Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Máshol is van olyan,hogy az...

Máshol is van olyan,hogy az egyik testvér a "főnök"?Ki,hogyan viseli?

Figyelt kérdés

Nekem van két testvérem.Én vagyok a középső.

A nagy testvérem a főnök a családban, de szó szerint.


Nem lakik már itt, de a szüleim minden döntésben kikérik a tanácsát és mindig az van, amit ő mond.

Például, milyen hűtő legyen, ki, hova menjen továbbtanulni.



Neki jó diplomája van, jó állása.Első diplomás a családban, amiatt a szüleim nagyon felnéznek rá, rettentő büszkék rá.És sokszor éreztetik,hogy "hozzá kell felnőnünk".


Továbbtanulás kapcsán is az ő szava dönt, persze a szülőkön keresztül megy.

Csak, műszaki, gazdasági, IT vagy jogi,orvosi jöhet szóba felsőoktatásnál.

Minden másra azt mondja, hogy azzal csak közszférában tudok dolgozni és azon fogok gondolkodni,hogy melyik leértékelt parizert vegyem,vagy gyorséttermi alkalmazott, gyártósori munkás leszek.

A szüleim is ezt hajtogatják.



#szülő #testvérek,
2020. júl. 6. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
És te minek szeretnél továbbtanulni?
2020. júl. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Te meg szépen mész majd afelé, amit te szeretnél, és nem törődsz sem vele, sem a szüleiddel.
2020. júl. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azert szerintem egy jo fogorvos nem leertekelt felvagottat tesz otthon az asztalra...


Dontes... gyerekkorba mindig azt hittem amit a szuleim mondtak az ugy van, szent es serthetetlen.

Majd evekkel kesobb mikor en vagyok mar hasonlo kuru, rajottem hogy bizony mekkora baromsagokat muveltek anno.


Szoval csak egy valaki velemenyere hagyatkozni?

Es ha nem jon ossze akkor ,,lehet hibaztatni is,ugye?

2020. júl. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez jellemző az idősebb testvérekre. Most ne haragudjon meg aki nem ilyen, nyilván van kivétel. De általában az idősebb testvérek sokkal hajlamosabbak a nárcisztikus viselkedésre. Megszokta higy ő az idősebb, gyermekkorban ez még számít. Később már nem. De mivel megszokta hogy ő a tapasztaltabb még mindig azt hiszi hogy úgy a jó ahogy ő gondolja. Mert elfelejti hogy te közben már felnőttél.

Szüleidre csak azt tudom mondani hogy gyenge jellemek ha ennyire más irányítja az életüket. Nem állítom hogy rossz emberek félre ne érts, testvérednek valószínű nagyon erős jelleme van és az ilyen emberek nagy hatással vannak azokra akik nem tudnak semmiben dönteni.

A tanácsom az, hogy gondold át a tanácsait, mert nem feltétlenül mond hülyeséget, de ne vakon mint a szüleid. Senki sem ért mindenhez. Ha úgy látod hogy rossz tanács akkor ne fogadd meg. Cselekedj úgy ahogy te jónak látod, mert különben soha sem leszel boldog.

2020. júl. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Te mit szeretnél csinálni? A testvérednek jó élete, állása van, a szüleitek büszkék rá és örülnek a sikerének. Szeretnék, ha ti is hasonló útra térnétek. Ebben én nem látok problémát, amíg nem erőszak vagy ilyesmi. Kikérik a véleményét... felnőtt, értelmes ember, miért ne kérhetnék ki. Felnéznek rá, mert diplomája van és emiatt gondolom jobban adnak a szavára. (Nem mintha ez annyit számítana, csak ők így gondolják). Amiket felsoroltál szakmák tényleg jók és keresettek, minden alapja meg van, hogy ezt ajánlja nektek. Nyilván veszélyes a kisebb tesókra túl nagy nyomást helyezni, de próbálj meg a maximumra törekedni. Persze ha téged nem érdekelnek a fenti szakmák és mást csinálnál, azt is el kéne fogadniuk.
2020. júl. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
* úgy értem hogy nincs olyan ember aki mindenhez ért
2020. júl. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nalunk hasonlo a helyzet.

A noverem nem fonok ugyan, de mindennek ugy kell tortennie, ahogy o akarja. O az a tipus, aki inkabb veszekszik, puffog, duzzog, elcseszi mindenki kedvet, csak hogy neki legyen igaza... en meg ugy vagyok vele, hogy nem fogok se veszekedni, se harcolni, a sajat lelki bekem miatt.

Igy akaratlanul is o a “fonok”, vagyis mindig ugy kell lennie ahogy o akarja, mert neki az sem szamit, ha verig sert valakit, vagy megbant.

2020. júl. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7es,,bocsi de a novered egy igazi hisztis picsa..
2020. júl. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!