Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most fogok eloszor talalkozni...

Most fogok eloszor talalkozni a hugommal illik neki valami ajándékot venni?

Figyelt kérdés
Meg soha nem talalkoztunk a hugommal. En 39 eves no6vagyok ő pedig 25. Messze lakunk egymástól, ugy beszéltük meg hogy ő jön hozzam pár napra először a baratjaval. Szerintetk illik nekem valamit venni neki?

2019. okt. 9. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Első találkozásra nem illene a párjával jönnie.


Egy apróság, pl bonbon ilyesmi, nem túl drága dolgot.

Inkább készülj valami finom ebéddel vagy vacsorával attól függően, hogy mikor érkezik.

2019. okt. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azert jön a baratjaval, mert 5000kmre lakunk egymástól és en sem akarnek egyedül utazni ennyit forditott helyzetben.
2019. okt. 9. 18:27
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Gondolom vendégül fogod látni,amikor megérkeznek és ott fognak lakni nálatok.Amikor elbucsuzik tõled én akkor adnék át neki valamit meglepetésként.Csokoládé, valami sminkkészlet vagy nem tudom,hogy mi az ami örömet okozna neki,és emlékezetes.Vagy ahol élsz valami kis emléktárgyat.Egyébként ez aztán a csucs,hogy még sohasem találkoztatok egymással.
2019. okt. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát van ilyen...
2019. okt. 9. 18:47
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha vendégül látod a párjával együtt,akkor talán csak valami apróságot,emléktárgyat.
2019. okt. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Fényképalbumot
2019. okt. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%
Valami szép emléket. Aztán valamikor te menj hozzá, a te pároddal, és ha lehet, az egész pereputtyal! Nem illik elsőre mást is vinni, ha messze van, ha nem!
2019. okt. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolso! Igen, kepzeld legkozelebb ő jön hozzank a férjével és a kislányával!
2019. okt. 10. 12:37
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az illemtankönyvekben (olvastam kettőt is: "Illik? Nem illik? és "Napjaink illemtana") nincs olyan illemszabály, hogy nem illik első látogatáskor valakinek a párjával (értsd: nem házastársával) menni vendégségbe. Jöhet.

Neked, mint vendéglátónak, nem szükséges ajándékot venned, legfeljebb egy virágcsokrot, vagy más apróságot, hiszen Te látod őket vendégül, neked lesznek kiadásaid. Inkább nekik illik (bizonyára meg is teszik) ajándékot hozni Neked.

Általánosan, tehát nem a Te esetedre vonatkozik: az ajándékommal nem szabad leköteleznem avagy anyagilag megterhelnem (mivel neki ezt felém viszonozni illik), főleg akkor, ha tudom, hogy a másik szűkösebb anyagi körülmények között él.

2019. okt. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, "illik", vegyél valami apróságot (nem az ára számít, hanem a "személyessége"), ami emlék marad a látogatásról. Vedd figyelembe, hogy ne legyen túl nagy méretű, se túl nehéz (el kell férnie visszaúton a bőrödben, s ne ezért legyen túlsúlyos).
2019. okt. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!