Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ez kicsinyességnek számít,...

Ez kicsinyességnek számít, vagy jogosan érzem magam sértve?

Figyelt kérdés

A bátyám (ő 40, én 30) sokszor kéri a segítségem és mi szó nélkül segítünk, ha tudunk.

Ő sokszor ígérget fűt, fát... Hogy ebben segít, meg számíthatok rá, ha bármi van stb., de soha nem ér rá, ha szükségem lenne rá.


Kb. 2 hónapja kölcsönkérte a kocsimat egy hétre, hogy haza tudjon menni a családjához. Természetesen odaadtam, de 2 hét lett belőle, ami nem gond. Viszont azóta felém se néz, nem keres. Ha írok neki nem válaszol, max egy 👍🏻 jelet küld. Illetve 1 hete volt a szülinapom és fel sem köszöntött.

Kezdem már unni, hogy kihasznál és baromira rosszul esett, hogy arra nem vette a fáradtságot, hogy felköszöntsön.



2020. jún. 15. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Mondd ezeket így el neki. Rosszul esik neked, ahogy viselkedik és kihasználva érzed magad. Vannak ilyen emberek, akik maguktól nem veszik észre magukat.
2020. jún. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan érzed sértve magad. Nekem két testvérem van. Sose keresnek csak ha szükségük van segítségre. Már elhajtottam őket. Te is tedd ezt. Csak kihasznál.
2020. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell minden keresre ugrani! Ha kell neki valami, akkor pont nem ersz ra,mert sok dolgod van..az autora pedig szukseged van. Tanulj meg nemet mondani!
2020. jún. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ilyen nincs, hogy elkéri a kocsidat 1 hétre, aztán 2 lesz belőle. Ezt biztos számon kérném tőle, hogy mit képzel magáról. 1 hét után biztos kivertem volna a balhét, hogy most azonnal hozza vissza a kocsidat. 40 évesen vegyen már magának egy kocsit, elég olcsón lehet már venni.

Szerintem szakítsd meg vele a kapcsolatot. Ha megint kell neki valami, akkor mondd azt neki, hogy NEM és eleged van belőle, hogy rá viszont nem számíthatsz.

Én biztos nem segítenék neki többször és nem is beszélnék vele jó hosszú ideig.

2020. júl. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!