Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Kell egy gyereknek testvér?

Kell egy gyereknek testvér?

Figyelt kérdés
Egy gyerek elete mennyivel masabb ha van egy tesoja? “Szukseg van” testverre? Es ha igen hany ev a legidealisabb? Tudtok erveket mindketto mellett hogy melyik miert jo? (Nekem van testverem ket es fel ev kulonbseggel folyton martuk egymast)

2020. aug. 10. 13:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell. Lehet. Nincs érv ami mindenkire érvényes lenne se ellene, se mellette. Egyéni döntés
2020. aug. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez nagyon sokmindentől függ. Ha van, ha nincs testvére is érezheti valaki jól és rosszul is magát... Nagyon nem mindegy hogyan állnak maguk a szülők a gyerekükhöz, ha több gyerek van kivételeznek e az egyikkel stb... Nem tudom honnan jött a kérdésed, de szerintem erre eléggé egyértelmű a válasz, hogy nincs olyan, hogy ez vagy az a tuti, ahány szituáció annyiféle.
2020. aug. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Hát nem tudom nekem van két testvérem és nem tartjuk a kapcsolatot. Nem sok jó élményem származik tőlük.
2020. aug. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha van testvére, lehet hogy jó kapcsolatban lesznek, lehet hogy nem. Ha nincs testvered, se jóba, se rosszba nem lehetsz vele. Ezek tok felesleges gondolatok, mert nem tudhatod hogy a te gyerekeid milyen viszonyban lesznek egymassal. Szerintem a szocializációban is van szerepe egy testvérrel való felnovesnek.

De nem tudom pontosan mit vársz mit mondjunk. Jósok nem vagyunk. Van előnye? Van. Van hátránya? Az is lehet neki. Akkor?

Ha akarsz meg egyet akkor szülsz, ha nem, akkor meg nem.

2020. aug. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

"Hát nem tudom nekem van két testvérem és nem tartjuk a kapcsolatot. Nem sok jó élményem származik tőlük."


Másnak meg öt testvere van es minddel tartja a kapcsolatot.

Ezért mondom hogy ez egyéni minden családnál. Azért mert itt egy kommentelő azt írja neki rosszak a testvérei, vagy például te kérdező, attól még van ezer masik akiknek meg jó. Itt nem lehet objektív döntést hozni.

2020. aug. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
26%
igen.
2020. aug. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%

Ezt sok oldalról meg lehet közelíteni.

Bizonyos szempontból jó, ha több gyerek van, mert pl. később az idős szülők esetleges gondozása nem egy ember feladata lesz, hanem tudnak segíteni egymásnak.

De hogy a gyerekkorban mennyire jó, ha van testvér, arra nem hiszem, hogy létezne kategorikus válasz.

2020. aug. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

7!


Hat azért gyereket vállalni, hogy majd gondozzon ha idős leszel, igen nagy baromság....

2020. aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kiszámítva biztosan nem kell. Egy gyereknek lehet jó családi háttere testvér nélkül is, és testvérrel is.

Ha a szülők szeretnének mindketten, ha ez nem okoz különösebb anyagi gondot, ha egészségi akadálya sincs, akkor legyen.

De ezt nem szabad így eldönteni, ahogy írtad. Nem az első gyereknek kell testvér, hanem a szülők szeretnének még babát. Nem egy plüss maci, amit azért veszünk meg, hogy legyen mivel játszani az első gyereknek.

2020. aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, nekem nem kellett. Én jól elvoltam testvér nélkül, sok barátom volt, ma is sok van. A szűk családomban nem igazán láttam jó testvéri viszonyt, kezdve az anyámmal, ők sokan voltak testvérek, és marták egymást, befejezve az unokatestvéreimmel, akik nem is beszélnek egymással.


Ennek ellenére tudom, hogy vannak jó testvérek is, csak az én környezetemben nincsenek, ezért nem is éreztem hiányát.

2020. aug. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!