Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális a nővérem viselkedése?

Normális a nővérem viselkedése?

Figyelt kérdés

20 eves vagyok, van egy 23 éves nővérem, aki teljesen az ellentétem. Szinte nincs olyan pontja az életünknek amiben hasonlítanánk, és ez nem is lenne baj, de úgy érzem egészen kicsi korunk óta hogy ő engem nem szeret. Én apukámra hasonlitok kívül is és belül is, ő pedig anyukámra. Apa elhagyott minket amikor én megszülettem, és kicsit anya oldaláról mindig is éreztem hogy a nővéremet jobban szereti, jobban támogatja. Ő volt mindig az okos, a jó, én meg csak az a lány aki az apjára ütött. Sosem mondták ki, de érzem hogy így éreznek,habár ezt a tesóm erősen tagadja hogy emiatt lenne ellenséges velem.

Az van hogy amióta egyetemista lett teljesen fent hordja az orrát mintha több lenne bárkinél. Én nem készültem egyetemre, nem ez a világ mozgat és ő ezért erősen lenéz. Azóta mindent amit csak teszek kritizál, leszól, sőt még időnként bele is akar tolakodni azzal az indokkal hogy épp elégszer égett az arca a "rossz fiú" kishuga miatt, nem akarja hogy megint őt szólják le miattam. Tehát elég önző. Nem engem félt, hanem a saját hírnevét. Otthon lakik még, és nyár közepén volt egy olyan húzása ami miatt úgy döntöttem hogy ebből elég volt, és elköltöztem. Jelenleg a páromnál élek, azt hittem hogyha kellően eltávolodunk, talán megjavul a viszonyunk, vagy ha nem is javul de legalább nem romlik tovább. Hát nem így lett.

Azóta még inkább beleszól mindenbe, a telefont már fel sem veszem neki, de minden lehetséges módon az értésemre adja, mennyire nem ért egyet azzal ahogy élek. Legutóbb majdnem kirugatott a munkahelyemről is. A párom szerint féltékeny rám, de én nem tudom... Mindig is jobb élete volt, anyától több szeretetet kapott, mire lehetne féltékeny? És ha ez nem féltékenység akkor mi miatt viselkedik így? Szerintetek? Kezd elegem lenni.


2019. nov. 3. 17:50
 1/5 Savlekotő ***** válasza:
56%
Anyátok nevelte így,te benned apádat látta aki dobbantott,engedd el,mind kettőt,halott kapcsolatokért nem ér vesződni,legyen munkád párod barátok,néha fontosabb a családnál ami sose volt.. Általában egyedül álló sértett anyák nevelnek ilyen falsul gyerekeket..
2019. nov. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szántóvető ***** válasza:
25%

sok minden lehet pl konfliktusfüggő,vagy megalázzák és rajtad kompenzál,esetleg féltékeny rád mert fiatalabb vagy stb stb..ezt kitalálni senki sem fogja.

"Normális a nővérem viselkedése?"-nem,de a nővérek viselkedése mikor normális?

2019. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Természetesen nem normális kedves kérdező. Koncentrálj magadra, magatokra, és inkabb adj neki további okot a féltékenykedésre: Te legyél nála sokkal jobb es jobb! Ne vedd fel amiket mond, ahogy teged bant, szóra se méltasd, a párodra, magadra, barátaidra koncentrálj! Jól tetted,hogy kulon költöztél, hidd el, idővel erre is irigy lesz, hogy a 20 éves kishúga előbb felnőtté vált, mint Ő, aki még mindig mamahotelezik.... nem minden az egyetem!
2019. nov. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
a 30 évesek többsége is még mamahotelezik.. tudom itt mindenki jól áll anyagilag , de a többséget nem veti fel a pénz..
2019. nov. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a baja, hogy megszülettél! Ennyi. Arról nem írtál, hogy anyukádnak mondtad-e, hogy így érzel.
2019. nov. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!