Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetnék ha a testvérem...

Mit tehetnék ha a testvérem egész nap ordít hogy nem nézhetem a leckéjét, pedig nem is akarom?

Figyelt kérdés

Oké tudom, ez fura kérdés elsőre. A húgom 14 éves, én 16 vagyok, közös szobánk van és nagyon picike lakásunk. Akárhányszor ő tanul a laptopján, én meg mögötte ülök az ágyamon, elkezd ordítani (tegyük fel hogy Zita vagyok) hogy "Anyaaaaa! A Zita nem nézheti a házimat! Anyaaaa!" Mindezt hangosan és visító hangon. Ő mindig az ablaknál tanul a szobánkban, nem akar máshol, azzal szemben van az ágyam meg a szekrényem. Igyekszem minél kevesebbszer ott ülni mert nagyon unom már ezt a cirkuszt, de ha pl a ruháimat akarom berakni a szekrénybe azt nem tudom máshol csinálni. És amint mögötte vagyok és láthatnám a laptopját, elkezd üvölteni. Egyszer mikor már régóta csinálta ezt, gyorsan rápillantottam és tényleg valamilyen beadandót írt, szóval nem hiszem hogy valamit titkolna.


Mindenesetre nem szoktam nézegetni, minek nézném ahogy leckét ír??? Van jobb dolgom is. De miért csinálhatja ezt és mit tehetnék hogy abbahagyja?



2020. ápr. 23. 11:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%
Apu, anyu mit szól hozzá? Én gyakorló szülőként annyit szólnék, hogy segíthetne is neked ha nem vonyítanál... Nem hadititok, nem NASA megbízás. Ha megint ordítasz ide ülsz mellém és együtt csináljuk meg. Ez nálunk 100 %.-os csendet okoz. Egyszer kellett mellé ülnöm. A nagyot nálunk a kicsi piszkálja mindig.
2020. ápr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Anya általában figyelnem kívül hagyja, nem szól rá de nem is helyesli. Sajnos a szobát nem tudjuk elkülöníteni, nagyon kicsi, két ágyon és két szekrényen kívül semmi nincs benne. Többször is próbáltam vele beszélni, mondtam hogy nem akarom nézni a leckéjét, mire az a válasza hogy Jóóó, de akkor is! Menj már innen nem nézheted!

Konkrétan kiküld a szobánkból...

2020. ápr. 23. 23:47
 13/15 A kérdező kommentje:
Mármint nem szoktam kimenni csak azért mert ő hisztis de azért rohadtul idegesítő hogy mit ne mondjak
2020. ápr. 23. 23:49
 14/15 anonim ***** válasza:

attól függ mekkora a szoba.

Nálunk a szobánk tesómmal a szekrényekkel volt elválasztva és csak egy kis rész volt amin átlehetett haladni

google a barátod ;)


[link]

2020. ápr. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
83%

Most jövök egy csúnya válasszal.

Ezt a viselkedést legfeljebb 10 éves kislányoknál tudom elképzelni, elfogadni "normálisnak".

A húgodnak vagy valamilyen mentális problémája van, amit talán említettél volna, vagy szimplán egy kis görcs, aki azt gondolja, hogy ezzel az állandó hisztivel a szoba csak az övé lesz, az egyéb körülményeket meg oldjátok meg ti a szülőkkel.

2020. ápr. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!