Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy nyugtassam meg a testvére...

Hogy nyugtassam meg a testvéremet?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy az öcsémnek (8 éves fiú) van egy teljesen képtelen félelme. Erdő közelében lakunk, és attól fél, hogy abban az erdőben él a jenki, mert állítólag egyik este hallott onnan valamit. Én pedig próbálom neki elmagyarázni, hogy jenki nem létezik, ez csak egy kitalált szörny vagy mi, nincs mitől félnie, de egyre jobban beleéli magát ebbe, esténként egyre nehezebben alszik el, szerintem már a pánikroham sincs olyan messze.... tegnap este is sírva aludt el. A szüleink csak legyintenek, hogy "majd kinövi", de szerintem ez nem megoldás, és nem tudom, hogy én mit tehetnék azon kívül, hogy nap mint nap elmondom neki, hogy nincs jenki. Próbáltam beszélni anyuékkal, de csak a szokásos "majd kinövi, ez csak pár napig fog tartani nála"-magyarázkodással jöttek. Ti mit tennének, mit tudtok javasolni?

2019. júl. 5. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem valami mástól fél/szorong, csak azt nem tudja vagy meri kimondani vagy nem.tudja megfogalmazni, ezért ad a félelmének nevet a jenkivel. Próbálj meg minél többet beszélgetni vele minden másról hátha kiderül, illetve gondolkozz azon mitől szoronghat.
2019. júl. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mihago ***** válasza:
86%

De, a jenki létezik. Az amerikaiak gúnyneve. Bár egyes déli vidékeken élből pofán vágnak, ha így nevezed őket, mert igazából a polgárháború idején ez az északiakat jelentette.


Amúgy pszichiáterhez vele.

2019. júl. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

"szerintem már a pánikroham sincs olyan messze.... "

Szerintem vidd szakemberhez.

2019. júl. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt mondd el neki sokszor, hogy nem létezik. Másrészt adj egy magyarázatot arra, mit hallhatott (pl. barátságos állat, szél, stb.). Esetleg menjetek el nappal az erdőbe, hogy lássa, hogy nem leselkedik rá semmilyen veszély, és te sem félsz. (Már ha tényleg nem ijesztő hely.) Maradj fenn vele egyik nap sokáig a szobájában, vagy akár kint az udvaron, beszélgessetek, mutasd meg, hogy nem történhet semmi rossz, nincs mitől félnie. Pár napig altasd te, legyél vele, amíg elalszik. Biztosítsd, hogy ha éjszaka szól neked, átjössz. Szerezzetek be éjjeli fényt, vagy hagyjatok égve a szobán kívül egy kislámpát, odafigyelve, hogy ne vessen ijesztő árnyékot.

Egyébként valóban ki fogja nőni.

2019. júl. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy.
2019. júl. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonymousreview60 ***** válasza:
31%
Sehogy. Irány a pszichológus!
2019. júl. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Gyerekpszichológus vagy iskolapszichológus kell!

Nagyszüleiddel nem beszéltél? Hátha ők jobban megnyugtatják, mint a szüleid. (Persze, ők nem pszichológusok, de ha nem súlyos az eset, akkor ők is tudnak valamennyit segíteni.)

2019. júl. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

1-esnek van igaza.

Szorong valamitől és kivetíti ezt valami másra.

Ugyanez van pl. a sötétben félő gyereknél is.

A valóságos okot kell kideríteni. Beszélgess vele sokat, talán elmondja, mi foglalkoztatja. Persze, ha tudat alatti dolog, akkor el se tudja mondani.

2019. júl. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Tudni kellene,honnan vette.8 éves,akkor a suliban vmeik kölyök mondhatott neki valamit.Az én öcsém a haverjával 9 évesen brlogtak moziba s megnézték a kampókézt.Na nem aludt két hétig.De elfelejtette.Idovel elmulik.Pszichomokus nem tudom mennyit tud ebben segíteni.Elmondja o is h nem létezik?
2019. júl. 6. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jenki vagyok, ki keres?
2019. júl. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!