Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan mozdítsam ki húgomat...

Hogyan mozdítsam ki húgomat velem játszani/sportolni?

Figyelt kérdés
Jön a nyár és a jó idő és sokszor nincs kivel játszanom, csak a nálam 10 évvel fiatalabb húgommal. Imádok a természetbe játszani, de szüleim nem érnek rá velem játszani, meg nem is szeretnének, mert 18 éves vagyok. Barátokkal nem tudok játszani, minden ismerősöm kocka, bent ülős. Szeretnék húgommal alkalomadtán tollas labdázni, focizni, vagy fogócskázni vagy valami a kertben. De nem tudom kimozdítani. Egyetlen dolog amit élvez, az a saját tablete meg a TV, néha számítógép. Utálja a nyarat, mert halálfélelme van a kerttől. Utálja, mert tele van növényekkel, bogarakkal, és darázs/méhfóbiás. Ha meglát egyet, fut be. Pl: Ma kicsalogattam, hogy nincsenek még méhek, kijött, még el sem kezdtünk játszani, 2 perc múlva meglátott a kert közepén egy méhet, és egyből bebújt a nadrágom alá, majd kérte, mint akit nyúznának, hogy menjünk be. Mondtam, hogy nem fog bántani, de ő addig sírt (mintha valaki meg akarná ölni) amíg össze nem esett. Ilyenkor gyorsan bevittük szüleimmel (szegény 8 éves létére 65 kg, azért is szeretném sportoltatni....) és nem tudjuk eldönteni, hogy ezt miért csinálja. Egész nap bent ül, csokit zabál és bámulja a monitort. Mit tegyek szülői és külső segítség nélkül? (úgy se kapnék tőlük)

2018. ápr. 15. 17:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
A tesód valóban fóbiás. Nem tehet róla! Ha nem viszitek dokihoz, szegény a szobában fogja tölteni a nyarait, ami nem szép kilátás egy 8 évesnek. Gyerekpszichiáter, gyerekpszichológus!
2018. ápr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én elvinném de szüleim tuti nem fogják és megengedni sem. Egyedül meg nem vihetem piszichiáterhez... Megmondtam nekik, hogy valami nincs rendben, azt mondták pár év múlva kinövi, én is ilyen voltam (bár nem emlékszem rá), addig bent marad és gépezik, legalább nyugton van...
2018. ápr. 15. 18:04
 3/18 anonim ***** válasza:
42%
Szia! Először fokozatosan leszokatnám a rendszeres édesség evésről. Pl néha adhatsz neki banánt, nagyon édes gyümölcs és finom, vagy egy érett narancs esténként. Most jön a nyár, vele együtt a gyümölcsszezon, vacsorára csinálhattok gyümölcssalátát, összevágjátok a gyümölcsöket, önthettek rá natur joghurtot vagy kefírt (nem tudom hogy szereti e, de ha nem az se gond, joghurt nélkül is finom) vagy egy evőkanál mézet is rakhatsz rá :) Nyáron mehettek strandra, minden gyerek szeret strandolni, és pl megtaníthatnád úszni, és ezzel fogyni is lehet, bicajozni is elhívhatod és néha kapna egy gombóc fagyit, annyitól nem hízna el.Vagy nincs kutya a családban? A kutyust lehetne vinni sétáltatni, vagy játszani vele, az is mozgás.
2018. ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
Az kimaradt, hogy egy doboz joghurtba (gyümölcs joghurt is lehet) egy evőkanál chiamagot kell rakni este, és reggelre megduzzadnak és nagyon jól laktat! Én elsősorban az étkezési szokásokon változtatnék..
2018. ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Kérdezz rá tesód sulijában, hogy van-e iskolapszichológus, és ha van, mondd el neki a problémát. Ha kell neki pszichiáter is, akkor ő meg tudja győzni a szüleiteket is, hogy vigyék el.
2018. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
köszi 3/4-es, megpróbálom az étkezési szokásait kicsit megváltoztatni, de eléggé lehetetlen, mert ő csak a jól megszokott puding/kinderpingvin/túrórudi evő. 5-ös elvileg nincs iskolapszichológusa, vagyis amikor én odajártam, akkor nem volt ilyesmi
2018. ápr. 15. 18:11
 7/18 anonim ***** válasza:
34%
Szépen fokozatosan próbáld bevezetni a gyümölcsözést, és utána már napi szinten működni fog, bár kellesz hozzá türelem és kitartás. Ügyesen! :) Ha kérdésed lesz, írj nyugodtan!
2018. ápr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%
Ha a szüleid nem partnerek ebben, akkor nehéz dolgod lesz. Pedig tök jó, hogy van kert! Kezdetnek megpróbálhatnád elvinni fedett uszodába (mondjuk ennek van költsége), viszont ott nincsenek méhek, stb. A másik, hogy szúnyogriasztóval be lehetne fújni, ha a kertbe megy, nem tudom, hogy a méheket is távol tartja-e, de azok is rovarok, megpróbálhatnád beadni a húgodnak, hogy a méhek ellen is hatásos. És beszélj vele a súlyáról. Lehet, hogy most még nem érdekli, de pár év múlva tuti fogja, és hálás lesz neked, ha segítesz elérni az ideális súlyát. Kitartás, rendes tőled, hogy így törődsz vele!
2018. ápr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Rendben köszi :D
2018. ápr. 15. 18:32
 10/18 anonim ***** válasza:
40%

Ez tényleg fóbia, kezelni kellene, mert így nagyon rossz neki, tökre sajnálom, én is nagyon szarul érezném magam a helyéban. (ém pl. a kutyáktól félek. Próbálom magam szoktatni hozzájuk, több kevesebb sikerrel, de ha meglátok egy nagytestű kutyát, ráadásul póráz nélkül, én is bepánikolok.)


Ha fél a természetben, mnjetek mozogni vmi zárt helyre. Fallabdázni, uszodába, vmi sportközpontba. Túlsúllyal sajnos nem egy élmény sportolni, ezért valami extra motiváló dolog kéne. Trambulin vagy vmi vidám tánc egy tánccsoportban, esetleg krav maga (utóbbit bárki elkezdheti, és tökre nagy önbizalmat ad, hogy meg tudod védeni magad, legalábbis én menőnek éreztem ezt a fajta önvédelmi sportot).


Esetleg valami játék? Pl. kisebb tárgyakat/ajándékokat eldugsz a kertben vagy a városban, és neki meg kell találnia (mint a geocaching, csak kicsiben). Így gyalogol, edződik, de mégse "direktben" sport.


Nem tudom, próbálgasd, mindenkinek más a motiváló, igazából a szüleidnek kellene elsősorban figyelniük erre és példát mutatni, nélkülük eléggé nehéz vállalkozás ez.

2018. ápr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!