Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek a húgom viselkedésé...

Mit tegyek a húgom viselkedésével?

Figyelt kérdés

Van egy tizenegy éves húgom, aki nagyon modortalan és flegma mindenkivel. Már engem zavar, ahogy anyámmal és apámmal beszél, de amikor nekik mondom, hogy kéne vele csinálni valamit csak legyintenek, pedig velem régebben szigorúbbak voltak ilyen téren, aminek örülök, mert nem akarok olyan lenni mint ő. A beszélgetés nem hat rá, ha komolyan kezdek vele beszélni a képembe vág valami káromkodást és megüt, persze a szüleink előtt ezeket tagadja, sőt rám keni ezeket a dolgokat és a szüleink neki hisznek, mert ő a kisebb. Már volt, hogy a kezembe úgy belemélyesztette a körmeit, hogy vérezni kezdett, ezt persze nem tudta tagadni a bizonyíték miatt, de semmit nem csináltak vele.


Már a szüleimmel is többször leültem beszélni, hogy tegyenek ez ellen valamit, mert se a húgomnak, se a környezetében élőknek nem jó ez. De ők valamiért észre sem veszik, hogy baj van és azt mondják irigy vagyok.


Ma telt be a legjobban a pohár, amikor szegény kiskutyánk csak odament, hogy felnyalja a lecsöpögtetett vízcseppeket a konyhapadlóról, erre a testvérem ordítozni kezdett vele, káromkodva. A kutyus egyből odasietett hozzám segítségért, mert nagyon megrémült. Próbáltam beszélni a testvéremmel, de ismét csak flegmázott velem.


Nem tudom mit tehetnék vele, nagyon manipulatív személyiség és csak a saját igényit veszi figyelembe. Mindenki előtt teszi a jópofit, de valójában nem ilyen. Szerintetek ez normális? Tudnék neki valahogy segíteni, hogy visszaszálljon a földre?



2020. máj. 29. 12:15
A kérdező szavazást indított:
Szerintem normális, amit csinál.
Tényleg van valami probléma.
36 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Egyszer kell KEMÉNYEN odaütni neki, aztán majd nem fog ugatni neked és keménykedni! Üssed csak!!
2020. máj. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem jól meg kellene verni a tesód, de komolyan mondom.... itt látszik a nevelés hiánya! Más: egy pszichológus sem ártana neki, mert rengeteg felgyülemlett feszkó meg agresszió van benne, aminek oka nyilván van.

Én a tesóm már rég megvertem volna.

2020. máj. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Két büdösnagy pofon. Komolyan.
2020. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

Egy tízenegy éves korai kamaszlánynál ezek még simmán beleférnek a normális viselkedésbe.

Neked meg most ezt meg kell megtanulni kezelni, de a saját vérmésékletednek megfelelően.

Ne ess túlzásba, de védd meg magad! Ja és minnél elöbb kezd el, nehogy dűhödben és hirtelen felindulásból nagyobb bajt csinálj. Gondolok arra, nehogy fellögd idegesen!

2020. máj. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
88%
Hangfelvétel, vagy bármi olyasmi ami igazolja. A szülők sokszor vannak olyan elfogultak hogy csak akkor hajlanak valamire ha látják is. Az meg elég érdekes hogy még a modora se csapta ki náluk eddig a biztosítékot.
2020. máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha van kezed elkapod a kisasszony haját és megrázod. Közben mondod neki a szemébe nézve nem bántod a kutyát mert megtéplek...
2020. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy történt valami rossz a hugoddal, amiről a szüleid tudnak, de neked nem mondták el? Ez nekem nem csak egyszerű neveletlenségnek tűnik, indokolalanul agresszív. Persze a szüleid elég helytelenül kezelik a problémákat.... Sajnálom, hogy ez a felelősség úgy látszik, hogy rád hárul. Tényleg valahogy vedd fel vagy valami, amikor balhézik, hogy a szüleid is lássák, hogy nem csak a fenekükön kéne csücsülni és a homokba dugni a fejüket, hanem a gyerekeikkel is foglalkozni.

Esetleg ha tényleg történt valami a hugoddal és egyszer megkérdezed a szüleid, hogy légyszi avassatok már be, mert akkor legalább fogod tudni valahogy kezelni ezt a viselkedést.

2020. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
42%

Én úgy gondolom,hogy ezt a viselkedést még nem lehet betudni kiskamaszkori viselkedésnek, "lázadásnak"

Nekem is van ilyen korú testvérem, és még elég kisgyerek ez az idő.


Az én véleményem az, és kérlek,ne rosszindulatnak vedd,de a szüleid is változtak,nem figyelnek úgy a húgodra,mint rád, és nem is nevelték eddig,ha ilyesmiket megengedhet magának, mégha a szüleidtől titkolt is.

Lehetséges,hogy van valami komolyabb lelki problémája, vagy suli vagy telefon-Internet miatt(úgy veszem észre,hogy már ennek a korosztálynak is adnak a szülők telefont,pedig nem kéne)

és rajtad vezeti le a feszültséget,a stresszt.


Lehet hogy jót tenne neki,ha nem lenne telefonja, és te is megpróbálnál szeretettel, és kedvességgel bánni vele, kerülni azt,hogy rosszul bánsz vele,mert ha tényleg van valami baja,akkor azt csak tetőzi,hogy te is rossz vagy vele.

És ha szerettetel lennél iránta, idővel lehet hogy megváltozna, vagy megnyílna előtted, esetleg elmondaná hogy mi a baja,mert biztos hogy van valami komoly oka erre hogy így viselkedik :(

2020. máj. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%

Szia! :)

Ne haragudj, nem sértésnek szánom, de szerintem ez a viselkedés elég tipikus olyan családokban, ahol a szülők a kisebbik gyerekek(ek)nél belefáradnak a nevelés fáradalmaiba és úgymond “ágyból nevelik” a gyereket. Az nem merült fel, hogy ebben a sztoriban a Kislány - akinek ennyi idősen semmi épkézláb fogalma sincsen a világról egyébként - habitusánál helytelenebb a Szülőké?

Ebben a korban úgyis Te vagy a legfőbb ellensége a kis bestiának, nem gondolom, hogy egy pofonnal javítanál a helyzeteden, amennyiben eddig is legitim volt a manipulációja.

Saját példából merítve annyit tudnék hozzátenni, hogy egy normális baráti társaság tudna javítani valamit a helyzeten. A külvilág véleményén kívül semmire nem adnak ezek a fantasztikus IQ-fighter gyerekek. Illetve jó lenne kevésbé toxikus emberekkel körbevenni Magad is, hogy ne készítsen ki a viselkedése, amit néhány évig még valószínűleg tartani fog...

2020. máj. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!