Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért bánt engem egyfolytába?

Miért bánt engem egyfolytába?

Figyelt kérdés
A nővérem mostanába mindig bánt azzal hogy csúnya a kabátom, undorító a hajam, stb... Nagyon rosszul esik, és ezeket a több ember előtt mondja. Már nem velünk lakik, de ha találkozok vele akkor csak keresi rajtam a hibát. Azt hiszi hogy ő tökéletes. Pedig én soha nem bántottam.:( Értem, lehet h csak segíteni akar hogy mossam meg azonnal a hajam vagy nem tudom de ez nekem nem segítség. :/ Na szóval az lenne a kérdésem hogy mit tegyek hogy ne keresse bennem a hibát?:(
2019. okt. 29. 14:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

A nővéred rossz emberré vált. Ritka az ilyen, de előfordul. Egyet tehetsz, többé nem látogatod meg. Vagy öszejársz vele, és akkor le fogja romboni az önérzetedet, míg egy nullává nem válsz. Lesznek itt olyan nem evilági emberek, akik az emberismeret hiánya miatt azt javasolják majd, ülj le és beszéld meg vele. Pedig gonosz emberrel ugyanúgy nem célszerű leülni, mint egy ragadozó állattal sem. Elveszítetted a testvéredet, emberileg megromlott. Kerüld el, és ha rákérdeznek, mondd el bátran, hogy a tesód gonosz lett, te nem akarsz vele többé találkozni.

Vagy menj le kutyába, és légy alázatos. Sokan azt választanák, hogy a saját lelküket megölve behódolnak.

2019. okt. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Hát azért csak a testvéred ről van szó. Szerintem inkább beszélj vele, hogy téged bántanak az ilyen beszólások. Kérdezd meg miért csinálja, főleg mások előtt.

Próbáltár már beszélni vele erről?

2019. okt. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Beszélj vele, ülj le, megjósolom, azt fogja válaszolni:

"Én csak jót akarok neked, mert te olyan szerencsétlen vagy, jobban tennéd, ha hallgatnál az okosabbra, és hálás lennél nekem!"

Ez lesz.

2019. okt. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Mond meg neki,hogy le lehet szállni rúlad.Neked megfelel a kabát,a haj.Ennyi.
2019. okt. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem, még nem próbáltam meg vele beszélni de ma hazajön mert anyukám megkérte hogy segítsen tököt faragni szóval már ma tudok vele beszélni. De amúgy anyukámat is ilyenekkel szokta cseszegetni. Néha már örülök hogy elköltözött itthonról.
2019. okt. 29. 14:50
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Akkor lehet ő ilyen típus, mond meg neki, hogy próbálja meg visszafogni az efféle tanácsait ha nem tudja kultúráltan közölni.
2019. okt. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem féltékeny rád, mert feltehetően te szebb vagy, mint ő.
2019. okt. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Te is kritizáld az ő külsejét hasonló stílusban mások előtt, aztán kérdezd meg tőle, hogy esett neki. A társaságnak utólag megmagyarázhatod, hogy miért kellett ezt tenned (ha fontos neked a rólad alkotott véleményük).
2019. okt. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Ugyanilyen volt az én tesóm. Évekig csinálta, módszeresen nullázta le az önbecsülésem. Az segített, hogy 5 évig egy büdös szót nem szóltam hozzá, ha családi esemény volt keresztül néztem rajta. Végül lenyugodtak a kedélyek, most már beszélek vele néha, de ha megint elkezdi rögtön hasonló stílusban én is teszek rá megjegyzést. Ez beválik. Nem egy kulturált módszer, de egyszerűen nem megy másképp. Ezerszer próbáltam vele megbeszélni régebben, mindig kitért előle, kiröhögött. 28/N
2019. okt. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!<3
2019. okt. 31. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!