Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogosan esik rosszul, hogy a...

Jogosan esik rosszul, hogy a tesóm elvárná, hogy ő kapjon lakást helyettem csak azért, mert gyerekei vannak? Szerintetek beszélnem kéne a szüleinkkel, elmondani a véleményemet?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, hogy nagyon szerencsés vagyok, hogy lakást kapnék, és hogy másnak ezért sokszor egész életében dolgoznia kell, és csak hitelekkel engedheti meg magának. Nem hisztizek, nem szeretnék kioktatást/okoskodást/ "húzzál dolgozni és élj meg magad" típusú kommenteket. Aki csak rosszindulatú szeretne lenni, kérem ne tegye.


Úgy volt, hogy kapok egy lakást, mert a szüleimnek anyagilag belefér, és mivel Budapesten fogok tanulni, ott is képzelem el a jövőmet, sokkal jobban megéri, mint albérletet fizetni, máshoz alkalmazkodni, stb. Viszont a nővéremtől válik a férje, és azt akarja, hogy azt a pénzt, amit a szüleim nekem szántak, ő kapja meg. Mert a ház a férjéé, neki nincsen semmije és hogy hova menjen két gyerekkel. Csakhogy anno ő is kapott egy szintén elég nagy összeget, viszont ő nem lakást akart, hanem egy jó autót, és arra költötte, meg utazott belőle (akkor már együtt volt a férjével, hozzáköltözött). Tehát elherdálta, ha úgy tetszik, merthogy tudott hol lakni és nagyon szerelmes volt, nem gondolta, hogy egyszer koppanni fog. Viszont most ez lett, és kétségbe van esve, hogyan tovább. Szerinte nekem nem kell lakás, mert fiatal vagyok, tanuljak és dolgozzak érte, de ő két gyerek mellett mégis hogy tegyen félre egy lakásravalót. Ezeket nem nekem mondta, hanem a szüleinknek, ők ezen eléggé kiakadtak, meg volt veszekedés is, hogy ő is anya, van két gyereke, mégis hogy gondolja, hogy ekkora különbséget tegyenek közöttünk. Szóval ők azért átlátják ezt, de félek, hogyha sokáig mondogatja, megesik rajta a szívük. Pl. ide is simán költözhetnének amúgy, mert megüresedik az én szobám, itt van az ő szobája is, és van egy vendégszobánk, tehát lenne 3 emberre 3 üres szoba.


2018. dec. 9. 14:12
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
99%
Jogosan esik rosszul de ez nem fog segíteni neked.
2018. dec. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Hát csak nem tudom, hogy túlreagálom-e, és felesleges ezzel foglalkoznom, vagy joggal szólnék neki, és beszélnék vele, anyáékkal.
2018. dec. 9. 14:17
 3/46 anonim ***** válasza:
96%
Nem létezik, hogy normális szülő megteszi ezt a gyerekével. Nővéred felnőtt ember és anyuka, ideje felelősséget vállalni a tettéért, döntéseiket, és hogy a háta mögött furja a testvérét az gusztustalan.
2018. dec. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
88%
Ne viccelj! Nem reagálod túl! Állj ki magadért! Ezt nem tehetik meg veled a szüleid, de ha mégis én megszüntetés velük a kapcsolatot, nővérrel is! Nyomatékosítsd a szüleidnek, hogy ezt nem tehetik meg veled!
2018. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
96%
Hát ja, gusztustalan, csak ott is az van mint nálunk: ott a két gyerek ami olyan mint a magyar kártyában a VII-es - mindent visz.
2018. dec. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
Mikor beszélt velük, még utána is kivoltak, ezért gondolom, hogy ők sem tartják ezt normálisnak. De ő is ugyanúgy a lányuk, mint én, és azt sem hagynák, hogy az utcán éljenek.
2018. dec. 9. 14:23
 7/46 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen igazad van. Ő is kapott pénzt - az esélyét eljátszotta. A virnyogó gyerekei miatt nincs joga ahhoz, hogy elvegye tőled, ami jár. Rengetegen laknak albérletben, a gyerekek utáni állami,- és az apától befolyó járandóságokkal együtt biztosan fent fogja tudni tartani, meg gondolom a nagyszülők is szívesen segítenek havi 20-30 000-rel. Ha esetleg nincs munkája, akkor itt az ideje leszállnia a magas lóról. Undorító személyisége lehet a testvérednek.


26f

2018. dec. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
97%
Mindkét gyerekemnek ugyan annyit adnék, egy fillérrel se kevesebbet, de abba nem szólnék hogy mire költik, csak tudatosítanám hogy nincs több. Mennyit kapott a nővéred és mennyit szánnak neked? Mert ha ő kapott mondjuk 4 milliót, de rád 10et akarnak költeni, akkor jogos hogy nem tetszik neki, de ha ő is 10et kapott meg te is, akkor nem jogos
2018. dec. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
99%

Jogosan esik rosszul. Az utcára semmiképp nem kerülnének, hiszen írtad is, hogy van elég hely a házatokban. Amúgy azért mert elválnak az apukának a két gyerek továbbra is a gyereke, tehát ők lakhatnának ott is, ha már az utcára kerülés a téma.. Bár annyi ember él albérletben, hogy ha más nem, az még mindig ott van.

Másik, ha a szüleidhez költözik a nővéred, akkor max bepótol a rezsibe, vásárol kaját, és végre megtanulja kezelni a pénzt, összekaparhat belőle legalább egy kis önerőt.. Nem kell féltened, felnőtt nő, megoldja.

2018. dec. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
98%

Jogosan.

Szerintem ne beszélj a szüleiddel, láthatóan nyitott ajtókat döngetnél, és nem nézne ki jól. Inkább csak úgy általánosságban beszélj a jövőbeli terveidről, mennyire várod már az egyetemet, mikor kezdtek el lakásokat nézni, mennyire izgatott vagy a "felnőtt élet" beköszönte miatt, ilyesmi.

2018. dec. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!