Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális hogy ezt érzem a...

Normális hogy ezt érzem a húgom iránt?

Figyelt kérdés
Csak 3 év van köztünk, tehát nem olyan sok, de ennek ellenére soha életünkben nem jöttünk ki jól. Mindig ő volt igazából a népszerűbb meg az akinek sok barátja van, aki bulizni járkált és aki bármit csinált kb. bejött neki. Sajnos kisebb korunkban is sok volt köztünk a konfliktus, mert két teljesen különböző személyiségek vagyunk és ebből adódóan nem igazán viseltük el a másikat. Engem zavart hogy állandóan pörög, rendetlen, lazán kezel mindent, őt meg pont az zavarta bennem, hogy én szeretem a rendet és a nyugalmat. Inkább megnézek itthon egy filmet, minthogy hajnalokig egy tömött szórakozóhelyen ugráljak csomó részeg között. Még egyetemre járok, a húgom dolgozik már és természetesen én a szerelemben sem voltam szerencsés ezidáig. Most viszont fél éve már, hogy van egy férfi aki tetszik 2 évvel idősebb csak nálam. Soha nem voltam még szerelmes, de úgy érzem, belé igen. Anyukámnak meséltem csak róla, tanácsot is kértem, mert nagyon jó a viszonyunk és anyukám azt tanácsolta keressem meg egy közösségi oldalon, beszélgessek vele, az már jó kezdés. (Eddig csak messziről csodáltam, nem igazán beszéltünk). Megfogadtam anyukám tanácsát, és ráírtam, még nyár végén. Beszélgettünk, én mindig alig vártam, hogy írjon, jobban meg akartam ismerni, és ő is érdeklődőnek tűnt, de aztán úgy szeptember-október környékén ez úgy elmaradt,majd vissza sem írt már, bármit írtam neki. Szomorú voltam, nem értettem, de kész voltam tovább lépni. Egészen múlt hétvégéig, amikor a nagy családi vacsora közepére betoppant az én egyetlen húgom és bemutatta a barátját, aki az a férfi volt, akibe hónapok óta szerelmes voltam. Anyukám ugye tudta, de hirtelen ő sem tudott mit mondani, én meg felálltam és ott hagytam őket. Azóta rá sem bírok nézni a húgomra. Tudom, nagyon rossz ilyet mondani, hiszen mégis csak a testvérem de sosem volt meg köztünk sem az összhang sem az a mély testvéri szeretet, de ezzel a húzásával meg egyszerűen annyira megutáltatta magát velem, hogy rá sem bírok nézni. Persze közte meg a barátja között nagy az összhang, ahogy egymásra néznek, meg minden... De egyszerűen nem tudok örülni a boldogságának csak azt érzem, hogy elvett tőlem mindent. (tudom hogy ez azért így nem teljesen igaz de nem tehetek róla, ezt érzem) Normális, hogy ennyire utálom?
2020. jan. 31. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem. A húgod tudta, hogy neked tetszik ez a pasi? És a csávó tudta, hogy ő a te húgod?
2020. jan. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
A történetből nem derül ki, hogy a húgod tudott erről, hogy neked tetszik a férfi, én ugy értelmezem, hogy sak anyukád tudta. Szerencsétlen véletlennek tűnik az egész, egyedül anyukádat lehetne felelősségre vonni, mert ő a kapcsolódasi pont kettőtök között. Egyébként nem kéne utálnod a tesodat, mert különbözőek vagytok, egy kicsit irigynek tűnsz, ne érezd magad kevesebbnek nála.
2020. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Abban az esetben, ha a srác és a húgod tudtak egymásról, elég szemét húzás volt tőlük és normális, hogy így érzel. Legalább a húgod beszélhetett volna erről veled, mielőtt összejönnek. De persze azért próbálj meg kicsit pozitívan hozzáállni (még ha nehéz is), lehet hogy ők valóban összeillenek és boldogok együtt.
2020. jan. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Bevallom igen, kicsit irigy vagyok, de megvan az oka. Mindig mindent elvett tőlem. Egyébként igen, tudhatott róla, mert nagyon sokszor beszéltünk róla anyukámmal előtte, sőt volt hogy a húgom előtt mutattam anyukámnak a férfi fotóját. Szóval tudatta. Egyébként én 23 vagyok, a Húgom most 20.
2020. jan. 31. 22:16
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Hát nézd, egészen biztos, hogy normális, amit érzel. Emberi dolog, 100-ból 99 ember ugyanezt érezné ebben a helyzetben.

Más kérdés, hogy itt elsősorban nem a pasi vagy a húgod a hibás, hanem egyszerűen a sors sokszor kegyetlen. Szinte mindenki volt már úgy, hogy nagyon tetszett neki egy lány, kvázi szerelmes volt belé, erre összejött a legjobb barátjával/testvérével stb.

Talán a legfontosabb, hogy lépj túl rajta! A szerelem nem egyszeri dolog az életben, hidd el, leszel még másba is szerelmes. Kicsit gyászold meg ezt az egészet, aztán lépj tovább!

Fontos, hogy ne érezd azt, hogy a húgod jobb nálad! Más, nem jobb. Két külön ember, két külön személyiség, ne kövesd el azt a hibát, hogy hozzá hasonlítod magad, esetleg versengesz vele, hanem egyszerűen csak éld a saját életed.

2020. jan. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Gondolj arra, hogy ha neki a tesód kell, aki teljesen más személyiség, mint te, akkor nem is igazán illenétek össze azzal a sráccal.
2020. jan. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
Az én szememben egy igazi féreg lenne,tuti nem beszélnék vele többet. 39/N Ez nem véletlen,hanem szíven döfés,az ilyen meg nem testvér
2020. febr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Elég szemét húgod van. A helyedben minél hamarabb lépnék albiba, hogy kevesebbet láthassam. Ne utáld, mert a te energiáid vesznek bele, neki meg hízik a mája. Annyit sem ér. Mondjuk leültetném, és megkérdezném, melyik pizsamájában álmodta meg ezt a hatalmas göciséget. Sajnálom =( Így látatlanban ezerszer szimpibb vagy, mint a drágalátos húgod.

25/L

2020. febr. 1. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit előző válaszadó írt: az valamiféle vígasz lehet: Ha neki a pörgős, bulizós személyiség jön be, nem biztos, hogy egy hullámhosszon lettetek volna még ha össze is jöttök. Persze tudom nem szerencsés a "mi lett volna ha" kérdéseken filozofálni.

Nem tudom, mlyen lehetőségeid vannak, nem akarom az itt megszokott sablonos, közhely-szerű választ adni, de tényleg elköltözés lenne a jó megoldás, hogy ne találkozz vele... A sok-sok kellemetlen emlék miatt visszahúzhat, még ha nem is mond vagy tesz semmit, pláne azután, ami történt...

Engem is taszítanak az olyan emberek, mint amilyennek húgodat leírtad és én is a hozzád hasonló tulajdonságú emberek társaságát kedvelem - így leírás alapján ezt gondolom - fogsz majd találni olyat, aki pontosan azért fog szeretni, amilyen személyiség vagy, belső értékeid miatt. Ezzel nem azt szerettem volna mondani, hogy "külsőd miatt nem", a kérdésben az eltérő személyiségetek került kiemelésre, ami a konlfiktust okozza, csak ezért írtam.

2020. febr. 1. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
szemet volt a hugod,en nem targyalnek vele
2020. febr. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!