyobb poén az egészben, hogy mióta a tesóim elköltöztek, az ő régi szobáikat tartják nagyjából rendben, oda rakosgatják a viszonylag egymáshoz illő, újabb bútorokat, az enyémbe meg a többi szart, mert hogy ha jönnek hozzánk vendégek, akkor ők szép szobában aludhassanak :D De amúgy régebben, mikor tesómék itt laktak, azt is simán megcsinálták, hogy jöttek hozzánk vendégek és engem a saját szobámból kizavartak és az ő hálószobájuk padlóján aludtam egy szivacson, mert annyi eszük nem volt, hogy ha 2 szabad hálószobánk van, 1-1 franciaággyal, akkor ne hívjunk ide mondjuk egyszerre 6 vendéget...

Ill. mióta megtanultak internetezni, a facebook-on is állandóan ilyen adok-veszek oldalakat nézegetnek és kb. havonta vesznek ide valami használt bútort. Most is anyám itt mutogatta, hogy fú de szép szekrényt talált a fészbukon, mindjárt hívja apámat, hogy vegyék-e meg nekem, mert évek óta sírtam egy normális szekrényért. Caakhogy mint kiderült, túl nagy a szekrény és a szobámba már be se férne, ezért megkérdeztem, ha annyira akarják azt a szekrényt, meg nekem is tetszik, akkor az én szobámat meg az egyik tesóm régi, kicsi szobáját miért nem nyitjuk egybe, hogy beférjenek a bútorok normálisan, az új szekrénnyel együtt?

Erre anyám annyit mondott, hogy persze, akkor a vendégek hol fognak aludni? (Amúgy van még egy hálószoba, de ő már eltervezte, hogy idehív egyszerre több családot is).

Szerintetek az ilyen szülők, akiknek a vendégeik kényelme is fontosabb a saját gyerekükénél, azok egyáltalán szeretik a gyereküket?


2019. júl. 11. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem aki naponta üti-veri, éhezteti, megalázza és megfélemlíti a gyerekét az kevésbé szereti, mint akinek össze nem illő színű bútorokat vesznek.
2019. júl. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy vendégek mikor aludtak utoljára nálatok? Illetve egy évben hány vendéges éjszaka van? Mert neked van 365 éjszakád a szobában, ezen esetleg nem gondolkodnának el?
2019. júl. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%

A saját pénzük és ízlésük, gondolataik szerint rendezik a házat. Neked jó az, attól még nem halsz meg, de ha jön valaki, az ne nézze, hogy nem illik össze...

Nem vernek, nem aláznak, nem értem a problémádat.

Nem függ össze ezzel a szeretet...

Te meg majd felnősz. Érettebb leszel, rájössz.

2019. júl. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2019. júl. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Ez legyen a legnagyobb problémád.

Nekem is ilyen anyám. Vennünk kellett konyha bútort, 25-ért olyan volt hogy szét volt rohadva az oldala, a közepébe bele volt vágva egy kör, az ajtaja hiányzott egy-két helyen...de neki kellett. Vérszemet kapott, már előre ki akarta fizetni, nehogy elvigye előle valaki.

Marketplacen ennyiért már új kategóriások is szoktak lenni a környéken, de nem érdekelte.

Ha garázs vásár van valahol, mindent el akar hozni, még a művirágot is aminek a színét kiszívta a nap.


Vannak ilyen emberek. Majd ha elköltözöl nyugi lesz

2019. júl. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy nem írtam arról, hogy vernek és megaláznak, még nem az lesz a legnagyobb problémám velük kapcsolatban, hogy nem összeillő bútorokat vesznek :s
2019. júl. 11. 14:40
 7/14 anonim ***** válasza:

Nézd, ez valamilyen lelki eredetű probléma lehet. Van rosszabb formája is, mikor valaki a háztartási szemetet sem meri kidobni, mert hátha jó lesz még valamire. Meg semmi mást sem, hátha van közte valami fontos. Milyen körülmények között nőttek fel a szüleid? Ez nem magyarázza meg, hogy miért érzik ilyen rendkívül értékesnek a bútorokat?


Te a gyerekükként nem fogod tudni megoldani ezt a problémát. Szakemberhez kéne fordulniuk. Viszont majd ha felnősz és végre el tudsz költözni, akkor neked is jó lenne elbeszélgetni erről egy szakemberrel, mert maradni fognak benned nyomok. Ne 5-10 év múlva a házasságodban derüljön ki, ahol már sok kellemetlenséget okoz.


Nem arról van szó, hogy nem vagy fontos nekik, csak elborítja az agyukat a gyűjtés kényszere, meg a másoknak megfelelés kényszere (a vendégeknek szép szoba kell). Téged is szeretnek, csak te ott vagy, nem érzékelik, hogy ezt ki kéne mutatniuk valahogy (és mivel te ilyen félrement mintákat fogsz hozni otthonról, emiatt is jól teszed, ha szakemberrel beszélgetsz, vagy legalább elolvasol pár önfejlesztő könyvet érzelmi témában). Összehasonításul mondom, hogy én egy 50 négyzetméteres házban nőttem fel, egy testvérem van, és néha voltak nálunk vendégek. A felnőtt vendégek a konyha-nappaliban aludtak, a gyerekek velünk, a gyerekszobában - egy matracon a padlón. De mi gyerekként élveztük ezt, és mindenki a padlón akart aludni, az ágyak üresen maradtak :-) Szóval a szüleid túllihegik ezt a vendégkérdést.


Ha a saját helyzeteden most akarsz javítani, akkor nagyon megfontoltnak kell lenned. Ne szidd a szüleid gyűjtőszenvedélyét! Attól nem lesz jobb, sőt, talán inkább rosszabb. Én azzal próbálkoznék, hogy a nem használt (pincében felhalmozott) meg a szobámban levő bútorokból megpróbálnék összeválogatni egy szettet, ami célszerű (nekem a kinézet nem olyan fontos, de persze te ezt is figyelembe veheted). Remélhetőleg arról meg tudod győzni a szüleid, hogy a szobádban levő bútorokat becseréld más, nem használt bútorokra a pincéből. Segíthet, ha a bútorok szidása helyett kicsit magasztalod őket (Képzeld anya, megnéztem a pincében a piros fiókos szekrényt, és nagyon megtetszett. Tök praktikusnak tűnik... Kicserélhetnénk esetleg a szobámban levő zöld ruhásszekrénnyel? Szívesebben használnám a pirosat.).


Sok szerencsét. Persze, vannak nehezebb sorsú emberek is a világon, de mindenki azt a nehézséget érzi át leginkább, ami őt magát sújtja.

2019. júl. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
En szemely szerint megertelek. Nem normalisak a szuleid attol meg lehet szeretnek csak eszre se veszi h mit csinal. Nalunk a fal szine feher pont. Elso fizumbol festeket vettem es atfestettem a szobam 4 szinure olyan logokkal amit ahova akartam. Aztan ra egy evre elis koltoztem...
2019. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó 2 válaszolónak :)

Én nem merném átfesteni a szobám, mert tuti összevernének..Egyébként egy ideig nálunk is minden fal csak és kizárólag fehér lehetett, vagy valami nagyon világos színű, pár hete lett befestve a szobám és most először dönthettem el, milyen színű legyen. Egy olaj zöldes árnyalatot választottam amúgy és annál kb. 3-4 árnyalattal világosabbra lett végül festve, de már ennek is örülök..Már csak azért is, mert amikor nővérem másfél éve bejelentette, hogy elköltözik, kitalálták anyámék, hogy akkor gyorsan fessük ki a szobáját, pedig neki előtte alig pár évvel volt kifestve a szobája...Csak ő ilyen lilás színt választott, ami anyámék szerint (meg mondjuk szerintem is) cigányos volt, ezért akarták átfesteni. Nekem meg kb. 10 éve volt utoljára festve a szobám és akkor se egy rendes szobafestő festette ki, hanem a nővérem akkori barátja, aki nem is ért ehhez, de legalább ingyen megcsinálta, csak a festéket kellett nekik kifizetni és valami nagyon rossz minőségű festéket használt, ezért állandóan fogott a fal...Még így 10 év elteltével is, ha véletlenül hozzáértem a falhoz, befogta a ruhámat...De persze még véletlenül se jutott eszükbe, hogy az én szobámat fessük ki, á, dehogy, a nővérem szobáját kell festeni, elvégre ott fognak aludni a vendégek, ha legközelebb jönnek hozzánk és nekik igényes,szép szobában kell lakniuk..Amúgy most, hogy így írtam, tényleg rémlik valami, hogy épp akkor hívták meg hozzánk valami ismerősüket és azért kellett olyan sürgősen kifesteni nővérem szobáját.

Amúgy olyan 2-4 havonta jönnek hozzánk vendégek, mármint itt aludni. A legidegesítőbb, hogy csomószor anyám iskola és/vagy munkaidőben hívja ide az ismerőseit. Pár hónapja az egyik nyugdíjas testvérét hívta ide és aznap reggel majdnem elkéstem az iskolából, mert elfelejtették megkérdezni, mikor kelek reggelente és mikor 5:30-kor felkeltem és mentem volna készülődni, kiderült, hogy ők is akkor kelnek és elfoglalták a fürdőszobát....Szerintem ha vendégeket hívok, legalább nem hétköznap hívom ide őket, mikor a család korán kel, mert megy dolgozni/iskolába, hanem mondjuk hétvégén vagy valami munkaszüneti napon, de ezek szerint ez csak én vagyok.

2019. júl. 11. 16:08
 10/14 A kérdező kommentje:
*Ill. nem csak anyám testvérét, hanem annak az élettársát is meghívták, ezért írtam többes számban, bocsi :)
2019. júl. 11. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!