Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővérem vett egy udvar,...

Nővérem vett egy udvar, erkély nélküli lakást most meg sajnálni kell?

Figyelt kérdés

Szüleink tettek nekünk félre pénzt, de én nem kértem el mert egyetemista vagyok, albérletben, azt se tudom mi lesz velem, nem akarok még lakást venni. Nővérem a múlt évet végighisztizte, hogy neki ez az utolsó lehetősége lakást venni mert felmennek az árak. Addig siránkozott, amíg a szüleink mondták, hogy vigye az egész pénzt, én majd megkapom 5 év múlva kb vagy eladják a telküket ha nagyon muszáj. Elfogadtam. Megvette a lakást egy ilyen újépítésű luxus lakóparkban, 52 m2, 40 millió. 20 millió hitellel. Csak egy kicsit túlárazott szerintem. Nagy volt az öröm, dicsekvés. “Én ott lakom ...”. Aztán jöttek a nyári születésnapok amit nem lehetett ott megtartani mert NINCS TERASZ és a jó időben a kis lakásban nem jó ünnepelni. Az ő, sőt a pasija buliját is a szüleinknél tartották, sőt még el küldték őket otthonról hogy a haverokkal is bulizzanak az udvarukon. Egész nyáron ott lógtak náluk “mert a jóidő”. Még egy medencét is vettek maguknak (amit más nem használhat). Már ősszel elkezdték magukat sajnáltatni, hogy nekik hogy hiányzik a kert, hogy ők be vannak zárva a négy fal közé. Mondtam nekik hogy ők választották, de mindenki sajnálja őket! Idén már oda jutottak, hogy a szüleink felajánlották, hogy a telkükön építsenek egy házat (ami a “fedezet” volt hogy nekem odaadják az igért részemet). Mert szegények nem bírják bezárva. Persze az instán azóta is nyomják hogy xy lakópark, luxus, sweethome, stb, mintha csak ezért vették volna! Most a vírus alatt is odaköltöztek már 1 hónapja a szüleinkhez. Ha jönnek a haverok akkor mennek vissza a saját lakásukba.

Hogy lehet ilyen felelőtlen valaki? Most az a sláger hogy eladják azt a lakást, csak a mostani helyzetben kötve hiszem hogy 40 millióért elmenne. Már pár hete fent van de érdkelődő sem jött. A telket meg átiratták a nevére azóta. Mindenki úgy sajnálja őket, jaj szegények, abban a pici erkély nélküli lakásban senyvednek ..... Mamánk még pénzt is adott nekik, hogy mihamarabb építkezni tudjanak, mert átérzi a sanyarú helyzetüket (mert ő egy két szobás panelben nőtt fel).

Az háborít fel, hogy saját maga választotta a lakást. Figyelmeztetve lett hogy nincs erkély, de azt mondta nem kell neki. Mondtuk hogy 52 m2 kicsi ennyi pénzért, nem adott igazat! Most meg úgy csinál az egész család mintha egy 2 szobás kis panelben izzadnának a melegben bezárva. A másik meg hogy én szerintem soha nem látom a pénzt amit nekem ígértek, bár inkább megkeresem majd magamnak, azért járok egyetemre is, a nővéremmel ellentétben akinek derogált.

Szerintetek is számító és felelőtlen 31 évesen? Hogy nem látja ezt senki? Még ők vannak sajnálva?



2020. ápr. 6. 08:48
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
96%
A szüleid BIRKÁK. Ennyi ez a történet nem több.
2020. ápr. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
89%

A mi lakásunk 34nm, 1 szoba van, nincs erkély és az 5-en van, de imádom! Szépen fel van újítva, minden nap megyünk sétálni.


Anyukádék elcseszték sajnos

2020. ápr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
43%

Én át tudom érezni a tesód helyzetét is. Nyilván nem gondolta át rendesen, beleszeretett a lakásba. Aztán ahogy ott élt, akkor vette észre a hátrányait. Ez még önmagában nem baj.

Viszont a szüleidnek nem kéne mindig úgy ugrálni, ahogy a tesód akarja. Pl. elmennek a saját házukból, hogy ott bulizzon. Meg rögtön neki adni minden mást is, pl. a telket.

Valamiért a tesódnak is kéne tenni, megdolgozni, mert így nem értékeli annyira, ezért nem is tud megfelelő döntéseket hozni. Ez a szüleid felelőssége is. Ha hagynák, hogy ő dolgozzon azért, amit szeretne, és nem ugranának rögtön kisegíteni, akkor jobban átgondolná a döntéseit és azok következményeit.

Azzal sincs baj, hogy segítik a szülők. Szerencsések, hogy megtehetik. Csak nem kéne tényleg mindig mindenben ugraniuk.

2020. ápr. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
96%
Nem hiszem, hogy igazából választ vársz. A hosszú szövegből arra következtetek, hogy jól esett leírni a bánatod. Segíteni sajnos nem tudok, de ha ez jelent valamint átérzem a csalódottságod.
2020. ápr. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
95%

"Szüleink tettek nekünk félre pénzt, de én nem kértem el mert egyetemista vagyok, albérletben, azt se tudom mi lesz velem, nem akarok még lakást venni. "


Pedig kellett volna kérni. Ha albérletet fizeted, abból a hitelt is tudnád. Sőt ki is adhatod az egyik szobát stb.

2020. ápr. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
41%
Ne sajnáld, ők ugrottak ebbe fejetlenül, ők választották, tudták mit választanak igyák is meg a levét ennek. A szüleitek jót akartak ennyi.
2020. ápr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is igazából csak panaszkodni akartál. Valójában nem is tettél fel kérdést.


Igazságtalanság ért téged, ez nyilvánvaló. Sajnos sok mindenkivel előfordul. Ez van.

2020. ápr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
96%
Amikor te mindenről minden lépés előtt elmondtad a véleményedet, akkor mit mondtak rá? Most majd miből fizetik ki a te részedet? Muszáj beszélni a problémáidról, különben azt hiszik, neked ez rendben van...
2020. ápr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
89%

Szüleidtől és tesódtól egyaránt kérdezd meg, így honnan lesz még a te pénzed a lakás vásárlásához.

Tesód jó nagy marha, a szüleid meg nem gondolkoznak tisztán.

2020. ápr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
95%

"Persze az instán azóta is nyomják hogy xy lakópark, luxus, sweethome, stb, mintha csak ezért vették volna!"


Igen, ezért vásárolták, mert kifelé élnek, és mutatni kell minden felületen, hogy a luxusban milyen jó élni. Vagy mégsem?


Arra viszont készülj fel, hogy te egy fillért nem fogsz kapni, mert a nővérednek kell. Ha szeretnél a jövőben lakást venni, vagy építkezni, akkor kezdj el gyűjteni és félretenni, mert neked már nem fog maradni.

2020. ápr. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!