Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érvelhetek úgy anyáméknak,...

Érvelhetek úgy anyáméknak, hogy majd ha elesettek lesznek, akkor én is ugyanúgy elhanyagolom őket érzelmileg, ahogy ők tették velem?

Figyelt kérdés

Anyámmal nagyjából jóban vagyok, bár állandóan dolgozik, így mindig le voltam passzolva, hol alkoholista nagyszüleimhez, hol nárcisztikus nagynénémhez. Apám meg depressziós volt, ki is esett a munka világából már vagy 20 éve.


Gyerekkoromban semmi sem számított, csak hogy ötös legyen a bizonyítvány, semmi rinya mert az tiszteletlenség, minden érzés legyen elnyomva, ne keserítsem meg anyámék életét, hogy nekem tetszik vagy nem tetszik valami. Ez volt a legegyszerűbb.


Bár jobban éltünk mint az átlag, apám fennhéjázva adta a smucig formát, pedig mint irtam nem keresett egy fillért sem.


Voltak persze kiemelt fontosságú dolgok, mint pl a lakás KÜLSŐ tatarozása, arra nem sajnáltak sosem pénzt sem energiát.


A család kikapcsolódásai mindig sikertelenek voltak az említett mufurc megkeseredett és mindeközben nárcisztikus bandában, ahol a gyereknek kuss a neve.


És én még 30 évesen mindig azzal álmodom 1-2 havonta, hogy anyáméknak mutatom be a "nőmet" (aki már azóta mondjuk elhagyott)....de valamiért nekem ez visszatérő epizód, hogy berughatom az ajtót és bemutathatok egy olyan nőt, akitől ők köpni nyelni nem tudnak, a kicsinyes gyalázkodásaik és áskálódásaik leperegnek rólunk és végre kiszakadhatok ebből a beteg bandából.


IGAZ, kaptam egy lakást, de kit érdekel.


Elmondom miért.


Majd én is csak pont annyit fogok adni az elesett nagynénémnek és apámnak, amit ők adtak. Fizetem az ápolót, vagy az öregotthont, szájukba adom a kaját.


Amikor a problémáikat mesélik akkor félbeszakítom öket, hogy mindenért ők a hibásak.


Persze ők a begyepesedett agyukkal ezt árulásnak és a legnagyobb tiszteletlenségnek fogják felfogni és nárcisztikus fröcsögésben fognak kitörni.


Pedig én csak pontosan ugyanazt adom, amit én is kaptam tőlük.


2019. júl. 15. 21:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Keress fel egy pszichiátert!
2019. júl. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

már megtörtént....2012-ben


1-2 szem gyógyszertől 160-as pulzussal kóvályogni nem volt kellemes


azóta eltelt pár év, de még mindig sehol sem vagyok


Szombaton megyek egy orvoshoz, mert még a pszichologusok is élből leráztak.

2019. júl. 15. 21:15
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Érvelhetsz.
2019. júl. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
köszi
2019. júl. 15. 21:18
 5/22 Mihago ***** válasza:
62%

Mérgező szülőkkel nem lehet érvelni, nem lehet tárgyalni. Nem értik, amit mondasz, nem is érdekli őket, csak magukkal foglalkoznak, te csak egy tárgy vagy az életükben, amitől elvárják a tökéletes működést. Nehogy már azt hidd, hogy egyáltalán el tudják képzelni, hogy ők egyszer rád szoruljanak! Hiszen ők tökéletesek, mindent meg tudnak oldani, bezzeg te egy életképtelen, tutyimutyi szar vagy, akit kézenfogva kell vezetgetni még a vécére is. Hogy gondolod ezt, hogy majd egyszer ők odáig süllyedjenek, hogy tőled fogadjanak el segítséget!


Egyszerűen hagyd őket magukra. Amikor bekövetkezik ez a dolog, akkor majd rádöbbennek. Szép szóból nem ért az ilyen ember. Majd hőbörögnek egy kicsit, hogy milyen hálátlan vagy, aztán elviszi őket a daganat.

2019. júl. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
hát az én szüleim elég kitanultak, sajnos nem félnének jogi uton kikényszeríteni az eltartást
2019. júl. 15. 21:51
 7/22 anonim ***** válasza:
75%
Nyugi, ha meg is kapják a szülőtartást az max pár tízezer forint, abból nem mennek sokra. A törődést meg nem lehet kiperelni a gyerekből.
2019. júl. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
jól keresek igy abból sokat lecsiphetnek
2019. júl. 15. 22:02
 9/22 anonim ***** válasza:
50%

A nárcisztikusok lazán lehúzták az embert, csak nem segítséknek fogják nevezni, hanem hálának.


Nekem sem segített a pszichiáter, nekem is ilyen tervem van, azt adom, amit kaptam.


Igaz, kaptam lakáshoz önerőt, de a gyerekkoromon spórolták meg, szóval nem érzem ajándéknak.. a ruháim, az ételem, a világ dolgaival tisztábakerülésem ment rá a lakás önerejére és hát a lakás minigarzon felújítandó egy buszgarázs mellett, abszolút alsó kategória, fürdőszoba sem volt benne.


Bennem szerencsére már nincs feléjük bizonyítási vágy, bár lehet, hogy ez nem szerencse..


Érvelni ezzel nem lehet, hiszen ez nem érv, hanem fenyegetés inkább, nyugodtan mondhatod, ahogy érzel, annál is inkább megkönnyebbülsz.


Én is alig várom, hogy megöregedjenek, nálunk a tesóm volt kedvenc, egyiket sem fogja ápolni, de én sem. Mekkorát fognak koppanni, de belefájdul a lelkem, hogy akkor sem fognak jobban szeretni, ha ápolnám őket..Majd a kedvenc gondoskodik róluk. évente két látogatás, havi 20 segítsék és itt be is fejeztem. Most sem jópofizok velük, erre később sem számíthatnak.


A pszichiáterem egy év tetápia és gyógyszer után annyit bírt kinyögni, hogy nem tudnám e elengedni a dolgot.. kidobtam egy önerőnyi részt terápiára és még csak rendbe sem tudott hozni.


Az ilyen szülők több kárt csinálnak, mint hasznot..

2019. júl. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Mihago ***** válasza:
62%
Nem fognak azok jogi úton kikényszeríteni semmit. Próbálkozzanak csak, te meg szarj bele. Évekig pereskedhetnek betegen, te meg a világ összes trükkjével lassíthatod az eljárást. Eleve a végrehajtó egy csomó dologhoz nem nyúlhat: ha csak egy lakásod van, arra nem terhelhet semmit, a bútoraidhoz nem nyúlhat, munkaeszközt nem vihet el, csak luxuscikkekhez vagy bankszámlához piszkálhat hozzá, de azt meg ne a saját nevedre nyisd és kész. Különben a legegyszerűbb, ha veszel valahol egy darab tré földet pár ezer forintért, vagy egy putrit valami cigánysoron (a cigányok ki se költözzenek, adsz nekik tíz rugót, és bármit aláírnak), aztán mehet oda a végrehajtó. Én ezt csináltam, van egy darab köves legelőm valahol a világ faxán, rá is repültek, mint a légy a papírra, és tizenöt éve huzakodik vagy hat végrehajtó, hogy melyikük árverezheti el. De az egész nem ér tízezer forintot, ezt ők is tudják, ezért egyik sem erőlteti. Ennyi.
2019. júl. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!