Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek milyen előnyei...

Szerintetek milyen előnyei vannak, ha a legfiatalabb testvér vagy?

Figyelt kérdés
eddig én csak hátrányokat tapasztaltam. egy nővérem és egy bátyám van (elég kicsi korkülönbséggel), nagyon jó velük a kapcsolatom, de eddig nem láttam előnyét annak, hogy én vagyok a legkisebb.

2020. jún. 27. 09:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Márpedig kicsinek a legjobb lenni... minden figyelem rajta van, és veszekedéskor nem neki kell "okosabbnak" lenni, hanem a nagyobbaknak, sokszor igazságtalanul. Emellett nem tapasztalja meg milyen az, amikor harcolni kell a figyelemért és a szeretetért.
2020. jún. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Annyiból jó, hogy "kitapossák az utat előtted", minden másban a hárányait érzem.

Az első gyerek újdonság, a másodikkal kevesebbet foglalkozunk, a harmadikat meg majd a kutya felneveli. 😂

2020. jún. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, csak nem emlékszel rá?

Sokan megélik pl. hogy amint " megszületett a kisöcskös, mindjárt ő, mint a legkisebb lett a család szeme fénye"! A nagyobb gyerekek meg --okkal, vagy ok nélkül, de-- mellőzve érezték magukat és féltékenyek lettek.

A féltékenységgel és az irigységgel megmérgezve mindent: mert ugye ami jó volt, tönkrement, ami amúgy is szr volt, még szrabb lett minden résztvevő számára.

Persze, hogy a magatehetetlen kicsire kell 0-24-ig ügyelni, etetni, pelenkázni....stb, másképpen esélye se az életben maradásra. Aztán ezt a tesók miként élik meg? na azt sem a születési sorrendjük határozza meg.


Szerintem a fene megette, ha aszerint értékeled magad, hogy te vagy az utoljára megszületett tesó a csapatban. Próbáld "előnyeidet", "értékeidet" aszerint besorolni, hogy mire vagy képes, amire sok, tőled idősebb ember (vagy épp a tesóid közül valamelyik) nem.


A lényeg, hogy testvéreiddel a jó kapcsolatot élethosszig fenntartsd és ápold, ne ébresszen benned féltékenységet, vagy irigységet az, ha nem látod az előnyeit annak, hogy te vagy a "legkisebb"!


Inkább értsd meg, hogy itt sem a "méret a lényeg", ahogyan az élet területén sokszor. Mielőbb tedd helyre magadban az értékrendet: ne aszerint rangsorold magad, hogy a tesók sorában hanyadik vagy, hanem tudásod, képességeid, döntéseid, tetteid alapján akarj előnyökhöz jutni.

Ne a "sorszámod" és születési időd legyen az indok, ha te fontosabbá válsz valaki/bárki számára, mint a tesóid.

Amíg pedig kimászol magad alól, filózz csak el azon, hogy melyik is az a királyfi...melyik is az a királylány...melyik szegénylegény a legfrankóbb az élet ihlette mesékben??? :) De még akkor is, ha annyian voltak, mint rostán a lyuk!

Te vagy a "legkisebb", a legfiatalabb ???

És mégis értékelni tudod, hogy --eddig-- jó a kapcsolatod a "nagyobbakkal" ?

Őrizd meg ezt a "tudást", mert lehet vki akármennyire elsőszülött, dátum alapján előrébbvaló, akkor is behozhatatlan előnyöd van vele szemben,

ha te "a legkisebbként" elég érett vagy ahhoz, hogy meglásd és megbecsüld

a valóban fontos dolgokat.

Jó egészséget, a tesókkal tartott jó kapcsolatot pedig ne hanyagold! :)

[link]

2020. jún. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

"Az első gyerek újdonság, a másodikkal kevesebbet foglalkozunk, a harmadikat meg majd a kutya felneveli. 😂"


Az a poén,hogy családnál fordítva van.

2020. jún. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
12%

Bébi korban van egy példakép, akinek a másolás (gyerek kori tanulás) megkönnyíti a helyzetet és gyorsabb fejlődést jelent, könnyebb szociálizálódást.


Egy ember sikere nagyon nagyban függ attól, hogy 4 éves koráig megtanul viseledni úgy, hogy a felnőttek szívesen legyenek a környezetében. Ebben hatalmas előny egy, már szocializált nagy tesó, akivel lehet játszani.


Későbbiekben is van előnye, de ott már a hátrányai is kijöhetnek az elvárások és az élőítéletek miatt, de ott is vannak előnyei.

2020. jún. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%
Semmilyen. A nővérem folyamatosan istenítve van, úgy, hogy nem csinál semmit azon kívül, hogy gazdag öreg pasik pénzét költi. Én meg ha bármi érdemlegeset elérek akármiben, annyit mondanak rá, hogy "jólvan, tőled el is vártuk", aztán elfelejtik. Egyébként meg folyamatosan azt hallom tőlük, hogy miért vagyok ilyen meg olyan.
2020. jún. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%

6: Igen, ez gyakori, hogy a kistesót a nagyhoz hasonlítják, hozzá mérik a szülők. Amit a nagytesó elért az valami, amit a kistesó az már nem nagy szám.

Nem véletlen van, hogy többségben a nagytesók landolnak vezetői pozícióba. Volt egy tanár, aki egy lányt az osztályból mindig a nővére nevén hívta, mert őt is tanította. Látszott a fején, hogy marha rosszul esik neki.

2020. jún. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
37%
Jane Piaget 0%ot érdemel itt gyakorin. Végülis... A legnevesebb gyerek pszichológusok egyike. De ti jobban tudjátok :D
2020. jún. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Kiskoromban nagyon elkényeztettek. Azt hittem körülöttem forog a világ és akkor koppantam mikor megszületett az első gyerekem. Féltékeny voltam rá.

Ennek ellenére engem neveltek legkevésbé, szinte a legidősebb nővérem nevelt.

Aztán az unoka... Az én első gyerekem volt a szüleim 7. unokája. Szóval nem volt nagy szám már, ráadásul a bátyámnak 2 nappal hamarabb jött a baba, így két kicsi volt egyszerre és a kevés figyelem is megoszlott.

Nehéz volt kinőni a kis "zsuzsika" szerepből.

Tehát nekem inkább hátrány volt, hogy legkisebb vagyok.

Most már nem mert idősebbek vagyunk, 51-50-48-42 évesek.

2020. jún. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Az idősebb testvérnek szinte felnőtté kell válnia, amint megszületik a kisebb, hiszen utána évekig ő lesz az ingyenes bébiszitter, az, akinek sosem szabad hibáznia, mert rossz példát mutat, a kisebb bezzeg bármit csinál, annyi rá a reakció, hogy "dehát ő még kicsi!" Nagyon szar nagyobbnak lenni hidd el, az egész gyerekkorom ráment a kistesómra, és a miatta kialakult konfliktusokra
2020. jún. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!