Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesóm anyagilag rajtam nyerész...

Tesóm anyagilag rajtam nyerészkedett! Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Szüleink félretettek nekünk 6.5-6.5 millió forintot, 2013-ra! Szerettem volna egy lakást venni hitellel, de a nővérem kitalálta hogy ő már menyasszony és egy visszautasíthatatlan újépítésű lakást találtak amit az visz aki hamarabb teszi le a pénzt. Amúgy tényleg jó ajánlat volt, egyetem közelében Pesten 13 millió forint, másfél szoba, terasz, 40 m2 és tiszta új, modern! Addig búgott amíg a szüleink odaadták neki az én pénzemet is, így az egészet ki tudta fizetni. Azt mondták hogy majd nekem megadják 1-2 év múlva vagy max eladják majd a családi kiskertet és abból. Nem tudtam mit csinálni, az ő pénzük.

Idénig se kaptam meg a pénzt természetesen, már 6 éve. A nővérem most nagy arccal bejelentkezett hogy nekik jön a második gyerek és kicsi az a lakás, így meghirdették és jött is rá vevő 28 millió (!!!) forintért. Tudtam hogy emelkedtek az árak és akciós volt annó a lakás, de ez akkor is nagyon durva! Olyan rendes és kedves a nővérem a család szerint, hogy visszaadja nekem a 6.5 millió forintot. Olyan rendes hogy leveszi a szülei válláról a terhet, egy igazi arany gyerek.

2013-ban kb 50% befizetést tudtam volna ebből a hitelhez egy ugyanolyan lakáshoz. Újépítés, 40 m2, Pest

2019-ben ugyanezekkel a paraméterekkel örülök ha kb 20%-ra elég.


A család szerint a nővérem nem tehet az ingatlan boomról, de szerintem meg ez így igazságtalanság! Nyerészkedett rajtam 21.5 millió forintot! Szerintem a lakás árának a felét kéne odaadnia mert a felét az én pénzemből vette meg, így az eladási ár és az ingatlanár emelkedés miatti különbözet fele is engem illet!


Igazam van? Jogosan követelem a fele pénzt ha már a felét annó az én pénzemből vette? Most könnyen van, simán vesznek a férjével együtt egy 40 miliós házat meg egy autó is belefér. Én meg ma 6.5 milióért egy vidéki telket nem kapok kb, Budapesten meg egy panelt se a 8 kerben.

Mondtam neki kompromisszumnak hogy akkor legalább kérem én is a 13 milliót, ami neki is járt, ő meg tartsa meg a 15 milliót és kvittek vagyunk. Bár így is megszívtam mert hitelt kéne felvennem amit neki nem kellett. Persze hallani sem akar róla, a szülők meg őt támogatják hogy milyen rendes.


2019. szept. 4. 10:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem elég gáz.
2019. szept. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
84%
Erkölcsileg nővéred egy nulla, de jogilag tehetetlen vagy.
2019. szept. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
79%
Teljes mértékben igazad van. Az a baj hogy jogilag nem követelhetsz semmit ugye. De ha tudnál rá hatni. Megkell neki mondani most akkor ő segitsen neked és 13 milliót adjon vissza így ő is jól járt és te is. De mindenképpen jogos a dolog jol teszed hogy nem hagyod annyiban.
2019. szept. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
83%
Erkölcsileg teljesen igazad van. Jogilag ez képtelenség, sajnálom :(
2019. szept. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
61%

Nézd meg, hogy most egy normál banki hitel egy lakásra hány százalék és azzal szorozd be 6 évre a te részedet és annyit követelj.


A másik verzió, hogy mond meg a növérednek, hogy neked most ez a lakás jól jönne, fizetsz érte neki 6,5 milliót és irassa át a nevedre, így kvittek vagytok.

2019. szept. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
81%
6,5 milliót akkor ő kifizeti, de attól még a szüleid is kifizethetik. És akkor megvan a pénz.
2019. szept. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
16%
Semmi rosszat nem tett a nővéred, a világon semmi okod nincs a felhaborodasra. Vagy talán ha most fele annyiért tudta volna eladói, mint amennyiért vette, akkor elég lenne neked is a fele Pénz? A szüleit eltoltott mindketten 6,5 millát kaptatok -illetve a te részedet ő akkor kölcsön kapta. Nem nyereszwkedwtt rajtad, nem csinált semmi rosszat. Borzalom, hiyg milyen anyagias lett a világ. ...
2019. szept. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
53%

"Igazam van? Jogosan követelem a fele pénzt ha már a felét annó az én pénzemből vette?"


Most akkor a te pénzed volt, vagy anaydeke? Ha a tied, minek adtad oda? Miért nem kértél kamatot? Ja, higy NEM a te pénzed volt, hanem ANYADEKE

2019. szept. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
61%
Igen, nekem is borzaszto rosszul esne, de tesód nyilvan nem akar elesni most mar 15 milliótól. Jogilag sajnos semmit nem tehetsz csak ha hatsz ra, de ezek alapjan egyaltalan nem vagytok jo testverek, búcsút mondhatsz annak a penznek. En annak is orulnek ha a 6,5 milliot vissza kapnam, bar tudom igazságtalannak erzed az egeszet. En ha megkapnam viszont mezes mazos szavakkal vagy akar kovetelve a 6,5 milliot, fognam magam és soha a budos életben nem beszelnek tobbet se a szüleimmel se a testveremmel. Mert ez nagyon nem volt fair senkitől. Szal törekedj csak a kissebre es hagyd oket a fenebe. Hidd el ez a jo megoldas. Ha meg azt se kapod, hat ugy végképp szakitsd meg a kapcsolatoz.
2019. szept. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
19%
Igazán nem jogos a követelésed, mert neked csak most kellene (ha egyáltalán most akarnál venni érte valamit), ugyanis ha a bankban vagy a szüleidnél lett volna ez idö alatt a "te részed", akkor az most is ugyanannyi lenne, nem pedig a duplája.
2019. szept. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!