Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek jogos, ha többet...

Szerintetek jogos, ha többet nem segítek anyagilag a testvéremnek?

Figyelt kérdés

Apánk meghalt év elején és én fizettem a temetést. 3-an vagyunk lányok. Tehát 3 fele osztódik a költség. A húgom már visszaadta a részét a követem csak 85 ezerből 30 ezret tudott megadni, de azt is úgy, hogy előtte 1 hónapja azt írta, hogy megvan 70 ezer, de még a 15 ezret hozzáálltja tenni és akkor egybe megadja. Erre 1 hónap múlva mikor írok hogy akkor mikor küldi a pénzt akkor azt írta hogy nem tudja megadni mert nincs munkája. Csak a párjának. Közben a húgok hívott hogy felhívta a nővérünket érdeklődött mi a helyzet velük és ő maga mondta hogy 70.000-ért vették ágyat mert volt miből. Hát nem mondom hogy nem voltam kiakadva. Nem megy el bejelentett munkára sem mert akkor vonnak tőle a gyerektartást amivel elmaradt. 60.000ft. Így most megint kértem hogy adja meg a maradék tartozást mert szükségem lenne rá. Nálam van egy 5 éves kislány és jön a következő baba is. Neki meg már a gyerekek nagyok. Illetve 2 felnőtt a kisebbik meg állami gondozott. Gyakorlatilag nincs akit el kell tartson magán kívül. Erre most azt válaszolta hogy a párjának is megszűnt a munkája. Haragszom rá nagyon. Én bíztam benne, hogy állja a szavat de ezek után már nem hiszek el neki semmit. Amúgy is mindent másképp ad elő mint másnak. Húgomról is mondott egy csomó mindent aztán nem is volt igaz. Meg hazudik is szerintem. Csak nem tudom mire jó neki.


N


2019. jún. 24. 08:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, hogy nem segítesz. Ez nem is értem, miért kérdés. Sajnos erre a pénzre igyál hidegvizet. Hagyatéki volt már? Mert gondolom ott is tartaná a markát.
2019. jún. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szegény családból származunk így a h az ami volt nekünk arrol a húgunk javára lemondtunk mert eladni nem tudtuk volna mivel anyánk még él és a fele az övé. Így kost a húgunké a ház mert ott van 3 gyerkőc plusz anyánkat is ő aploja mert csípő protézise van és járókerettel közlekedik. Így anyaságin van. Anyánké meg a haszonélvezet. Apánk felől örököltük 17ezer ft-ot amit 2 részre osztottak. Én kaptam 2/3 reszt mert én fizettem a temetést. kaptam 11500ft ő meg a maradék reszt és megjegyezte a húgunknak hogy még ebből is hasznot húzok.
2019. jún. 24. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!