Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Csak szerintem sok ez már?...

Csak szerintem sok ez már? Naponta több mint 1 órát kéne a húgommal töltenem. (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval én 16 éves vagyok, a húgom 8. Naponta 1 órát szoktunk együtt tölteni, de anyukám szerint ez kevés. De már így is alig marad időm másra. (A távoktatás alatt a tanárok 2x, 3x annyi dolgot adnak fel, mint általában.)Ráadásul játszani nem szeretnék vele, mert agresszív, ezért általában beszélgetünk meg ilyenek. De amúgy én ennyi idősen (is) tök jól megvoltam magamban is. Csak az a baj, hogy ő egyedül nem képes játszani, vagy olvasni egy könyvet, stb, hanem filmet/mesét néz folyamatosan, ha egyedül van. Azok meg tudományosan bizonyítottan nem tesznek jót. Nem értem... én 8 évesen napi több órát játszottam a plüsseimmel (ha éppen van időm néha még most is szoktam ><), kitaláltam különböző élethelyzeteket és azt játszottam el velük. Korábban próbáltam bevonni a húgomat is, de általában az lett a vége, hogy kitalálta, hogy a plüssök akkor most verekedni fognak. Ezt meg én nem szeretem, szóval egy idő után nem próbálkoztam. De van egy csomó remek könyv is itthon, szoktam is neki ajánlgatni, amiket én olvastam az ő korába, de nem kell neki, mert "olvasni unalmas". Ha unatkozik akkor rögtön valami elektronikus eszközön kezd el nézni valamit. Persze ez a nevelésen is múlik, de én nem tudok hatni rá. Vagyis az a baj, hogy SENKI nem tud hatni rá. Ezért aggódom, hogy mi lesz vele a jövőben...

De visszatérve az eredeti kérdésre, nem tudok azzal foglalkozni így se, amivel szeretnék. Itt van a szobámban egy kupac könyv, amit el akarok olvasni, mert érdekelnek, de egyszerűen nincs rá időm. Főleg szép-, illetve szakirodalom, amit nem nagyon lehet úgy olvasni, hogy naponta 5 oldalt, mert abba azért bele kell merülni ahhoz, hogy meg is értsem. (De lehet csak a felfogásom lassú, nem tudom.) Meg az orosz tanulásom (önszorgalmú) is már több hónapja majdhogynem teljesen szünetel, szintén az időhiányból adódóan.


Sok emberrel beszéltem, akik azt mondták, hogy szerintük kötelességem lenne több időt töltenem a húgommal. De egyszerűen ezt nem bírom már...

Van valami ötletetek, hogy hogyan tudnám megoldani ezt a problémát?

Illetve ti mit gondoltok erről?



2020. máj. 14. 16:16
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
49 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Én biztos nem bajlódnék vele még 1 órát sem mindennap.
2020. máj. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem a szüleid foglalkoznak vele ,ha szerintük kevés az egy óra ??
2020. máj. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#2 Anya dolgozik, apa meg play station-on játszik, egyedül, vagy dolgozik. 2-3 naponta szoktak 1 órát játszani vele. Nekem meg ugye "van időm mert gyerek vagyok".
2020. máj. 14. 16:33
 4/16 anonim ***** válasza:
15%

Úgy látom, itt két gondod van.

1. nem tetszik, ahogy és amit játszik a húgod

2. nem akarsz vele több időt tölteni


Az 1.

"Nem értem... én 8 évesen napi több órát játszottam a plüsseimmel "


Nem sértésből, de nagyon egyszerű a megoldás. Ő nem te vagy.


"De van egy csomó remek könyv is itthon, szoktam is neki ajánlgatni, amiket én olvastam az ő korába, de nem kell neki, mert "olvasni unalmas""


Ezt most komolyan felrovod egy nyolcévesnek? Lesz még ideje könyvet olvasni, hadd játssza ki magát!


"Vagyis az a baj, hogy SENKI nem tud hatni rá. Ezért aggódom, hogy mi lesz vele a jövőben..."


Nyolc.Éves.Hagyd.Rá. Nem lehet ezt érhetőbben elmondani. Vagy te kikövetkeztetted, hogy agresszív lesz, amiért verekedőset játszik a plüssökkel?


A 2. dolog

"Sok emberrel beszéltem, akik azt mondták, hogy szerintük kötelességem lenne több időt töltenem a húgommal. De egyszerűen ezt nem bírom már..."


Szerintem sem kötelességed, főleg ha a saját rekreációd (olvasás, tanulás) rovására megy. Kötelességed talán annyiban, ha anyukátok pl. nem tud rá épp vigyázni, vagy ilyesmi. Mese elé leültetni miért baj? Nagyon ellentmondást nem tűrően jegyezted meg, hogy ez tudományosan "nem oké", de a dolog azért ennél összetettebb...Ültesd le valami értelmes mese elé, ne mondjuk spongyabobhoz.

2020. máj. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
A mai gyerekek tipikus ilyenek, 8 évesen ahhoz még kicsi hogy ellegyen egyedül, de ahhoz meg már nagy, hogy parancsolj neki. Szerintem meg nem a te dolgod lefoglalni, ha neki az esik jól, hogy tvzik egész nap, akkor had csinálja.
2020. máj. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Apu ps-ezes helyett foglalkozzon a gyerekevel. Neked nem kotelesseged, tolts vele annyi idot, amennyi jol esik. Nem neked kene gondoskodnod arrol, hogy hasznosan toltse az idejet, hanem a szuloknek kellene kitalalni neki ertelmes elfoglaltsagot. Kicsit olyan hozzaallast erzek a szuleidtol, hogy "jovan Gizike le van tudva, el vannak egymassal a nagytesoval".
2020. máj. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor majd ha a szüleidet annyira zavarja,akkor apád nem a PS-en játszik,hanem a gyerekével foglalkozik és probléma megoldva..
2020. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Savlekotő ***** válasza:
100%
7 perces gyerekek,apuka tegye le a ps mert nem nagy tesónak csinálta kis tesót,nem csodálom h hugi 8 évesen agresszív,miután a saját szüleinek is kb csak útban van....
2020. máj. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem sem normális hogy rád erőltetik ezt, a saját belátásod legyen hogy mennyi időt töltesz vele. Viszont ettől függetlenül, nem lehet hogy az időbeosztásoddal is gond van? Mert a napi 1 óra szerintem nem olyan sok hogy emellett szinte semmi szabadidőd ne legyen. A távoktatás jellemzően úgy megy hogy nincs az összes óra megtartva, viszont a házi ezért arányosan több. Lehet hogy be kellene osztanod az idődet úgy, mintha suliban lennél, és napi 5-6-szor 45 percet foglalkoznod mondjuk az anyaggal. És akkor még mindig spóroltál egy kis időt, plusz az utazás. Én érzem magamon hogy lustább vagyok mostanában, mivel a szabadidőm egy részét és a tanulást is a gép előtt töltöm ezért valahogy repül az idő, mivel nincsen ez a kettő megfelelően elválasztva. De ez csak jótanács.
2020. máj. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Metionin ***** válasza:
96%
Apukád vegye fel a seggét a ps elől és játsszon ő vele. Az ő gyereke.
2020. máj. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!