Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Máshol is folyton sietni,...

Máshol is folyton sietni, kapkodni kell, vagy csak nálunk ez a szokás?

Figyelt kérdés

Az anyám minden nap legalább egy tucatszor leüvölti a fejem, amiért nem kapkodok, mint ő. Pl. mikor hajat mosok, szoktam hajbalzsamot rakni a hajamra, amit pár percig rajta kéne hagyni, na én örülök, ha kb. 1-másfél percig rajta hagyhatom, mert az anyámnak érdekes módon mindig pontosan abban a pillanatban jut eszébe használni a fürdőt, mikor én bent vagyok és ha már 2 percnél több időt töltök bent, már veri az ajtót, hogy mi a qrva életet csinálok ennyi ideig, ő menne be...Néha esküszöm, úgy érzem, szándékosan csinálja amúgy ezeket. Ha a konyhában csinálok valamit, akkor is egészen "véletlenül" neki is ott van valami dolga, még ha csak arra a kis időre is megyek be, amíg kiszedek egy adag kaját a tányéromra és megmikrózom, akkor is egyből ugrálni kezd körülöttem és ordít, hogy neki csinálnia kéne a következő adag ételt/lekvárt/mit tudom én mit és menne oda, de tőlem nem lehet haladni. De amúgy még másokat is megszól, ha nem sietnek, pár hete apám nővérééknél voltunk és a konyhában beszélgettek anyámmal, amíg a nagynénim elmosogatott, aztán később anyám ott magyarázott nekem, hogy "Látni kellett volna azt a mosogatást, ahogy szépen lassan, minden edényt egyesével átdörzsölget...Már majdnem szóltam neki, hogy majd én elmosogatok, csak ne szarakodjon már annyit!!!!" A saját otthonában nem mindegy, hogy mosogat el valaki? Inkább mosson 4 tányért egy fél óráig, mint úgy, ahogy ő szokta, hogy kb. csak leöblíti vízzel és ennyi a nagy mosogatás, aztán csodálkozunk, hogy miért vannak kajadarabkák az edényeken, evőeszközökön, miután anyám mosogatott..

Komolyan mondom, már szó szerint gyomoridegem van, ha kilépek a szobámból, mert nem tudok sehova se menni, ahol ne kötne belém, hogy neki is ott van dolga és elállom az utat meg túl lassú vagyok, stb. Másnak is ilyen az anyja, vagy csak nálunk nem szabad 1 percnél több ideig csinálni valamit?


2019. júl. 15. 14:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
Nem normális amit anyud csinál. Hány éves vagy?
2019. júl. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
21%
Ez a történet egyik oldala. Tipikus tini leírás. Semmi meglepő nincs benne, csak nem szabad elfelejteni hogy a legtöbb tini így nyilatkozik az anyjáról és a történet fele se igaz, vagy szimplán csak torzított.
2019. júl. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
71%
Anyád egy bunkó.
2019. júl. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%

#2es

Mi hihetetlen ebben? Vannak ilyen emberek..

2019. júl. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
38%
Hallottál te már tinilány szájából olyat, hogy imádom az anyámat, a múltkor is rám szólt és annyira igaza volt, figyelhetnék jobban is arra, hogy nem egyedül élek! :DDDDD Nyilván nem. Azt akarod hallani, hogy anyád hülye. Majd elmúlik, ha felnőttél és helyreálltak a hormonjaid. Addig meg egymás agyára mentek, ez a dolgok rendje.
2019. júl. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Metionin ***** válasza:
93%
A napi feszkót vezeti le rajtad. Ilyenkor igyekezz minél hamarabb kikerülni a figyelméből de ne provokáld mert akkor még jobban fogja csinálni. Az enyémnek az a szokása, hogy ha menni kell valahova, órákkal előtte már el kell kezdeni készülődni de mégis az utolsó pillanatban neki még jaj ez meg jaj az nincs kész, rohanjunk. Egyszerűen nem fogja fel, hogy ha a busz 6kor jön, akkor nem kell negyed hatkor már ott állni. A másik kedvencem, hogy szerinte miattam kell hamar elkezdeni készülődni, de az igazság az, hogy én általában egy órát már elkészülve ülök és rá várok mert jaj még ezt meg azt megcsinál. Amikor észreveszi hogy én már kész vagyok, elkezd kötekedni, jönnek a szokásos kérdések azon a bizonyos emelt hangon: Te EBBEN jössz? Iratok nálad vannak? Elraktad már a xyz-t? És mivel mindenre nyugodtan igent válaszolok, ettől még idegesebb lesz és csapkod. Van hogy hisztérikusan kezdi átnézni a táskát hogy tényleg elraktam-e a cuccot. Nála ennyire hardcore az utazási stressz, ma már tudom hogy ezt vezeti le de ettől függetlenül túlzás amit csinál.
2019. júl. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, anyád idegbeteg.
2019. júl. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
25%

Mielött egy hosszabb pl hajmosásra igénybe vennéd a fürdöt kérdezd meg a többieket, hogy akarnak-e menni most a fürdöbe mert te most kb 1 órára lefogalalod mert hajat mosol, és tollászkodsz.


Nekem még kisiskolások a gyerekeim, de ök is pl nézik a tv-t mikor neki állok lekvárt fözni, hírtelen enni akarnak, mikor elötte 15 perce kérdeztem meg öket....

2019. júl. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Ketteske, csak azt nem értem, hogy ha nem hiszed el, amit itt írnak, egyáltalán miért látogatod az oldalt? :s Vagy te valami igazságosztónak képzeled magad, akinek videó-és hangfelvételekkel kell bizonyítaniuk a kérdezőknek a kérdéseikben írottakat? Meg amúgy azt, hogy a legtöbb tini hazudozik a szüleiről, honnan szedted? Ennyi tini korú gyereket ismersz, illetve közülük is annyi gyereknek látsz vele a mindennapjaiba, hogy otthon, a szűk családi körben hogy viselkednek a szüleikkel, ill. fordítva, hogy ezt így ki merted jelenteni? Nagyon érdekes, mesélj még :)

A többi válaszolónak köszönöm, egyébként Metionin, ez nálunk is így szokott lenni, amikor készülődünk valahova. :D

1. válaszoló, 21 vagyok és mielőtt még megkapnám, hogy ennyi idősen már rég el kellett volna költöznöm: még tanulok és nincs elég pénzem elköltözni (sajnos).

2019. júl. 15. 16:14
 10/23 anonim ***** válasza:
86%
Metionin, te én vagy? Vagyis én te vagyok? Érted, na, nem? :D
2019. júl. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!