Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen lehetosegeim vannak,...

Milyen lehetosegeim vannak, ha van egy fogyatekos testverem, es szulo nelkul maradunk?

Figyelt kérdés

Csak anya van mar, o neveli, allando felugyeletre szorul. En elkoltoztem 300km-rel arebb, ott van munkam, lakasom(hitel van rajta).

Ha meghalna edesanyam, mit tudnek csinalni? En magamhoz nem vennem, lehet onzonek hangzik, de a fiatal eveim(es gyakorlatilag az egesz eletem) nem szeretnem arra aldozni, hogy egy beteg emberrol gondoskodom, plusz a hitel sem fizeti ki magat,es egyszer csaladot is szeretnek.

Hova kerulne a testverem? Gondolom gyamsagot nem tudnak ugymond ram "kiszabni", ha nem akarom. Ahogy edesanyam is idosebb, foglalkoztat ez a dolog erosen, barmi megtortenhet ido elott.


2020. júl. 19. 19:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Egy megfelelő otthont kell keresni a testvérednek ahol gondozzák.
2020. júl. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
8%
Beadhatod egy otthonba. Hogy ez anyagilag mit jelent, nem tudom. De az, hogy 300 km-rel arrébb van egy hiteles lakásod, még nem jelenti azt, hogy oda vagy kötve. Azt is el lehet adni.
2020. júl. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
91%
Bentlakásos otthonba kerül. Gyámságára nem köteleznek, de rokonrartasra igen, ez viszont nem lesz nagy összeg.
2020. júl. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Erre nyilvan en is gondoltam, de szerintem nem sok ilyen hely van ebben az orszagban, ha eveket kell varni egy ilyen helyre, akkor mit csinalok vele? Nem fogok felmondani es hazakoltozni, hogy gondozzam. Az se megoldas, ha magamhoz viszem, mert ugyanugy nem vagyok otthon es nem is akarok otthon lenni.
2020. júl. 19. 19:44
 5/30 anonim ***** válasza:
80%
Miután nem a gyereket, nem a te dolgod megoldani. Az állam dolga lesz, így gyorsan be fog kerülni egy otthonba. Nyugi.
2020. júl. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

2es

Leirtam az elejen, hogy nem szeretnem az eletem tovabbi reszet azzal tolteni, hogy egy beteg embert gondozok es kvazi semmi mast nem csinalok.

Igy is nehezen talaltam munkat,azert is koltoztem el, mert muszaj volt.

Gondolom a helyemben te sem vallalnad ezt.

2020. júl. 19. 19:46
 7/30 anonim ***** válasza:
93%

hasonló cipő, részvétem..most kellene lépni, és keresni neki egy intézetet. nem kell feltétlenül most beadni - nem is vennék be, mert hosszú sorok vannak -, de várólistára fogják tenni


kap a testvéred valamilyen ellátást? saját jogon nyugdíj, fogyatékossági támogatás, saját jogon családi pótlék?

2020. júl. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
96%

2

Miért kéne eladnia? Ott él, és ott szeretne maradni.

2020. júl. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
7%
Azt hittem, azért említed, hogy hitel van a lakáson, mert ez is szempont a testvéred ügyével kapcsolatban. Ha nem, akkor nem kellett volna említeni.
2020. júl. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
84%
Akkor vedd fel a kapcsolatot a helyi családsegítővel. Ők tudnak segíteni az ügyintézésben.Várólista van minden helyen. Belépéskor nagyobb összeg. Ha van tesódnak nyugdíja akkor azt ök kapják.
2020. júl. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!