Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az egész család a bátyám...

Az egész család a bátyám sorsára volt ráállva. Most hogy összejött neki a luxura költ mindent?

Figyelt kérdés

Úgy nőttünk fel, hogy mindig pont csak az egyiknek jutott minden. Ez időssebbként mindig ő volt. 18 évesen vettem először ruhát magamnak, ami nem az ő használt cucca volt. Ő mehetett tanfolyamra, osztálykirándulásra, stb. Én soha sehova, nem tudtak befizetni. Egyszer voltam kiránduláson amikor a barátom anyukája kifizette helyettem, mert olyan szomorú volt a srác, hogy nem mehetek. A bátyámnak tényleg kiemelkedő élete lett, élete első munkahelyén is a tanfolyamoknak és egyetemnek köszönhetően már 400 ezres nettóval indított. Egyikünk sem volt olyan tanuló hogy ösztöndíjra felvegyenek minket, így akkor én nem mentem, mert a szüleink csak az ő lakhatását, megélhetését tudták támogatni. Egy ideig álmodoztam hogy mekis munkával majd én megkeresem magamnak a suli mellett, de többen is felvilágosítottak hogy milyen árak vannak, nem jönnék ki ha senki nem segít. Én ügyintéző vagyok egy cégnél, nettó 220-at viszek haza.

Bátyámnak most emeltek fizetést mert átment egy másik céghez és már 650 ezret keres! Ami fáj nekem ebben, hogy értelmetlen dolgokra költi! Ha lakásra gyűjtene, nagyon örülnék neki. Az egész család mindent feláldozott érte, erre Armani Emporium melegítőket (állítólag 100 ezer egy ilyen cucc), napszemüveget vesz, 500 ezres laptopot. Mindent boltban vesz, teszi fel a netre hogy a fashion streeten vásárol meg az Andrássy úton Pesten.

Jogosan fáj, hogy ő mindent megkapott és most csak menőzik belőle ahelyett hogy értelmes dolgokra költené?


2020. ápr. 10. 09:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
Irigykedés és önsajnálat helyett fordítsd önképzésre a szabadidődet, és skkor neked is lesz sokszázezres fizetésed?
2020. ápr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%
Egyszerűen irigy vagy. Érthető, hogy fáj, hogy téged nem támogattak, de hogy mire költi a fizetését, az nem a te dolgod.
2020. ápr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%
Nem. Semmi közöd az ő fizetéséhez. És ha AKARNÁD, képezhetnéd magad. De irigykedni könnyebb ugye.
2020. ápr. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%
Szép, de ilyenekre hogy telik neki 650 ezerből?
2020. ápr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%
Megértem, hogy fáj neked, de ne irigykedj. Amúgy elég gáz, mert annyira nem keres jól, hogy így költse a pénzét. De attól még az ő pénze, úgy költi, ahogy akarja, akkor is ha nem okos.
2020. ápr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonymousreview60 ***** válasza:
69%

"Jogosan fáj, hogy ő mindent megkapott és most csak menőzik belőle" Igen, jogosan fáj, de nincs haszna számodra, nem javít a helyzeteden, ezért le kell dolgoznod magadból. Kicsit hasonló helyzetben vagyok az öcsémmel, mint te a bátyáddal.

A harag egy reakció a megbántottság-érzésre. Amikor a haragot kiadod magadból, egy kicsit, egy időre enyhül a benned lévő feszültség, ez jó érzés, azonban ugyanakkor megerősíti a megbántottság érzést, igazolja a jogosságát, emlékeztet téged arra, hogy egyáltalán meg voltál bántva. Ennek két rossz következménye van.

1. A kisebbik az, hogy a harag miatt nem tudsz annyira gyorsan, könnyen és őszintén azokhoz az emberekhez fordulni segítségért vagy bármiért, akik megbántottak vagy nem adtak igazat jogos haragodnak.

2. A nagyobb baj: A haragvás időt és energiát vesz el tőled, amit magadra vagy a szeretteidre (nem feltétlenül a szüleidre és a testvéredre, sőt főleg nem rájuk) fordíthatsz.

Ha azon haragszol/keseregsz, hogy mennyi mindent ruhát, lehetőséget stb. nem kaptál meg, akkor maradsz, ahol vagy, ami hely nem tetszik neked. vagy ehelyett elkezdesz dolgozni a magad boldogságáért. Tudom, nehéz úgy örülni az eredményeidnek, hogy ha nem lopnak meg, nem itt tartanál, hanem ott vagy majdnem ott, mint a bátyád, és amíg ő nyaral/élvezi az életet, neked azon kell dolgozni, hogy annak a felét elérd, amit ő.

De ha tudatosan elkezded magad arra kényszeríteni, hogy a céljaidra és a már elért részeredményeidre koncentrálj, akkor idővel egyre kevésbé fog bántani, az, hogy annó neki mi jutott, ami neked nem. Tudom, ez olyan, mintha a tolvaj meglopna, és másnap a te pénzedből inna a kocsmában, de ha te erre gondolsz, a saját megmaradt pénzedből vett sör még keserűbb lesz, mint amilyen.

Tipikusan nem ajánlom ennek a meglopva levésnek a felemlegetését, mert a család ezt "nem értem", "Nem is igaz." stb. alapon közelíti meg, tagadja, és még azt a kapcsolatot is elveszíted velük, ami eddig volt. Bár, lehet, hogy megéri. Ez egyénenként más és más.

2020. ápr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
42%
Inkább tényleg lakásra gyűjthetne. Amit te kiemelkedő életnek látsz, az átlagnál valamivel jobb értelmiségi fizetes. De lakás nélkül ezek babszemek, könnyen el lehet szórni. 200 ezer egy bérelt lakás havonta. Ha lenne egy kifizetett lakása, még megertenem, de így ostobaság. Az o helyében a kifizetett lakás után mondjuk a szüleimet támogatnám, plusz Téged. O valami közgazdász?
2020. ápr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%

Az alap problémát értem, bár megmondom őszintén, nehezemre esik elhinni.


Ahhoz viszont semmi közöd, hogy ő mire költi a pénzét.

2020. ápr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Te nagyon meg vagy bantva, mert egesz eletedben mellozott voltal a csaladod szemeben a batyad javara. Az idot mar nem lehet visszaforgatni, probalj meg ebbol amit lehet tanulni es osszeszoritott fogakkal kuzdeni a celjaidert. Csak akkor lehetsz sikeres, ha nem a batyad eredmenyeivel es armani melegitoivel torodsz, hanem magaddal. A csaladodra a mellekelt abra szerint nem szamithatsz, es amugy jogosan faj, jol elbantak veled.
2020. ápr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%
Nekem is eléggé nehezemre esik elhinni a szrorit.
2020. ápr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!