Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem elég keményen...

A testvérem elég keményen drogozik.16 éves, fiú. Már teljesen meg van bolondulva, flegma, bunkó az egész családdal. Persze a szüleink nem tudják. Lop itthonról, hogy legyen pénze, és az emberekkel elhitesse, hogy ő milyen gazdag? .

Figyelt kérdés
Javaslatokat, tanácsokat szeretnék kérni, mit tennétek a helyemben, hasonló problémák...

2014. aug. 4. 19:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk ültesd le a szüleid és mondd el nekik mind ezt.ők tudnak rajta segíteni,te nem.De minél elöbb amig bazi nagy baj nem lesz
2014. aug. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
El kell mondani a szülőknek
2014. aug. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Más esélytelen? Ezt akarom elkerülni.
2014. aug. 4. 19:13
 4/24 anonim ***** válasza:
53%
Miért akarnád elkerülni?
2014. aug. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Mert nem akarom elveszteni a bizalmat, fontos nekem, regebben jo testverek voltunk, csak mar olyan agressziv, hogy ugy beszel velem mint egy kutyaval...
2014. aug. 4. 19:20
 6/24 anonim ***** válasza:
68%
Te hany eves vagy????
2014. aug. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

Azt írod, keményen drogozik. Ha keményen drogozik, akkor már valószínűleg komolyabb beavatkozásra lesz szükség, tehát a szülőknek mindenképpen tudniuk kell. Ha pedig mégsem annyira komoly még a dolog, akkor elég lehet vele elbeszélgetni és felügyelni. Más nem nagyon van. Ha a szép szó nem használ, akkor el kell rángatni orvoshoz vagy elvonóba vagy nem tudom jelenleg mi van, de ha akar menni, ha nem, a szülőknek és nektek a családnak együtt el kell vinni és közbe kell lépni, mert a függőkkel másképp nem nagyon lehet, aki függő az nem csak lopni szokott, de hazudni is, és visszaesni. Csúnya mondás, de aki függő az tényleg az anyját is eladná egy újabb adagért abból, amitől függ.

Különben az, hogy flegma és bunkó lehet önálló dolog is, pl. én is az voltam hasonló korban, pedig nem drogoztam. Nem is értem, miért viselkedtem úgy, gondolom a hormonok miatt "megbolondultam" én is. Persze a drog ezeket elég erősen elő tudja hozni vagy felerősíteni, ezeket a tulajdonságokat. Szerintem egyébként önértékelési zavarai is vannak és szeretethiánya, amit most persze tagadna, de nyilván nem véletlenül lett ilyen... 16 éves, még kicsi, úgy értem meg lehet tiltani, iskola után nem megy sehová, ilyenkor is inkább segítsen otthon vagy legyen veletek, néha menjetek el együtt valahová vele, ahol mindenki jólérzi magát. A pénzt meg el kell zárni, hogy ne tudjon lopni, és elbeszélgetni vele, hogy márpedig ez nem megy és álljon le. Discoba, haverokkal az éjszakába ne járjon, ha nem tetszik le lehet keverni egy pofont (van amikor már tényleg nem árt, de nem verni, csak egy jelzésértékű pofont) és berakni a szobájába. Később már nem fogtok vele bírni annyira sem, mint most, még gyerek, keményebben kell fogni. Aztán persze elemezni az egész problémát, mert ha nem foglalkoztak vele eleget a szülők, akkor a későbbiekben inkább lesz szüksége szeretetre, mintsem csak szigorra.

2014. aug. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%
És ha nem beszélne úgy veled mint egy kutyával akkor nyugodtan drogozhatna tovább, a szüleiteknek nem kéne erröl tudniuk?
2014. aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
60%
Ez esetben is fontosabb, hogy a szüleid tudjanak róla, mint a testvéred bizalma. 5-10-15 év múlva hálás lesz neked, amiért akkor szóltál. Minél tovább húzod, annál rosszabb lesz, a szüleid ha elküldik elvonóra, pár év alatt teljesen rendbe jöhet és teljesértékű életet élhet. Ez nem játék, a szüleidnek joguk van tudni, hogy mit csinál a testvéred.
2014. aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
33%
És miért "persze a szüleink nem tudják." Ez miért természetes??!! Mindenképp el kell mondanod nekik. Nincs más választás ha szereted őt!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. aug. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!