Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez nem pofátlanság a húgom...

Ez nem pofátlanság a húgom részéről?

Figyelt kérdés
Ünnepekre hazautazunk a szüleinkhez Pestről Mátészalkára. A hugomnak, mint általában most sincs annyi pénze, hogy vegyen egy buszjegyet, ígyhát anyuka küldött neki 5ezret az útra. Ezenkívűl is rendszeresen küldenek neki havi 10-30 ezret, mert kisasszony túl nagy lábon és ígyis el van adósodva. Eredetileg az volt a terv, hogy busszal megyünk, de a barátom kölcsönadja az autóját. Oda-vissza több mint 500km az út és mikor mondtam a tesómnak, hogy pótolnia kellene a benzinbe akkor megsértődött. Azt mondja, hogyha én úgyis autóval megyek, akkor igazán megtehetném, hogy elviszem ingyen. Ez igaz is, csak nekem már elegem van belőle, hogy mindig körülötte forog a világ. Szerencsére éngem nemkell támogatniuk a szüleiknek mert jó állásom, és én tudom segíteni őket. De hiába segítek bármit is, ők azt a pénzt visszakuldik a hugomnak.

2019. dec. 18. 00:18
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%

De

Pont hogy te akadhatnal ki

De ha ennyire derogal neki beletenni a benzinpenzbe, ott a busz, ennyi


Ha o is “viszonozna”, szóval mondjuk máskor ő menne kocsival vagy hasonló, akkor azt mondanám, hogy igaza van, de így rohadtul nem

2019. dec. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
31%
Hát eléggé pofátlanság szó se róla... ha nem családtag lenne azt mondanám neki akkor menj busszal. Ugyanakkor ha nem vág földhöz az az 5000 Ft akkor nyeld le a békát, mégiscsak a húgod.
2019. dec. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
37%
Ünnepekre való tekintettel nézd el neki,legyél Te a jobb testvér :) a szüleitek is örülni fognak. 5000 ft szinte semmire sem elég,szóval ha bele is szállt volna a benzinpénzbe,már nem maradt volna másra. Ki tudja mire kellett neki? Ne sajnáld tőle :) kellemes ünnepeket!
2019. dec. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
27%
Ezek szerint a húgod nem tud bánni a pénzzel. Felesleges irigykedned rá, emiatt úgyis épp elég szar élete lesz szegénynek. Mindenesetre ilyenkor hálát adok az égnek mindig, hogy nincs testvérem. Még éppen egy ilyen rosszindulatú irigy mocsok hiányozna az életemből.
2019. dec. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonymousreview60 ***** válasza:
78%

De, pofátlanság.

Ugyanakkor mivel te így us, úgy is kocsival mész a saját költségedre, a karácsonyra való tekintettel emelkedj ezen felül. És tényleg, fog ő még sokat szopni a saját önfegyelmének hiánya miatt. Nem kell neked osztani, szívatja majd ő magát eleget.

2019. dec. 18. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
88%
Miért nem beszélsz a szüleiddel, hogy zavar, hogy a pénzt amit nekik küldesz, a húgodnak küldik? Magadban tartogatod a mérget és kicsinyesen viselkedsz, ahelyett, hogy őszintén beszélnél a szüleiddel.
2019. dec. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
79%
Hát én elvinném ingyen,majd közölném, hogy ez volt a karácsonyi ajándékom, hogy megspórolt 5000 ftot.
2019. dec. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
31%
Jó állásod van es van penzed akkor miert irigykedsz rá ? Nem tud bánni a penzzel es ez elég nagy csapás saját magára nézve. Irigyled tőle az 5000 ft amit a buszra kap ?
2019. dec. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem így nincs sok értelme a közös ünnepnek. Mi értelme? Ha jó tesók lennétek egymást segítenétek, így meg vigyorogtok majd egymás arcába az asztalnál? Nálunk úgy megy, hogy aki ahol tud segít.
2019. dec. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
75%
Én nem támogatnám a szüleidet, mert ahogy elnézem, nincsenek rászorulva, úgyis a húgodnak adják. Ezt így meg is mondanám nekik, ha rákérdeznek. Amúgy egyke gyerek vagyok, de ezt nem úgy szokás, hogy a szülők egyenlő arányban adnak a gyerekeknek? Nem kell sajnálni a húgodat, van neki pénze, csak nem a megfelelő helyre szórja. Attól függ, hogy amúgy milyen viszonyban vagy vele, én simán elküldeném, menjen busszal. Megkapta rá a pénzt nem?
2019. dec. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!