Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen okból szeretheti egy...

Milyen okból szeretheti egy szülő jobban az egyik gyerekét mint a másikat?

Figyelt kérdés

ha egyik gyerek sem megbízhatatlan, nem élnek kicsapongó sem züllött életet.

Csak ha bármi vita van akkor az egyik szülőm mindig a testvéremnek ad igazat ha egyértelműen tudja, hogy nekem lenne igazam akkor vagy elmegy mellőlünk vagy csak annyit mond, hogy őt nem érdekli mit veszekszünk. Máskor meg ha én szólok a tesómnak magából kikelve őrjöng, hogy mekkora bunkó vagyok stb..

Ráadásul ha beszól a tesóm és fele olyan durvát sem szólok (vagy ha csak viccből is szólunk be egymásnak de egyáltalán nem durván) akkor is engem olt le a szülőm és nem mondhatom el neki a bajom mert, ha elkezdem senki mondani otthagy vagy leüvölt h kussoljak

én 18 tesóm 24

(régen is így volt nem csak most)


2011. máj. 14. 20:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A tesódban látja talán önmagát... :S
2011. máj. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
nem beszélve arról, hogy pár éve a hobbimtól is megvont (egy bizonyos állattal való foglalkozás/tenyésztés) amikor aláírta sőt aláírja a mai napig, hogy jól tartottam őket(mármint az állatokat) és indoka nem volt miért tette ezt. Ha felhozom a témát csak veszekedés lesz belőle. Persze amit a tesóm szeret az szent
2011. máj. 14. 20:21
 3/23 A kérdező kommentje:
bocsi annyit kihagytam hogy 2 évig tartottam ezek az állatokat addig egy szava nem volt és nem ő tartotta el őket szóval a pénz nem volt ok
2011. máj. 14. 20:22
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát...ez bosszantó...nálunk is hasonló a helyzet...csak én vagyok az idősebb, és állítólag velem van kivétel téve, ami persze nem így van...Szerintem csak az lehet, hogy tesód jobban hasonlít rá...és ő éppen ezért őt magához közelebb érzi..
2011. máj. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ülj le a szülőddel megbeszélni, mondd el, hogy te ezt hogy látod, neked ez rosszul esik, úgy érzed, téged kevésbé szeret stb. Egy ilyen beszélgetésből sok minden kiderülhet. Mivel én egyke vagyok ezért nem igazán tudom átérezni a helyzetet, de sok mindenből adódhat ez, persze az is lehet, hogy csak te érzed őt igazságtalannak.. véleményem szerint tényleg az lenne a legjobb, ha ezt alaposan átbeszélnétek, esetleg a tesód társaságában is.
2011. máj. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Egy apától anyától vagytok, itt nincs difi?
2011. máj. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

Nincs két egy forma ember. Két testvér is nagyon különböző mentalitású lehet (még ha iker is).

Az persze szociális elvárás, hogy szülő egyformán szeresse mindegyik gyermekét, de gyakorlatilag (jobb esetben) inkább máshogy szereti őket.

Ebben az esetben (is) aztán úgy érezheti a gyermekek valamelyike, hogy "jobban vagy rosszabbul van szeretve", de ez nem ilyen "feket-fehér" dolog.

2011. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Múlhat azon, hogy fiús vagy lányos alkat-e az adott szülő, illetve várt/tervezett gyereke vagy-e, problémás-e, hasonlítasz-e valakire a családból aminek nem örül, mennyire szeret téged a másik szülő amivel esetleg ő nem ért egyet, mennyire volt komplikált a szülés veled, és még millió más dologtól...
2011. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
egy apától vagyunk teljes a család hasonlóságot én kizárnám, ha meg azzal az indokkal mennék, hogy beszéljük meg mert én úgy érzem h kevésbé vok szeretve a fejemhez vágná, h mindent megtesz meg ez meg az és h ez hülyeség amikor nem így van, szóval megbeszélni sem tudom vele de köszi a válaszokat és írjatok még :)
2011. máj. 14. 22:12
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Képzeletbeli társalgás:

apa/anya, beszélgethetünk kicsit? (ha anya, előtte mosogass el,az nyugtató hatású az anyák idegrendszerére)

Mondd, szerinted én sokkal másabb vagyok, mint a tesóm? De miben vagyok másabb? Szerinted egyformán értékes emberek vagyunk? Stb. Vele is szigorúbb voltál, amikor ilyen korú volt mint én? (te persze tudod a választ, de ez ne zavarjon)

Tudod, úgy érzem, hogy vele jobban kijössz, mint velem. ( a "jobban szereted őt" mondat el se hagyja a szádat, nincs az a szülő aki ezt beismerné!)Szerinted mi miért nem tudunk úgy kijönni egymással?


szóval lehet ezt finoman, taktikusan.

2011. máj. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!