Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért piszkál a kis testvérrel...

Miért piszkál a kis testvérrel, ha szerinte ezt az egyet se tudjuk nevelni?

Figyelt kérdés
Anyósom kb. 1 éve folyton azzal jön, hogy mikor jön a lányunk mellé az újabb gyerek. Amit én nem vártam tőle, mivel neki is csak 1 gyereke lett, nem akart többet, meg amúgy se az az unokázós fajta. 5 éves lányunkkal akkor találkozik, amikor pofavizit van, de akkor se kíváncsi igazán a gyerekre, ezek a találkozások igazából róla szólnak. Emellett a lányunk kiskora óta hajtogatja, hogy igazából mindent rosszul csinálunk és katasztrófa a nevelésünk. Mert szerinte a gyereket veréssel lehet nevelni és "hallgass" a neve felnőtt társaságban. Én elfogadtam, hogy ő ezt a nézetet vallja, nem is akarom meggyőzni, de nyilván én nem így nevelem a gyerekem (engem se így neveltek). Csak ha elvileg ilyen alkalmatlan szülők vagyunk, akkor minek jön az újabb gyerekkel? Múltkor már konkrétan azt kérdezte, ha nyerne a lottón, mennyi pénzt adjon nekünk azért, hogy újabb gyereket vállaljunk. Köpni-nyelni nem tudtam ettől a kérdéstől. Férjem szerint azért akar még egy unokát, mert az biztos fiú lesz és szerinte csak a fiú gyerek a gyerek. De egyértelmű, ha lenne is baba, azt is ugyanazon elvek szerint nevelném, mint a nagyot és ugyanúgy kilenne tőle anyósom. Azon meg kiakadnék, ha fiú lenne és ezért hirtelen "igazi nagymama" lenne vele, a lányomat meg továbbra is csak lenézné.
2020. márc. 26. 23:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha te meg a férjed nem szeretnétek még egy gyereket, akkor mondjátok meg neki, hogy ti így vagytok hárman egy család, így vagytok boldogok és ebbe senkinek nincs beleszólása, még neki sem!

Férjed mit szól ehhez az egészhez? Neki kellene helyre tenni az anyját!

2020. márc. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%

Na persze, szép lenne, ha egy nő anyósa kívánságára esne újra teherbe, és elnyomná magában a valódi érzéseit, csak azért, hogy anyós megnyugodjon. Terhesség, szülés, gyermekágyas időszak stb, egy egész életre meghatároz egy gyermek, meg még egy.

Nekünk is egy gyerekünk van, anyós szintén sokszor érdeklődik, mert "kell" egy kistestvér... Ilyenkor elmondom, hogy nem, nem kell, szerinte kell, szerintem meg nem, így érzem magam teljes értékű anyának, a kisfiam életében. Ha születne egy testvére, úgy érzem hogy nem tudnék annyit foglalkozni vele nyilván, mint egy újszülöttel, és mivel én a válaszkész nevelés híve vagyok, így egyik vagy másik gyermeke igénye háttérbe szorul. Annak meg mi értelme van. A valahogy felnő nálam nem opció, én tudatosan nevelek, pozitívan. Nem pedig 'valahogy'

2020. márc. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Az elejét olvasva az volt bennem, hogy nem hímsoviniszta-e, aztán olvastam neked is felmerült.


Van egy féltesóm, akit a nagyapja nem tart igazi unokájának, mert a lányától van. Akkor mondta, hogy van végre unokája, amikor megszületett a fiú unokája a fiától. (öcsém a 3. unokája de a másik kettő lány, ráadásul a másik lány gyerekétől) nem tudom miben másabb ez a gondolkozás ez a náciknál akiknél kb. ugyanilyen szemlélet van csak más a célcsoport.

2020. márc. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

Ha én nem akarnék másodikat a jó Isten is lejohetne az égbol akkor se lenne.

Mind azt anyosnak h meddő lettél hátha lekattan a témáról. De tegyük fel akartok 2.babat és ha az is lány lesz? Arra is tojik??

2020. márc. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg is válaszolta magadnak: mert az biztos fiú lesz és szerinte csak a fiú gyerek a gyerek.
2020. márc. 27. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Én azért nem tudom, hogy sok szülő mit képzel magáról! Szerintem átugrik valami a fejükben és, ha a gyerekük összeáll valakivel azt hiszik azok az emberek is a gyerekeik. Sok helyen sok családban fékeznie kellene maguknak a szülőknek. Jó nyilván vannak normális családok, ahol ez működik, de rengeteg van, ahol nem.
2020. márc. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Nincs ebben logika, csak agresszió.

Ismerjük ezt a tipust, akinek mindennel baja van, mert rosszul érzi magát.

El kell kerülni, vissza kell utasítani. Tévedsz, ha értelmet keresel a tetteiben, szavaiban.

2020. márc. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Különben és tudod, mit csinálnék?

Azt felelném: Hát, tudod, Iluka, milyen alkalmatlan szülők vagyunk, még megverni se tudjuk a gyereket, dehogy való nekünk még egy gyereke, nem értünk mi a gyerekhez.

Elfogadnék minden sértést, amit mond, el is túloznám.

Ha azt mondja, ő ért a neveléshez, akkor már mondanám is (persze a gyerek ne legyen ott ekkor, nehogy hallja!): Hát, mennyire igazad van, azon gondolkodtunk a Tibivel, hogy ide is hoznánk hozzád a kislányt, annyival jobban értesz hozzá. Össze is készítettem neki ezt meg azt egy kis bőröndben, arra gondoltunk, havi X Ft-ot adnánk neked, mi csak csütörtökönként este szeretnénk elvinni 3 órára, mikortól tudnád vállalni?

2020. márc. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondd neki, hogy az orvos eltiltott a szüléstől, de már jelentkeztetek örökbefogadásra, a tanfolyamon már túl is vagytok. Egy tündéri 12 éves roma kislánnyal kezdtétek az ismerkedést. Vele már biztos sokkal egyszerűbb lesz, mint egy kiscsecsemővel.

Csak most a virushelyzet miatt leállt a folyamat.

Az egyetlen probléma, ha valahogy visszajut a dolog az ötévesed fülébe, ami azért nagyon nem lenne jó. Szóval talán mégse csináljátok.

2020. márc. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Az ilyen esetek bizonyítják, hogy beteg a magyar társadalom 95%-a!
2020. márc. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!