Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Külföldön szeretnék dolgozni,...

Külföldön szeretnék dolgozni, de lehet hogy ápolnom kell majd a fogyatékos testvéremet. Így is kimenjek dolgozni?

Figyelt kérdés
A járványtól függően szeptemberben van októberben kezdenék Münchenben, jó állásban. Mindig egyszerűen éltünk, most egy kicsit jobb lehetne. Én 25 vagyok, a bátyám 28, ő súlyos fokban autista. A szüleim nehezen bírják már. Attól félek hogy leesnek lábról és nem lesz segítségük. Kimenjek így? Én nagyon szeretnék menni, de a szüleim nem támogatnak a testvérem miatt. Mi lesz vele ha a szüleim nem birják tovább?

2020. ápr. 12. 17:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%

Az mind szép és jó, hogy gondolsz a testvéredre és a szüleidre, de neked van saját életed is.

Ha nem bírnál úgy élni, hogy benned motoszkál a gondolat mi van a bátyussal és a szülőkkel, akkor felesleges kimenj. Csak ezen stresszelnél.

De viszont örökké te sem gondozhatod őket, muszáj valahogy talpra állítsd a bátyád.

2020. ápr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem az az értelmes, ha kimégy és ha szükséges, fizetsz egy ápolót, aki ellátja a testvéredet.

Hacsak nem betegápoló a szakmád, akkor nem igazán sokat tudsz segíteni, viszont a saját életedet is tönkreteszed.

2020. ápr. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%
Majd a szüleid megoldják. Ők vállaltak gyereket, nem te testvért. Neked nem dolgod az ő ápolása, soha nem is lesz az.
2020. ápr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Hentes vagyok, szoftveres területen leginkább. A kezdő fizetésem nem lesz olyan magas, hogy abból megélek plussz ápolót is fizessek a későbbieket meg most nem lehet tudni, mert ott is járvány van. Meglesz ennek is a hatása a gazdaságukban. A bátyámmal nem jó a kapcsolat egyébként de ezt nem tudom megoldani.
2020. ápr. 12. 17:36
 5/30 anonim ***** válasza:
97%
Menj ki neked is csak 1 életed van,szüleinek ideje lett volna egy helyett keresni testvérének ahol tudnak vele foglalkozni,gondozni stb .
2020. ápr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
97%
Én mennék. A szüleid hogy képzelik? Feláldozod az egész életed egy fogyatékos miatt? Mert ez minden csak nem tisztességes elvárás. Később se legyen saját családod, de ennyi erővel nem költözhetsz 100km-el messzebb sem, mert mindig ott lesz a fogyi tesó. Hát bocs, de én nem vállalnám. Ha ők nem adják neki való intézetbe az az ő dolguk, de követelni, hogy a másik gyerek e miatt mondjon le a teljes életéről az undorító.
2020. ápr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
0%
Kivinni magaddal?
2020. ápr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
96%

Tudom, hogy te vagy a fiatalabb, de a szüleidnek mi a terve, ha te esel le a lábadról? Az élet kiszámíthatatlan.

Menj ki dolgozni, ha teheted és akarod, támogasd a családot, de ne áldozd fel az életed.

A szüleid találni fognak megoldást, ha muszáj lesz. Eddig úgy gondolták, majd te oldod meg.

2020. ápr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%

Nem, nem kell ápolnod az autista testvéredet. Az nem a te dolgod, hanem a szüleidé, az anyagi támogatásuk pedig a Magyar Államé.


Természetsen menj, a te életed. Épp elég sokat szenvedsz egy súlyosan genetikai defektes testvér miatt. A testvért nem kötelező ápolni, vannak intézetek, ahova el lehet helyezni. Még bűntudatodnak sem szabad lenni! Nem a te dolgod, hogy egy súlyoaan fogyatékos testvért ápolj és emiatt az egész életedet elcseszd.

2020. ápr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
96%
..."ha a szüleim nem birják".... az majd akkor lesz, addig meg kell ragadni minden lehetőséget saját magad érdekében és nem elfecsérelni.
2020. ápr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!