Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérünknek jobban számít...

A testvérünknek jobban számít egy haver, mint a saját családja?

Figyelt kérdés

Egyedül neki van jogosítványa és autója is. Édesanyánknak gyalog vagy biciklivel kell haza cipelnie, amit a boltban vásárol, pedig autó van a háznál (amit egyébként anyánk vett). Bármelyikünknek van bármi problémája, nem segít, még a kórházba sem vitt el, mikor sürgős volt. SEHOVA. A haverját pedig bárhová elviszi. De tényleg. Elmegy érte, mikor nincs pénze buszra. Engem bent hagyott a kórházba, mondván saját hibámból sérültem meg, úgy jövök haza, ahogy akarok.

Ez nekünk nagyon rosszul esik, hogy semmiben sem számíthatunk rá. Én is és a testvéreim is csináljuk a jogosítványt, de jól esett volna, ha néha számíthattunk volna rá.

Egyébként jó testvérek voltunk mindig, nem voltak nagy veszekedések, ő így "kivált" a családból, többnek érzi magát nálunk, anyánknak is lenézi, lekezeli, úgy beszél vele, mint egy senkivel.

Valaki volt hasonló helyzetben? Mire erre a megoldás?



2017. okt. 21. 10:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell vele törődni. Ha nem akar családtag lenni, maradjon magának. Ti se segítsetek neki. Az autó az ő nevén van? Ha nem, nem kell hagyni hogy használja, nem ő vette.
2017. okt. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem látom a problémát, amit nem lehetne megoldani.

Anyukád vette az autót? Igen? Remek. Kulcsot elvesz, ha majd nektek is sikerül a jogsi, akkor majd ti használjátok. Szépen meg kell neki mondani, hogy ez egy családi autó a CSALÁDTAGOK számára, nem pedig ingyen taxi minden jött ment-nek. Azért viselkedik ilyen pökhendi módon, mert nem tudtok a sarkatokra állni.

Ha csináljátok a jogsit, akkor remélhetőleg nem fog sokáig porosodni az autó.

A tesód pedig vegyen magának és akkor oda furikázhatja a haverokat ahová jól esik. Tesó vagy nem tesó, undoritó a viselkedése. Helyre kell tenni.

2017. okt. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A nevén van az autó, anyu úgy vette, hogy neki, de segít nekünk, ha menni kell valahova.

Nem vagyunk lusták egyébként, elsétálunk bárhova, tényleg csak olyan esetekben kérünk segítséget, amit máshogy nem tudunk megoldani. (műtét után menni sem tudtam, őt nem érdekelte, ez azért elég indokolt eset pedig, szerintem.)

Ahogy megvan nekünk is a jogosítvány, mi külön autót veszünk a testvéremmel, mert egyikőnk sem munkába használná (ingyenes a bejárás) így tudnánk együtt használni.

2017. okt. 21. 10:57
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Itt elsősorban anyátoknak kéne a sarkára állni, és helyretenni a tesót, ti meg támogassátok benne. A haverok, barátok fontosak, különösen a fiúknak, ha (mint sejtem) apa nélküli családban élnek, előfordul, hogy arányt tévesztenek a fiatalemberek, de ez beszélgetéssel megoldható.
2017. okt. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
Beszélgetéssel egy ilyennél? Cserbenhagy egy műtött családtagot? Anyukád mondja meg neki, hogy oké, az övé a kocsi- ha kifizeti. akkor azt furikáz vele akit akar.
2017. okt. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Vagy oldja meg a lakhatását. Gondolom nem a haveroknál lakik hanem otthon. Én az ilyet úgy kipenderiteném, hogy a lába sem érné a földet. Hálátlannya. Ilyen szemtelenkedésnél azt hiszem lenne le is út fel is út. Költözzön a haverjához, akiért rögtön ugrik.
2017. okt. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Anyánk rá hagyja.. Mi szoktunk neki szólni a tesómmal, de nem ér semmit. Mindig azzal jön, hogy majd ha jogsink lesz megnézi mi kiket fogunk furikázni..

Nem lehet vele beszélni, tényleg mintha más világban élne..

2017. okt. 21. 11:17
 8/19 anonim ***** válasza:
40%

"Beszélgetéssel egy ilyennél? "


Igen, beszélgetéssel. A kommunikáció csodákra képes.:-) Nyilván nem a tesó hogylétéről kell érdeklődni, hanem anyukának kéne emlékeztetni rá, hogy családban él - még. Szeretne-e továbbra is családtag maradni, vagy csak szállóvendégnek tekinti magát? Döntse el sürgősen, mert a két státusz erősen különbözik, más-más előnyökkel és kötelezettségekkel jár. Ezt aztán ki lehet fejteni, és egyezségre jutni.

2017. okt. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Sajnos anyu nem ilyen határozott, én pedig nem mondhatom ezt neki, mert nincs több jogom itt lenni. :(
2017. okt. 21. 11:57
 10/19 anonim ***** válasza:
27%
Meghallgatnám a másik felet is..
2017. okt. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!