Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek, ha az idősebb...

Ti mit tennétek, ha az idősebb testvér irányítani akarja az életeteket? Lent

Figyelt kérdés

Igazából ez már gyerekkorunk óta így van. 2 év van közöttünk.. És amikor kicsik voltunk és szintén beleszólt, hogy mit hogy csináljak, nem mertem kiállni magamért, mert ő volt az idősebb. Aztán ez annyira megmaradt, hogy bele szól, kivel ismerkedjek. Ha valakivel találkozom, minek találkozok vele. Miért csinálom épp, azt, amit.. meg mindenbe szó szerint.

És nem rossz emberekkel találkozom, de ő nemis ismeri őket .. Semmi rosszat nem csinálok igazából. de ő mégis beleszól.. aztán meg érdeklődik, hogy ez milyen, az.. a találkozás milyen volt, de flegmán.. és akkor ugye nem nagyon válaszolok, de látja rajtam, hogy jó pl.. és akkor arra is fejeket vág. és hiába akarok úgy cselekedni, ahogy én szeretnék, beleszól.. és elbizonytalanodok, mintha tényleg rosszat csinálnék, és nem így kéne csinálnom :/

23/L



2018. dec. 8. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Irigy frusztrált.. És közölném vele h másszon ki az én életmből élje a sajátját ha van egyáltalán.. És első sorban keressen férfit magának h ne mástol irigyeljen még egy barátnős mozit is,a női fruszrácio mások életet irányitani akarás mások életének irigylése tönkretétele ,szét marása mások kapcsolatainak mánia abbol fakad h nincs örömük olyan,nem irom le mert vulgáris lennék. Én nagynémet helyre tettem anno vettem neki Karácsonyra vibrátort és mindeki előtt megkértem h ne rajtam élje ki magát h neki senkije nincs.. Jót égett a család 90 % nak bekevert mindenki utálta megkeseredett b atlan hárpia volt azok után legalább nem jött többet hozzánk,meg a többi rokonhoz se :) Állj ki magadért vagy 30 évesen a te életedet fogja élni.. :(

40N

2018. dec. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb helyreteszed, annál jobb. Ne várj vele évtizedeket, mint én, bár nálam a húgom volt olyan. Gyereke nem volt, de hű, milyen jó tanácsokat adott. Sértőn, időnként fájóan kritizált stb. Aztán olyat talált mondani, hogy szó szerint a nyakánál fogva lódítottam ki. Hidd el, azóta sokkal könnyebb a lelkem.
2018. dec. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Probálj meg vele értelmesen beszélni, ha nem megy, és folytatja a hülyeségeit, építsd le a kapcsolatotokat.
2018. dec. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Titi nő, és te szebb, tanultabb, nepszerűbb, sikeresebb vagy.

A saját nyomorát vetíti ki rád!

Ne hagyd, hogy elbizonytalanítson. Direkt csinálja, nem szeretetből és aggódásból.

A világ tele van ilyen lelki nyomorékokkal.

Mondd meg neki, hogy a saját (nemi)életét tegye rendbe!

Persze tudom ez nagyon nehéz ilyen elnyomó mellett, de ne hagyd ezt tovább, mert teljesen rátelepszik a felnőtt önálló életedre és károsít, mérgez!

2018. dec. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Állj ki magadért! Magyarázd meg neki, hogy bántó a viselkedése. Ezt háromszor.

Ha negyedikre sem érti, akkor kezdd el ignorálni a kérdéseit, szard le a mondásait. Utóbbit mondd is el neki!

2018. dec. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! próbálkozom..
2018. dec. 9. 09:54
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőeknek igazuk van. A legfontosabb, hogy mostantól zárd el az információcsapot, mert abból él. Ne mondd el neki, hogy kivel, mikor, hol találkozol, hogy sikerült, hol voltál. Adj kitérő válaszokat (pl. fáradt vagyok, most nincs időm beszélni, dolgoztam, tanultam, stb.). A másik trükk, hogy nem válaszolsz, hanem visszakérdezel, elkezded faggatni. Lehet, hogy azért is szólogatott be neked, mert előnyös helyzetben volt, kapta tőled az infókat, te meg esetleg nem nagyon tudtál róla semmit. Fordítsd meg a dolgot! Egyszerűen ne válaszolj a kérdéseire, de kérdezd vissza ugyanazt, amit ő kérdezett. És próbálj meg érzelemmentes arcot vágni, hogy ne olvashasson le semmit rólad.
2018. dec. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!