Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha egy fiútestvér egy ideig...

Ha egy fiútestvér egy ideig (fél évig) egyáltalán nem tud dolgozni, és a szülők nyugdíjasok, mennyit vállalnak be a testvérei anyagilag?

Figyelt kérdés
Ezt a testvérek párjai támogatják általában, vagy próbálják lebeszélni a segítségről? Vagy kölcsön adnak? Hogyan oldják ezt meg családok?
2019. febr. 28. 08:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
18%

Engem már kèt éve tart el anyám és a testvérem csak eszem semmi mást nem kell rám költeni.

Ès egy rossz szavuk nincs.

2019. febr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezer dologtól függ.

Mi miatt nem dolgozik, milyen a kapcsolat a tesókkal, milyen anyagi helyzetben vannak a tesók, az illetőnek mennyi tartaléka van, stb stb stb.

2019. febr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
48%
első, 2évig tudod ki tartana el..max a hóhér,sztd csak az ennivaló van pénzbe?
2019. febr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem csak az ennivaló van pénzbe, hanem fűtött szoba, víz, áram, telefon, internet, de lehet hogy ezek alapból adottak egy családi házban
2019. febr. 28. 09:23
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha a testvérem önhibáján kívül nem tudna x ideig dolgozni, mert pl tartósan beteg, akkor támogatnám. Viszont ha azért nem dolgozik mert nincs kedve és lusta disznó akkor oldja meg magának a pénzügyeit.
2019. febr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha egészségügyi oka van, akkor segítenék anyagilag a testvéremen, de semmi más indokot nem tudnék elfogadni arra, hogy "nem tud dolgozni". Szerencsére ez nálunk fel sem merül, mindegyikünk dolgos, szorgalmas.
2019. febr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Baleset miatt nem dolgozik, tesókkal jó a kapcsolat, tartalék nincs, tesók anyagi helyzete necces
2019. febr. 28. 09:27
 8/22 anonim ***** válasza:
8%

Még jó hogy nem te vagy a családtagom #1 vagyok.

Nem eszem sokat.Kenyeret alíg,azt eszem,ami van.

Fát tüzeléshez ajándékba kaptam első évben...másodszor baptisták hozták ajándékba.

Nem fürdök havonta egyszer,mert k@rva depressziós vagyok még fogat sem mosok...ha inni kell hozok az ártéziről.

Tvt nezek a net alapból lenne,ha nincs ez van!

Semmi mást nem költenek rám.

Ha kórházba kerültem tesóm segített.

Ja és soha nincs feltöltve a telóm.

Inkább példát vennél nemtom hanyadik hozzászóló.


Ráadásul baleset,amiről nem is tehet,szégyen lenne nem segíteni neki.

Csak nem hagynátok éhen halni?

Nem kell mindent megadni neki,legyen,mit egyen és kész...a többi alapból meg van nem?akkor nem kell sajnálni!

2019. febr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk családon belül ilyen esetben is csak a kölcsön jöhetne szóba, de mi mindnyájan rendelkezünk megtakarítással, mert ezt láttuk a szüleinktől is, akik világ életükben kis jövedelműek voltak, mégis mindig raktak félre. Testvérek között szerintem nem etikus elvárni, hogy támogassák egymást tartósan anyagilag.
2019. febr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
17%

#8 vagyok.

És még havonta egyszer rokonok és egy barát felpakolva jön hozzank nagy táska élelmiszerrel.


Nem kell csodálkozni,ha a hajléktalanok mellett simán elsétálnak az emberek,ha a saját testveren nem szívesen segít az ember.


Szerintem anyukának kell ételre adni pénzt,hogy több legyen és "vízre",ennyi bőven elég...

Nem vagytok igaz testvérek,ha ennyit nem tesztek meg érte.

2019. febr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!