Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetnék ha a testvérem...

Mit tehetnék ha a testvérem egész nap ordít és nem tudok tőle tanulni?

Figyelt kérdés
Az ország egyik legjobb gimnáziumába járok, kollégista voltam amíg ki nem raktak minket a vírus miatt. Most ugye egész nap otthon kell tanulnom, és alapból semm könnyű mert sok leckét kapunk, de a 10 éves öcsém nagyon megnehezíti a dolgomat. Egész nap össze-vissza ugrál, szándékosan hangosan trappolva megy végig a lakáson, mindenféle dolgokat csapkod egymásnak, de ami a legzavaróbb, hogy vagy a szüleimnek üvölt hogy ezt vagy azt akar, vagy artikulálatlanul ordít random dolgokat. Oké, fontos megjegyezni hogy ADHD-s és nem is feltétlenül őt hibáztatom, de nagyon nem tudok így koncentrálni hiába dugom be a fülem. Sajnos közös szobánk van, így onnan nem zárhatom ki, és a szüleim sem tudnak vele mit kezdeni, mert ha rászólnak még hisztizni is elkezd. Kértem már szépen, elmagyaráztam neki hogy nekem tanulnom kell és ez így hosszú távon nem lesz jó, volt már hogy ingerülten ráordítottam de semmi sem használ... Mit tehetnék?

2020. márc. 20. 22:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Szüleid szobájában nem tudnál tanulni?
2020. márc. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Már azt hittem Martin visszatért. Neki is hasonló problémái lehetnek.


Kérdező, próbálj egy csendes zugot keresni a házban. Legrosszabb esetben zárkózz be a szüleid hálószobájába.


A 10 évesnek is tanulni kellene amúgy. Szed vmi gyógyszert? Lehet hogy kellene...

2020. márc. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Az ipari szigszallag és a WD-40 mindent megold. Ebben az esetben az ipari szigszallagot javaslom...
2020. márc. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%
Előbb még autista volt.
2020. márc. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#5 még szerencse hogy az én öcsém nem 14 éves, én meg nem egy 17 éves lány vagyok...
2020. márc. 20. 22:54
 6/15 A kérdező kommentje:
A szüleim hálószobájával az a baj, hogy apám itthonról dolgozik és neki is szüksége van a nagy nyugalomra, és nem szeretik ha ott vagyok hiába vagyok csendben
2020. márc. 20. 22:57
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
márpedig marad apád szobája.Közlöd, hogy ez az ő problémájuk, mert ŐK nem nevelik a tesódat vagy bemehetsz az apád szobájába vagy lekeversz legközelebb öcsinek egy istenes pofont.
2020. márc. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak apád szobájában van nyugalom, és neki is arra van szüksége, akkor neked is pont arra van szükséged, menj be te is oda. Tudom, rossz, meg nehéz, de akkor max még lehet azt, hogy apukád cseréljen veled, és menjen a te szobádba, próbálja meg, hogy ott tényleg nem lehet tanulni.

Vagy pl nemtom, fürdőszoba, erkély, esetleg udvar nincsen? A fürdőben is csak akkor zavarnának, amikor oda mennek kezet mosni. De inkább apud dolgozószobája, ha neki nyugalom kell, megérti, hogy neked is nyugalom kell; és mert a tesódtól nem tudsz tanulni, és ott őnála nyugi van, akkor az lesz a jó döntés, mert azt apud se akarja ,hogy megbukj. Ráadásul hogy te akartál volna is tanulni, meg tudtál is volna, ha a tesód nem zavart volna, de tehát szal a testvéred miatt nem sikerült. Ő se akarhat neked rosszat. Ha nem lehet a gyereket rávenni, hogy csöndben maradjon, ne trappogjon, ne visongjon, akkor kénytelen leszel te is becuccolni a tankönyveiddel oda apud mellé. Hogyha jót akar neked, és fontos vagy neki. És szeretne jó leehtőséget adni neked, hogy tanulhass; és a legjobb tudásod szerint teljesíthess az iskolában; és olyan jegyet kapj, amilyet megérdemelsz.

2020. márc. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

Jó idő van. Én egész nap kint voltam. Ha van erkély, vagy kert, segíthet.

Segíthet egy zarjszűrős füles.

2020. márc. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
99%

Viaszos füldugó!!!!


Egyetemen ez mentett meg amikor folyamatosan ordibáltak a szüleim. :)

2020. márc. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!