Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesóm nincs jól, mit tegyek?

Tesóm nincs jól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok 17 éves lány vagyok és van egy 25 éves bátyám. Nem kimondottan az a jó fiú típus, sőt. Nagyon sok rossz dologba keveredett, rendőrségi ügyei is voltak, anyáék nagyon sokat aggódtak miatta, sok volt a veszekedés, mert nem értették miért lett ilyen. Amikor 18 lett összepakolt és elköltözött itthonról. Anyát lelkileg nagyon megviselte apa nem mutatta de őt is. Velük egyáltalán nem is tartja a kapcsolatot azóta de velem igen és nagyon szoros lett a viszonyunk. Mindent megbeszélünk kb, és anya folyton rajtam keresztül akarja megtudni hogy mi van vele. Bántja őket hogy a tesóm megszakította velük a kapcsolatot.

Alapvetően jól van, még mindig vannak kétes ügyei amikbe persze engem nem avat be de tudom hogy vannak mert hallok ezt azt, meg a haverjai is érdekesek. De úgy jól elvan, boldog.

Pár napja azonban nagyon magaalatt van, és egyáltalán nem beszél nekem róla. Pénteken felmentem hozzá suli után, általában mindig felszoktam, és akkor együtt elmegyünk valahova. Most azonban nagyon rossz passzban volt, alig beszélt azt mondta inkább menjek el mert nem akar senkivel beszélgetni csak egyedül szeretne lenni. Hagytam gondoltam bármi van majd kiheveri de tegnap este felhivtam és hallottam a hangján hogy sirt. Az én bátyám aki életben nem sírt semmin. Nagyon megijedtem kérdeztem mi a baj, mondtam neki hogy bármi van nekem elmondhatja, megbízhat bennem, de nem beszélt. Azt mondta nincs semmi majd túl lesz rajta,de én nagyon aggódok mert ismerem. Ha baj van általában sosem törik össze, hanem megy és megoldja. Ha nem sikerül, elengedi. De sírni bármin is? Soha :/ Szerintetek mit tegyek? Mi lehet a baj? Aggódok érte nagyon


2019. szept. 29. 09:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem megnevelni akarom, vagy meg javítani. Hol írtam én ilyet? Azt mondtam, hogy aggódom érte, mert valami baja van. Soha nem akartam megváltoztatni, felnőtt ember, el tudja dönteni hogy mit csinál.
2019. szept. 29. 10:05
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Azért annak nyomos oka van, ha egy gyerek úgy lép le, hogy többé nem hajlandó a szüleivel kapcsolatban lenni.

Az meg, hogy a bátyád bűmöző lett, nem a szüleid hibája, nem a te hibád, hanema bátyáddé. Ha sír vagy béntja valami majd megoldja egyedül, végül is ezt az életet ő maga választotta. De gyanítom, hogy egy nő miatt van, aki elhagyta, és a bátyád kiakadt ezen. A férfiak 3 dolog miatt sírnak, roppannak össze

1. Ha egy családtagjuk meghalt, akit szerettek

2 ha egy jó barátjuk vagy a szerelmük meghalt, akit szerettek

3 ha a nő akibe szerelmes volt, végleg elhagyja.

2019. szept. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Lehet, hogy bíróság letöltendő szabadságvesztésre ítélte. Ami akkor lehet különösen durva, ha korábban kapott már felfüggesztettet, csak azt a család elől elhallgatta.

Mi lehet rosszabb annál, mint a fiatalság következő 5 vagy még több éve rácsok mögött? Jobbik esetben csak totál élménymentesen, autók/motorok, csajok, utazások, bulik, pia... nélkül. Rosszabb esetben sittesek által állandóan seggbe kúrtan...

2019. szept. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Szia! Nekem is az a véleményem, mint a 4/5-nek. Nő lehet a dologban. Nem nagyon tudsz mit kezdeni vele, idővel majd kiheveri.
2019. szept. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonymousreview60 ***** válasza:
38%

#4: Ez mind igaz.

A "sosem törik össze, hanem megy és megoldja. Ha nem sikerül, elengedi." miatt azt gondolom, hogy a letöltendő büntetésen valószínűleg nem sírna. Szerintem írd meg neki SMS-ben, hogy ha beszélni akar valakivel vagy csak kell valaki aki meghallgatja, akkor írjon neked!


Ha 18 évesen kvázi szó nélkül lelépett, akkor abban a főbűnösök a szüleid (feltéve, hogy a bátyád nem "pszichó"), mert valami nagyon nagy feszültséget teremtettek. Ez érdekel. Mi történt ott?

A morális érzék és a megfelelő önbecsülés megteremtése, ami a bűnözői életforma elkerüléséhez kell (egyrészt nem lopni rabolni, másrészt ellenállni a könnyű pénznek) szintén a szülők felelőssége. A 18 éves ember a legritkább esetben felnőtt. A teljes felelőssé tétel 18 után csak a társadalom és a jogrendszer egyfajta kényelme miatt van.

2019. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Én se sírtam egész életemben soha, csak a rohadt nők miatt :/
2019. szept. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem,hogy miért lenne bűnüző? A kérdező ezt hol írta?

***

Így,hogy nem tudod,hogy mi a baja,így olyan sok dolgot nem lehet tenni. Szerintem menj fel hozzá holnap,hátha addigra megenyhül,és elmondja neked.

2019. szept. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is nőre gondoltam amikor elolvastam a kérdésed, utána gyerekre. A férjemet 11 év alatt 2x láttam sírni (nem az az érzelgős típus) egyszer a nagytatája temetésén, egyszer meg amikor nagyon beteg volt a gyerekünk.

Sokat nem tehetsz ha nem mondja el mi a baja, bíztosítsd minden alkalommal, hogy benned megbízhat, hátha megnyílik.

Ha olyan rendőrségi ügye lenne akkor szerintem azt hallottad volna, mert a fos az hamar terjed, vagy ki tudja... keress rá a guuuugelen hátha kidob valami friss hírt róla

2019. okt. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most látom régebbi kérdés, azóta se derült ki mi a baj?
2019. okt. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!