Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Húgomnak mindent kifizetnek...

Húgomnak mindent kifizetnek csak mert gyerekei vannak?

Figyelt kérdés

Jól keresnek, a férje 300 nettót, ő 240-et visz haza. 2 gyerek van. Volt 100e per hó lakáshitelük 20 évre amit a szüleink kiperkáltak nekik hogy ne legyenek gúsba kötve a bankok által. Most meg végignyaralják Európát, amit “a mama” fizet. Mert ők amúgy nem mennének sehova. Kiváló zsarolási alap. Elhívták őket hogy az unokákkal nyaralhassanak, erre amíg nem mondták hogy kifizetnek nekik mindent, addig nemet mondtak. Már a 4. egy hetes nyaralásra mennek velük idén. Mondtuk hogy mi is elmennénk, de az anyánk átküldte hogy mennyi lesz nekünk és hova utaljuk a pénzt neki. Amikor felhoztam akkor azzal jött hogy vegyem úgy, ő az unokák helyett fizet. A szüleik meg velük együtt “járnak”.


Normális ez?


2019. aug. 12. 12:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem, abszolút nem normális. A húgodék meg jól kihasználják a fejős tehenet.
2019. aug. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

Már korábban mintha írtál volna ki erről kérdést, akkor elég sok válasz érkezett. Szerintem nincs új a nap alatt most sem.

Ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni, a szüleid arra költik el a pénzüket, amire akarják, ha az összeset az egyik gyereküknek adják, hát szívük joga. De majd azért jusson eszükbe akkor is ez, amikor bármiféle segítség kell nekik, most vagy később, amikor már egy pohár vizet nem tudnak hozni maguknak.

2019. aug. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

"De majd azért jusson eszükbe akkor is ez, amikor bármiféle segítség kell nekik, most vagy később, amikor már egy pohár vizet nem tudnak hozni maguknak."

Nem fog, mert nekik gyerMekeik vannak.

2019. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Dehogy normális. A testvéred is pofátlan szerintem. Mármint én nem tudnám elviselni, hogy a szüleim fizessenek rengeteg dolgot helyettem. Mármint, talán egy kis nyaralást még ha kifizetnek, de már a 4.-et...


Nagyon utálom azt, amikor egy szülő az egyik gyerekével kivételezik. Mert oké, hogy neked nincs gyereked, de attól még, hogy nekik vannak, nem kell nekik se az a több hétnyi, drága nyaralást ingyen megadni. Mármint, ha még csak az unoka nyaralását fizetnék ki, oké. De az, hogy "a szüleik meg velük együtt járnak".


De igen, a szüleid azt csinálnak a saját pénzükkel, amit akarnak. De aztán ha valamiben kell majd a segítséged, neked sem kell ugornod, mert nem mintha megérdemelnék. Meg alapból, ez a "az anyánk átküldte hogy mennyi lesz nekünk és hova utaljunk a pénzt neki". Mintha nem is a saját gyerekével beszélne... mármint, nem azt mondom, hogy a szülő mindent fizessen ki a gyerekének, de ezt így kimondani azután, hogy a testvérednek miket fizetnek...

2019. aug. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

Naéunk volt hasonló probléma az öcsémmal, mindent lehett neki, mindent megvettek neki, mindent, mégautót is kapott, míg én semmit.

Aztán egyszer rohadtul ideges lettem, akkor megmondtam apámnak, hogy azért akárhogy is nézzük, 2 gyereke van nem egy és azért mert én nem rinyálok, meg nem vagyok rászorulva arra hogy állandóan kihuzzon a a kakiból, attól még rosszul esik.

Aztán nem is kerestem.

Születésnapjára felhívtam meg karácsonykor is, de úgy voltam vele, hogy akkor ha ő így áll hozzám, én nem fogok emiatt sírni... Aztán rájött magától, hogy az öcsém egy gyökér, és ma már egész jó a viszonyunk. De ha ő nem nyitott volna felém, én a mai napig is ellettem volna az éves 2 perc telefonnal.

Inkább, mint hogy azt nézzem, hogy a két gyerekéből csak az egyik érdekli.

2019. aug. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
14%
A negyedik egyhetes nyaralás azt jelenti, hogy 20 nap szabi? Hiszi a piszi.
2019. aug. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%
Nem normális, nem igazságos. Lépj túl valahogy a dolgon. Az unokák imádata sajnos sok nagyszülőt megbolondít. Ennek ellenére azt hiszem ez fájó pont számodra.
2019. aug. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%

jajj, mert ha anyuci gyesen van apuka meg vállalkozó, akkor?

Megint a lényeg megragadása... pontosan ez a problémája a kérdezőnek..

2019. aug. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
24%
8, 240e gyest én is nagyon szeretnék :D
2019. aug. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Apuci olyan helyen dolgozik ahol simán kijön neki úgy hétvége hogy pénteken és hétfőn se dolgozik, így 3 nap szabival el tudnak menni egy hétre. És még nem is mondtam, hogy nem 20 éves és veszélyesnek minősített munkája van ... így nem 21 szabadnapja van.

Anyuci meg egyéni vállalkozó a gyerekek mellett. Saját állítása szerint keres kb havi lebontásra átlagolva 240-et, állandó kliensei vannak, betervezhető munka-bevétel.

2019. aug. 12. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!