Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérnek esküvőre mennyit...

Testvérnek esküvőre mennyit pénzt illik adni ajándékba?

Figyelt kérdés
Nem konkrét összegre gondolok, hanem mondjuk a havi fizetésem egy bizonyos százalékára. Jó a kapcsolatunk, én vagyok az idősebb.

2020. aug. 20. 17:39
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Valszeg 100k lesz belőle. A ballagására adtam 20-at.
2020. aug. 20. 18:09
 12/28 anonim ***** válasza:
34%

100 000 teljesen reális.

A mai világban egy komoly telefon 3-400 000 forinttól indul, egy teletank üzemanyag 100 literes kocsiba majdnem 40 000 forint.

Mit kezdenének 20-szal, meg hasonló összegekkel?!

2020. aug. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
54%
Némelyik ember azért nagyon spúr. Én másodunokatestvérnek adtam 40-et+ egy tizest dobtam a menyasszonytáncba. Testvérnek szerintem is 100-as.
2020. aug. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
39%
Amennyi van .
2020. aug. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
44%

akik azon az elven vannak, hogy "a vacsorát fedezzük", az belegondol abba, hogy akkor lényegében semmi nem marad a párnak? értem én, hogy manapság nem azért csinálnak lagzit az emberek, mert hű de megéri (bár jó lenne, ha megérné, nem 0-ra jönne ki a pár). azt is értem, hogy a megélhetés is más, mint anno, a szüleim idejében volt (amikor a lagzi bevételéből házat vettek). de főleg manapság lenne jó, ha a rokonság nem feltétlenül így állna hozzá, már ha megteheti. nyilván ha napról napra él a család/pár, nagy összeg a 10-20 ezer forint is, de nem is az ilyen esetekről beszélek.


mi közeli barátoknak, első unokatestvérnek 50ezret adtunk párommal (unokatesóméknak tesómék is 50et, szüleim 100at adtak, így lényegében a mi családunktól 200ezret kaptak+menyecsketáncba 30ezret, plusz rengeteg segítséget, sütit), tesóméknak 100/150ezret fogunk adni, de meglátjuk, hogy állunk anyagilag addigra.

2020. aug. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
79%

Azért az, hogy manapság annyiba kerül egy esküvő, hogy konkrétan egy fő fogyasztása egy átlagos esküvőn kb 20-30 ezer ft, az nem a rokonság hibája.

Azt is számold bele, hogy egy vendég utazik, ott alszik önköltségen (mert ma már ez is divatos, hogy messze van a helyszín és ottalvos buli van), ruhát vesz és megjelenik, ez további elég súlyos pénzekbe kerül. Én nem csodálom, ha vki tényleg csak 20 ezret tud beleadni.


Mi most szervezzük az esküvőnket, 3 éve halasztjuk, hogy olyat tarthassunk, amilyet szeretnénk, és kizárólag mi fizetjük, a költségvetésünk kb 3 millió ft. Mi úgy tekintünk erre a pénzre, hogy ennek hess lesz azon a napon, mert egyrészt ennyit biztosan nem kapunk, illetve nem is varjuk el, mert azért hívjuk el az embereket, hogy velünk ünnepeljenek.

2020. aug. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
41%

Semennyit


Nalunk nem szokas lehuzni a vendegeket az eskuvon

Nalunk nem szokas penzt adni eskuvore ballagasra egyebekre


Nekem az a fura h valakit azert hivnak meg h kifizesse a lakodalom ra eso reszet.

Vendeg meghivott vagyok miert kellene a par sajat maganak rendezett eskuvojere nekem beszalnom?

Halistennek nalunk nem szokas az ilyen!

2020. aug. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
55%

15ös vagyok.

16#:

mi idén tartjuk a lagzinkat. mi sem azért hívjuk meg a rokonságot, barátokat, mert elvárjuk, hogy állják a lagzinkat, vagy hogy fejenként 20ezret adjanak. mi fogunk mindent fizetni. szeretnénk egy jót bulizni velük, jól érezni magunkat. emellett, ha +ban jövünk ki, már bőven örülünk. de csak ha nem -ban, akkor is fogunk örülni. ha meg - lesz, hát, így jártunk.


viszont az, hogy 20-30ezer ft/fő, nem teljesen igaz. nagyban függ a helytől is. Budapesten lehet, hogy ez az átlag, de pl. nálunk Nógrádban nem. a drágább helyek a 20 ezer környékén megállnak/fő. de ugye erre írtam azt is, hogy nem az a világ van, mint anno volt.


a messze van a helyszín dologra: mivel már nem a sátras lagzik mennek, hogy ne kelljen hetekig agyondolgoznia magát a rokonságnak, muszáj utazni. van, ahol nem fér be annyi ember, amennyit szeretne a pár, van, ahol drágább a kaja, és még kis utazással is olcsóbb, ha távolabbi helyszínen van. mi így kerültünk el 40 perces autóútra. szállást lehet igényelni, amit valóban maguknak fizetnek. mert nem nagy táv, és felmértük azt is, van e igény rá, hogy kisbusszal/autóval hazafuvarozzák a násznépet, a mi költségünkön... nos, nem volt.

innentől hagyjuk ezt az ott kell aludni mert messze van részt. ellenben ha tényleg többszáz km-re lenne a lagzi, mindenképp mi állnánk a szállást, elvégre épp elég elutazniuk is. akik messziről jönnek, nekik mi álljuk a szállásukat.. de igazából nekik ezzel a durván 40km-el még közelebb is van.


új ruhát kell venni: valahol ez is egy luxus. nem kötelező, fel lehet venni azt a ruhát is, ami 2 éve piroskáék lagziján volt rajtam. miért is ne? megszólják az emberek? ugyan, ki emlékszik arra, meg kit érdekel.. meg amúgy is. egy 20ezres alkalmi ruha pont olyan keveset van viselve, hogy ne érje meg még 1-2 darabot venni belőle. szerintem.

2020. aug. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy ezt a "havi fizetésem egy bizonyos százaléka" dolgot hogy gondolod, kérdező? Aki 100ezer körüli éhbéren van tartva, attól óriási áldozat a fizujának a 10%-a, aki meg fél milla fölött visz haza havonta, attól bántóan kevés. Ne ebből indulj ki. Amennyit megengedhetsz magadnak és amennyit jó szívvel adsz. Ha te már házas vagy, kiindulhatsz abból is, hogy ő mennyit adott neked.
2020. aug. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

18: alapvetően bólintok, mert egyetértünk, de sokszor itt is lehet látni esküvős kérdéseknél, hogy a meghívottak gyomorideget kapnak, mert milyen sokba kerül részt venni egy esküvőn...

Az szép dolog, hogy ti álljátok a szállást is, de hidd el, ez sem általános. Én abból indultam ki a szervezésnél, hogy ez a mi napunk, nekünk a legfontosabb, elkövetünk mindent a vendégeinkért, de megértjük, ha vkinek ez anyagilag nagyon köhögős.

2020. aug. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!