Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Édesapám bántalmazza a testvér...

Édesapám bántalmazza a testvéremet, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Itt fejtem ki, mert nem lesz elég a 250 karakter.

Nos, édesanyám 5 éve elhunyt, akkor voltam 20 éves, öcsém akkor 10.

Előre leszögezném, nem édesapám ellen szeretnék menni, hanem miután megpróbálom megmenteni az öcsém, vele is szeretnék foglalkozni..

A történet úgy kezdődött, hogy miután elhunyt édesanyám, akkor pont egyetemre jártam, és nem tudtam a családdal lenni annyit, amennyit kellett volna, ezért hibásnak is érzem magam..

Az elején még összetartottunk, de édesapám sajnos nem bírta feldolgozni a történteket, és ivásba torkolódott a mindennapjai. Ezután elköltöztem, és öcsém szerint ez még tűrhető volt egészen 2018-ig, akkor kezdődtek el a bántalmazások, miután részegen esett haza a kocsmáról és bántalmazta az öcsémet.

Az öcsém tiszta kék folt, az iskolába takargatja, nem mer bemenni, sír.

Történt az, hogy mentem el öcsémért, mert elszoktam vinni hamburgerezni.

Hívom, nem veszi fel..

Meguntam, elmentem, és az édesapám ütötte az öcsémet, ekkor elborított az ideg, nem vagyok rá büszke, de neki mentem, és odavágtam a falhoz.

25 évesen, mérnöki diplomával, biztos lakhatással, mennyi esélyem van, hogy hozzám kerüljön az öcsém?

mert ez így sajnos nem állapot...


2019. dec. 10. 23:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj a gyámhatósághoz, biztosan kapsz segítséget.
2019. dec. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%

15 éves, a legegyszerűbb ha visszaüt. :/ Talán akkor nem meri bántani többet.

Mire a gyámhatóság bármiben dönt, nagykorú lesz.

Egyébként a legegyszerűbb, ha fogja magát és hozzád költözik. Nem hiszem, hogy hiányozna pároknak és bíróságra menne érte.

2019. dec. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
*apátoknak
2019. dec. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%
Gyámhatóság!
2019. dec. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

Már rég a gyámügyhöz kellett volna fordulnod!!! Ha van lakásod vidd magaddal és kész de ne hagyd hogy apád összeverje mert ennek tragédia is lehet a vége.

Nagybátyám is bántalmazta a családját ittasan és egyszer a fiát lelőtte a puskályával (vadász) sajnos az unokatesóm belehalt. Bár lépett volna hamarabb és nem félt volna annyira a nagynéném és még most is élne.

2019. dec. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Mindjárt 2020.Te eddig ezt képes voltál végignézni,és semmit se tettél ? rég el kellett volna költöztetni onnan..Költöztesd magadhoz,aztán kezdj el csak jogi dolgokat intézni.
2019. dec. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

odaköltözik hozzád, úgyse hívja rátok a rendőröket, más meg nem viszi vissza

gyámhatóság meg azért kell, hogy az árvaságit és a családit a tesód számlájára küldjéék

2019. dec. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne várd meg, míg odáig fajul, mint a vadászos sztori.

Ma te menj érte a suliba, vidd magadhoz és kösd a lelkére, hogy többet apátok felé ne nézzen, tegye tönkre magát ezután, ahogy akarja, az se kár, ha öngyilkos lesz-volt olyan rokonom, akiből a demencia hozott ki hasonlót, ő is erre a sorsa jutott-.

Apátokra meg elvileg kérhetsz távolságtartási kérdést, ha felbukkan a közelben, bár ennek a menetnek nézz utána.

2019. dec. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Garantáltan. Tesódról látlelet, jelezzétek a gyámügynek. Eltudod tartani, van hol laknotok, családbafogadás pillanatok alatt meglesz.
2019. dec. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal vinném, mert a kék-zöld foltokon kívül olyan lelki sebeket is szerez, amik kihatással lesznek az egész eljövendő életére...

Bárhogy viszed magaddal, azért egy pszichológussal is nem árt konzultálni, most nagyon sérülékeny korban van. És ne felejtsétek el, ez apátokra is vonatkozik, egyedül nem fog kilábalni ebből a gödörből...

2019. dec. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!