Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tagadhatom meg az...

Hogyan tagadhatom meg az apától a gyermek láthatását?

Figyelt kérdés
Azért lenne fontos, mert sajnos beleestem egy hatalmas hibába. Nem volt eszem, nem tudtamm kiszállni időben a kapcsolatból, és babás lettem. Az apa pedig drogfüggő, sokszor agresszív velem szemben. Tudom milyen egy ilyen családban felnőni, és a gyermekemnek nem szeretném ezt a sorsot. Úgy döntöttem, elhagyom, a pici és a saját érdekemben is, de követeli, azzal fenyeget hogy később elveszi tőlem. Én nem szeretném azt sem, hogy a nevére vegye. Van valami módja, hogy megtagadjam, vagy hogy jogilag tényleg kikövetelheti a babát? Nagyon kétségbe estem

2019. júl. 18. 20:58
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Egyébként, gyerekes, nem gyerekes.. szívesen félretenném a saját sértettségem, elvégre édesanyám is ezt tette mikor még gyerek voltam. Gondolt rám, kell az apa. Addig a pontig, mígnem a végén én is szájba lettem vágva, és nem "atyai pofonként", de ez részletkérdés. A látlelettel és a rendőrséggel pedig sajnos nem mentünk semmire akkor sem. Szóval ennek a gyerekes történetnek is meg van a maga oka. Egyébként maga a válasz hasznos, köszönöm
2019. júl. 19. 15:29
 12/14 anonim ***** válasza:
51%
Jó, ne haragudj, nem szerettelek volna megbántani, úgy tűnt az írásodból, hogy saját sértettség miatt akarod eltiltani. Sajnos a magyar jogszabály rendszer nincs a toppon, igen maradi, de nem tudunk mit tenni. Én csak leírtam a lehetséges kimeneteleket. A drogos csinálhat amit akar, de a pici érdekében jobb lenne úgy rendezni a viszonyt, hogy a közös gyereketek ne sérüljön. A folytonos utálkozás veszekedés nem válik előnyére. Ha a drogos tényleg igényli az apa szerepet, akkor te fejen is állhatsz, a jogot megkapja. (az erőszakoló, bántalmazó szülőnek is van láthatási joga a családból kiemelt gyerekhez, a nevelőszülőhöz menni, és a nevelőszülő köteles beengedni. Nevelőszülő vagyok, van olyan testvérpárom, ahol az "anyuka" részegen haza vitte a kocsmából az aktuális kant, és a gyerekek előtt szexeltek, gyakran bevonva őket . És nekem bizony ezt a féreg k@s&rvát be kell engednem a lakásomba, mert ő látni akarja a gyerekeit...)
2019. júl. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor, amikor erőszakosan viselkedik veled, menj el a háziorvosodhoz, védőnődhöz, hogy hozzáértő személyek lássák a sérüléseidet, zúzódásaidat, így ha bíróságra kerül az ügy és kellenek tanúk is arról, hogy téged rendszeresen bántalmazott, nem fog úgy tűnni, hogy ezeket csak most találtad ki. Rendőrségnél is tehetsz feljelentést, a jegyzőkönyveket pedig felhasználhatod ellene a tárgyalásokon.

Ha a bíróság megítéli őt, mint a vérszerinti apát, attól még nem kötelesek neki láthatást és felügyeletet is adni. Gyerektartást kell majd fizetnie, de ha valóban drogozik, akkor szinte biztos, hogy nem engedik a gyerek közelébe, maximum akkor, ha már hosszú ideje tiszta és ezt bizonyítani is tudja.

Sajnos mivel nem tűnik túl tisztességes embernek, ha rájön arra, hogy az egész bírósági herce-hurca végén fizetnie kell neked, elvonóra járnia, bizonyos időközönként bejelentkeznie a hatóságoknál, hogy még mindig nem használt semmilyen illegális szert, akkor lehet, hogy lemond a gyerekről.

2019. júl. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
62%
12-es te csak ne azzal torodj hogy a kerdezo mi miatt hagyja el hanem hogy milyen jogai vannak itt az a kerdes! Egyikunknek sincs koze ahhoz hogy sajat sertettsege miatt hagyja el de nem hinnem hogy amiatt. Kell egy apa igen de nem egy drogos elettelen patkany!
2019. júl. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!