Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet tenni, ha testvéreim...

Mit lehet tenni, ha testvéreimmel lakom együtt, de ők egyáltalán nem hajlandóak takarítani?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek és egyetem miatt mindannyian a fővárosban vagyunk és együtt lakunk egy lakásban.


Hetente egyszer szoktam kitakarítani a lakást. Ha ők is segítenének, akkor mindenkire csak 3 hetente kerülne a sor, szerintem az teljesen idális lenne.


De ők nem hajlandóak takarítani. Nem érdekli őket, ha kosz van, szóval így csak háromhetente lenne takarítva.


Szerintetek hogy lehetne őket rávenni, hogy ők is kivegyék a részüket?


2018. szept. 25. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Te se takarits. Ki van próbálva, működik, csak türelem kell hozzá!
2018. szept. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Ne takaríts egyáltalán, csak a saját szobádat (ha külön szobád van), csak akkor takarítsd ki a kádat/zuhanyzót/wc-t mielőtt te használod, csak magadra mosogass, MINDIG papucsban járj és máshol ne porszívozz fel/söpörj fel.

Tudom, nagyon rossz disznóólban élni, én se bírom, de meg kell mutatnod nekik, hogy ha te is úgy csinálnál mint ők, akkor ganéban fogtok élni. És ha megjegyzik, hogy miért nem takarítasz ki, megmondom hogy azért, mert NEM vagy takarítónő, neked is ugyanannyi jogod van nem-takarítani mint nekik. Vagy megosszátok a takarítást, vagy ganéban éltek. Pont.


Egyébként miért kell HETENTE kitakarítani az egész lakást? Nálam elég kéthetente porszívózni, meg havonta 1-2x felmosni, a portörlés is egy olyan fél órás folyamat. A fürdőszobát mindig rendben hagyom magam után, így nem kell azt se hetente kisikálni, konyhára szintén ez igaz. A ruhákat nem dobálom szét, hanem a szekrénybe rakom/szennyesbe, stb.

Próbáljátok fenntartani a rendet és tisztaságot, és akkor nem kell hetente egyesével az egész lakást kitakarítani..

2018. szept. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen mindegy az ilyet nem érdekli az se ha kosz van. Tapasztalat, én is próbáltam nem takarítani, de az a baj hogy nekem igényem hogy tisztaság legyen tehát csak magamnak csináltam rosszat miközben őket nem érdekelte(lakó társak). Én a külön költözést javaslom.
2018. szept. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha én lennék így az öcséimmel, a szennyesüket és a mosatlanjukat betenném az ágyukba.
2018. szept. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azt nem akarom, hogy nem takarítok, mert ez egy szép lakás, kár lenne tönkretenni ezzel :(


Még ha esetleg az ő szobájukban nem is takarítanék, a közös helyiségekben, pl konyha, fürdő, wc, folyosó akkor is kéne.

2018. szept. 25. 19:33
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Mi is évek óta lakunk együtt,csak én takaritok főzök...nem az a baj szívesen megcsinálom csak kb 3ora és rosszabb mint volt..sokszor felhaborodva kérdezi tesom hol van ez hol van az ami 1 hónapja a nappaliba áll,mikor mondom h kidobtam végződik. Amikor betelik a pohár,na akkor nem hogy nem csinálok semmit 20perc alatt olyan rendetlenséget hagyok magam után mintha robbantottak volna ...utana már rosszul esik úgy hazajönni észre veszi magát takarít kb tart 1 hétig..... utána ez megy előröl

nem tudsz mit csinálni sajnos az a baj hogy mi nem szeretünk rendetlenségbe élni ok igen....minket zavar ha valami 2 hete ott van az asztalon őket nem sot ....

2018. szept. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Jól sejtem h ők férfiak te meg csaj vagy akinek ez a dolga.. Nem takarítanék amíg fel nem ébrednek a csipkerózsika álomból h nem bejárónő vagy és ők is kivehetik a részüket,eszem megáll h néhányan milyen jól elvannak a koszban,de a kórházi fertőzéseken pampognak..
2018. szept. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
rezsit egyenlő arányban fizetitek? mert ha igen, akkor mond meg nekik, hogy akkor jó lesz ha spórolnak egy takarítónőre, mert te befejezed
2018. szept. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Lekene ulnod veluk azt megbeszelni szerintem..
2018. szept. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Havonta 1-2X felmosni? Jézusom, napont fel kell minimum sepregetni, milyen kosz lehet az ilyen lakásokba, ahol ezt nem teszik meg.....
2018. szept. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!