Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan magyarázzam el öcsémnek...

Hogyan magyarázzam el öcsémnek, hogy nem stréber?

Figyelt kérdés

Igazából ő nem stréber. Csak szereti a tech dolgokat,és ezeket szinte bemagolja, bármit kérdez az ember tőle ilyen témában, máris rávágja a választ. Illetve a 20. század történelméből is sokat tud.

Viszont ezeken kívül más dolog kevésbé érdekli, sokszor tanulás helyett is a tech dolgokon gondolkodik.

Régebben viszont kitűnő tanuló volt, és egyszerűen az eszébe ment minden.

Most viszont kiderült, hogy rá az osztályban azt mondják, hogy 'stréber', akkor amikor az osztálytársainak elmagyarázza "tudományát". Emiatt ő saját magának is bebeszéli, hogy ő stréber, és ezellen úgy akar védekezni, hogy nem tanul, és hozzá a rossznál rosszabb jegyeket. Neki most már a 4es is stréberség, pedig valaki szerintem nem a jegyek alapján stéber, hanem viselkedése alapján, és ő nem úgy viselkedik.

Családomban a minél jobb jegy az elfogadott, a rossz jegy pedig kevésbé, illetve a nem tanulást is lenézik, emiatt sok vitát eredményzez viselkedése.

Szóval, hogyan tudnék valahogyan ővele beszélgetni, hogy ne erre legyen beállva, hogy tanulni rossz, mert az osztálytársai lenézik? Mit mondjak neki, hogyan vezessem rá, hogy tanulni nem rossz és nem stréberség?

Ha bemegyek az osztályába, és ""egy kicsit elbeszélgetek az osztálytársakkal"" (köhömm...) azzal jobb lenne, vagy csak rontanék a helyzetén?

Válaszokat előre is köszönöm!!



2020. szept. 28. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló történt a nagyobbik fiammal. Tudatosan rontani kezdte a jegyeit, hogy ne nézzék strébernek és elfogadják. Nálunk a sok beszélgetés vezetett eredményre. Elsősorban arra törekedtem, hogy vállalja önmagát, ne másoknak próbáljon megfelelni.

Kérdéseket tettem fel azokról, akik strébernek nevezték:

1. Mennyire valószínű, hogy barátkoznának veled, ha rosszabbak lennének a jegyeid? - Elgondolkodott, túlságosan különböző a személyiségük, valószínűleg nem lennének barátok akkor sem.

2. 10 év múlva meg fogja-e kérdezni bármelyik, mi van veled? - Ez sem valószínű.

3. Ha lerontod az eredményeid, és nem vesznek fel abba a suliba, ahová menni akarsz, fogja-e érdekelni bármelyiket?- Nem valószínű.

Többször beszélgettünk erről, és belátta, nagyon különböző az érdeklődési körük, mást tartanak fontosnak, mások a céljaik.


Az osztálytársakkal az osztályfőnök beszélt, miután elmondtam egy fogadó órán, mi a probléma. Szerencsére visszatért a fiam önbizalma, és a saját útján próbál járni.

2020. szept. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1-es nagyon jókat ír. Még azt tedd hozzá, hogy akik lestréberezik, csak azért, mert tud, azok egyszerűen irigyek rá, és megpróbálják lehúzni, elvenni az önbizalmát. Rosszindulatúak és mérgezők. Az ilyen emberek nem barátok, és nem kell megfelelni nekik.
2020. szept. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért negatív dolog az ha valaki stréber? Erre inkább büszkének kéne lenni. Jó valamiben vagy akár ő a legjobb ott. Ezt nem kell szégyellni.
2020. szept. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!
2020. szept. 29. 14:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy kicsit strébernek tartom magam. De nem szégyellem. Bár ez a stréberség annyiban merül ki hogy 5- ős vagyok mindenből, estig tanulók, izgulok, nehogy 4- legyen, persze néha becsúszik. Pl. Most 15 óra óta tanulok és még át kell néz nam a törit, mert nem ment tökéletesen ( szerintem, anyukám szerint megy) szóval nemtudom hogy ez e a stréberedét vagy nem. Mindenesetre nekem mindig olyan osztályom volt/ van ahol ez nem -gáz. Sőt a menők közül is vannak szín 5- ösök. Alsóba meg az volt a menő , bár ez lehet mindenhol így van
2020. szept. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Max kocka lehet és geek meg töri kocka, de nem stréber az biztos. Ha az lenne akkor 8 éves gimibe járna most.
2021. aug. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!