Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tagadhatom meg az...

Hogyan tagadhatom meg az apától a gyermek láthatását?

Figyelt kérdés
Azért lenne fontos, mert sajnos beleestem egy hatalmas hibába. Nem volt eszem, nem tudtamm kiszállni időben a kapcsolatból, és babás lettem. Az apa pedig drogfüggő, sokszor agresszív velem szemben. Tudom milyen egy ilyen családban felnőni, és a gyermekemnek nem szeretném ezt a sorsot. Úgy döntöttem, elhagyom, a pici és a saját érdekemben is, de követeli, azzal fenyeget hogy később elveszi tőlem. Én nem szeretném azt sem, hogy a nevére vegye. Van valami módja, hogy megtagadjam, vagy hogy jogilag tényleg kikövetelheti a babát? Nagyon kétségbe estem

2019. júl. 18. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Hazasok vagytok? Ha nem akkor nem tudja a nevere venni ha szuleteskor te nem mutatod be a hazassagi anyakonyvi kivonatot vagy az apasagi elosmero nyilatkozatot,automatikusan a nevedre kerul. Atiratni kesobb a te beleegyezeseddel teheti csak.a tobbi dologgal javaslom fordulj kesobb a birosaghoz/hatosagokhoz ha zaklat es bantalmaz, veszelyezteti a baba epseget.
2019. júl. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban drogfüggő a biróság nem fogja neki ítélni. Ha megszületik kérheted hogy a te vezetéknevedet viselje és az anyakönyvébe képzelt apa kerüljön, ám ha ő nagyon akarja ügyvéd által beirathatja magát de a nevét nem vagy köteles átiratni. A láthatást csak akkor tilthatod el ha bírósági végzésed van róla.
2019. júl. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem vagytok háázasok akkor semmi joga nem lesz, jegyeztess be fiktiv apát. De, ha házasok vagytok se valószínű hogy olyan láthatást itélnének meg amikor elviheti a gyereket (az első években) illetve nem fogják később se neki itélni. Pláne így hogy drogos. De az az igazság hogy ha nem lenne drogos és te képes vagy a gyerek nevelésére, akkor se.
2019. júl. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Az elözöeknek csak abban nincs igaza, hoyg a biológiai apa kérheti az apaság megállapítását (indok, hogy együtt éltetek, azaz vélhetöleg övé a gyerek). Ha szerinted nem ö az apa, vagy legalább is ezt állítod, akkor ilyen esetben a bíróság elrendelheti a DNS vizsgálatot, aminek a költöségeit a vesztes fél fizetni (ha ö az apa, akkor te és ez nem kis összeg).

Tehát, ha az apa ragaszkodik ahhoz, hogy ö legyen hivatalosan a gyerek apja, akkor azt el tudja érni.

Ez azonban rá nézve annyit is jelent, hogy ettöl kezdve köteles gyerektartást fizetni.

Viszont ha bizonyíthatóan drogos, akkor felügyeleti jogot semmi esetben sem kap, láthatást is csak nagyon bekorlátozott módon ítélhetnek meg, vagy egyáltalán nem. a gyereket meg semmiképpen enm kaphatja meg.

2019. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg ha te rendesen ellátod a picit tehát eteted, fürdeted, tiszta ruhába öltözteted, nem bántalmazod, nagyon szereted, lesz hol nyugodtan aludjon (pl ágy), télen lesz fűtés, tudsz gondoskodni róla, tudsz venni pelenkát, addig senki nem fogja elvenni tőled! A családsegítőnél tudsz segítséget kérni, illetve szólj a védőnődnek, hogy nagyon félsz, mert már többször bántott, fenyegetett életveszélyesen! Ő fogja tudni, hogy kihez kell fordulni segítdégért!
2019. júl. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit azért megnyugtató, amiket írtatok. Nem vagyunk házasok, csak élettársak. Természetesen beszélek a védőnővel, később valószínűleg egy ügyvéddel is szeretnék.

Kedves utolsó, azért, mert abortusz ellenes vagyok. Ha már így alakult, a pici nem tehet semmiről, megtartom! Vagyok olyan helyzetben, hogy egyedül is képes vagyok felnevelni, és mint írtam, nem akarom, hogy az apukának köze legyen hozzá, ezáltal nem kell fizetnie gyerektartást sem, de erre 200IQ-val igazán rá jöhettél volna!

2019. júl. 18. 23:17
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
Hogy kerültél egyáltalán kapcsolatba egy drogossal?
2019. júl. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Barátok által ismerkedtünk meg, lassan 3 éve élünk együtt. Szerelmesek lettünk, mert a személyiségével "józan" állapotan semmi gond nem volt. Az elején az első fél évig voltak ilyen gondok, de megváltozott, vagy is azt hittem. 2 évig jó volt minden, nem voltak jelei, hogy újra kezdené. Amikor a baba kiderül, örültünk mind a ketten, majd másfél hónapra rá újra visszatért a drogokhoz, mikor munkából jöttem haza, aznap ő nem ment dolgozni, mikor hozzá szóltam ordibált, majd újra minden napos dolog lett, míg tettlegességig is fajult a dolog.
2019. júl. 19. 11:22
 9/14 anonim ***** válasza:
44%

Egyébként megtagadnof nincs értelme, mert ha bíróságra megy, köteles leszel apasági tesztet csinálni, amit neked kell fizetni (200 ezer Ft). Tehát, mivel biológiailag a drogos az apja, ez örökké így fog maradni :)

Ilyen esetekre van az ellenőrzött láthatás, tehát a drogos, a pici és egy felügyelő személyzet társaságában zajlik a láthatási idő. Egyébként a bemondásodra senki nem fogja eltiltani a gyereket a VÉRSZERINTI apjától. Sajnos ezt be kell nyelned. Ha születés után sem kerül a drogos nevére, a drogos ezt jelzi a bíróságon, hogy ő márpedig igényt tart az apaságra, akkor nem tudsz mit tenni. Még az is lehet, ha normálisan állsz hozzá, a gyereked apja leáll a kábítószerrel, és lesz apja a picinek. Kicsit gyerekesnek látom a történeted, ha valóban drogos és bántalmazott, gondolom van látlelet, rendőrségi feljelentés stb. Ezek nélkül vesztésre állsz, akár mennyire erőlködsz. A saját sértettségedet tedd picit félre, tudod a gyerekvállalás erről szól. Gondold át, mert te is kojöhetsz kellemetlenül. A láthatás pedig joga az apának. Hónapokig elhúzhatod a pert, de örökké nem. Gondolj a gyerekedre.

2019. júl. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2019. júl. 19. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!