Erre mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket akik ezt elolvadsátok ne itélkezzetek felettem lekezelő módon, hanem akinek tényleg van egy kedves, határozott, őszinte véleménye, tanácsa kérem ossza meg velem, előre is köszönöm!

Na szóval 18 éves vagyok, apum első házasságából vagyok és apu másodjára is megházasodott 3 pici született egy 5, 4, 2 éves. Az a problémám, hogy olyan érzés mintha nekem szülték volna a három gyereket. Most is nevelt anyukámnak luxus kivenni táppénzt, én most jöttem ki egy vírusos fertőzésből végre tanulhatnék mert kb másfél hetet kihagytam és erre meg most nekem kell vigyázni az idősebbik kistesómra mert hát most ebbe a hányásos hasmenéses dologba benne vannak az emberkék....

De aztán most reggel szembesültem azzal, hogy még a két kisebbiket itthon hagyja meg hát a legkisebbiket nem akarta felkelteni mert nem volt szíve itt zaklatni, a középsőt meg csak úgy nem...... És a sulis napjaim is úgy néznek ki, hogy 8-9 óráim vannak és még menjek haza, takarítsak ki ( mert minden nap kell!) és hozzák haza a három picit... És nem tudok tanulni, könyörgök érettségizni fogok... És én csak nyereket nevelek, mert a szüleim hazahozzák a három picit és lelépnek vagy hivatalos dolgokat intéznek de nem egyszer kaptam őket azon hogy " hivatalos" dolgokat intéznek és közbe elmentek együtt romantikusan kajálni, ilyenek...én meg szo**pok itt a három gyerekkel mert ku*** ra neveletlenek, hisztisek...

Engem a 3 éves tesóm úgy elküldi a pi###ába, hogy én csak nézek.... Mert hát nem az van amit ő akar..elegem van belőlük. Bocsánat, hogy ilyet kijelentek de én nagy családot szerettem volna de így elég lesz max.1 gyerek...és kisgyerekekkel szerettem volna foglalkozni de így elment a kedvem, és amit a legjobban sajnálok és ezt sose mondtam el senkinek, hogy rendesen kiráz a hideg, és nagyon kellemetlen amikor hozzámérnek. És olyan lekiismeretfurdalásom van :(



2019. szept. 18. 07:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Anyukáddal mi a helyzet?
2019. szept. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
A helyedben korrepetálásra és kötelező plusz órákra hivatkozva csak esténként járnék haza, addig egy könyvtárban tanulnék.
2019. szept. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5%

(Táppénzt kivenni manapság valóban luxus, ugyanis kb ehen lehet belőle halni, úgyhogy ezt a részt megértem. Ha otthon van valaki, miért ne vigyázhatna az a gyerekre. Igaz, az nem világos, hogy oldod ezt meg, ha iskolába jársz....)


Le kell ülni a szüleiddel és kell mondani, hoyg neked ez sok. Aztán nem kell azon meglepődni, ha nekik meg hirtelen mondjuk az internet számla lesz sok....

2019. szept. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonymousreview60 ***** válasza:
94%
Le kell ülni velük, és kerek perec - dplomatikusan is lehet - elmondani, hogy ez sok. Neked tanulnod kell! Nem neked születtek gyerekeid, hanem nekik. Lesz felháborodás, erre készülj fel, de más úton ez nem járható!
2019. szept. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

És a szüleidnek mondtad, hogy tanulnod kell? Hánykor jársz haza a suliból?

Én a helyedben mondanám, hogy 1max 2 órát vigyázok a gyerekekre de ennyi, mert tanulnod kell az érettségire és neked is van életed, hobbid, barátaid. Vigye nagyihoz, hívjon baby csőszt. Érettségi után elgondolkodnák egy saját lakáson, vagy menj koliba ha akarsz tovább tanulni.

Amúgy én is folyton pesztráltam a tesóm ovi után, de miután anya haza jött melóból át vette őt és hagyott tanulni. Hozzá kell tennem hogy nagyon rossz gyerek volt az öcsém verekedett, el szökött, gyújtogatott, folyton csak a csintalanságon járt az esze.

2019. szept. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Maguktól is fel kéne érniük ésszel, hogy egy iskolás gyereknek tanulnia kell.


Anyukádhoz nem tudsz elköltözni?


Ezt meg hagyjuk már, hogy akkor majd sok lesz az internetszámla nekik. Gyönyörű, hogy valaki lefial 3 gyereket aztán zsarolja a legnagyobbat. Ha nem futja rá nem kell szülni, ilyen rohadt egyszerű a dolog.

2019. szept. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

6!


Írhattam volna kb bármit, nem szó szerint kellett érteni. A lényeg az kett volna, hogy ez egy család, ahol egymást segítik. Elvileg. Ha a nagykorú gyerek úgy gondolja, hogy ő nem akar segíteni, szíve joga. Az apja és a neveloanyja is hpgondolhatja ugyanígy.

2019. szept. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Tehát apukáddal vagy akinek rajtad kívül született 3 gyereke akik kicsik de mostohaanyuci sem alukád nem hajlandó foglalkozni velük.Na most anyukáddal mi van? Hol van? Ha érettségizel amúgy sem kell már sokáig eltűrnöd,ha lehet cuccolja anyukádhoz.Vagy költözz mondjuk nagyszülőkhöz,esetleg egy jó baráthoz minimum pár napra hogy vegyék észre nélküled 0-ák.Elég rossz hogy ez a nő tojik a gyerekeire nem értem az ilyen minek a francnak szül.Nem te vagy a szülője egyik kiskölyöknek sem.Én őszintén tojnék rá akármilyen szívtelenül hangzik is,nem törôdnék a kicsikkel mennék végezném a dolgom
2019. szept. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

De ez nem a segítség kategória! Konkrétan cselédnek van használva. Semmit nem kérnék az érettségire készülő gyerekemtől. Tanuljon és kész. Nem érettségis évben vagy máskor, amikor ráér, akkor segíthet, ki takaríthat, ha szeret főzni főzhet.


Az viszont túlzás, hogy 3 gyereket a nyakába varrnak. Nem az ő gyerekei, nem ő csinálta és nem ő akarta. Mégis az ő jövőjével szarakodnak, csak mert nekik teher a saját kölkeik nevelése.


Talán erre akkor kellett volna gondolni, amikor megcsinálták őket.

2019. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

A helyzet az, hogy a családokat, a gyerekeket az anyák fogják össze. Te annak a nőnek idegen vagy, egy kolonc ezért bánik így veled, hogy legalább ennyi hasznot hozz neki.

Apád meg megy a farka után, mert különben nem tűrné ezt a kivételezést.

Tehát ezek a férgek nem fognak megváltozni, mert érdektelen a sorsod számukra.

Vagy cuccolj vissza az édesanyádhoz, vagy nagyszülőkhöz, mert ez csak rosszabb lesz.

Koliba nem tudnál menni, ha tanárodnak elmondanád, hogyan bánnak veled?

2019. szept. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!