Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan kezeljem, ha a nővérem...

Hogyan kezeljem, ha a nővérem nem fogadja el a páromat?

Figyelt kérdés

Több, mint fél éve vagyunk együtt a barátommal, akit a testvérem már a kapcsolatunk legelejétől kezdve folyamatosan kritizál. Eleinte nagyobb figyelmet fordítottam a véleményére, mert mégiscsak más szemmel látja a dolgokat, mint én a nagy rózsaszín ködben. Úgy voltam vele, hogy neki talán feltűnnek azok a dolgok, amik nekem nem, de egy idő után meguntam, hogy nem talált a páromban szinte mást, csak kritizálni valót.

Akárhányszor rákérdeztem, hogy mi a konkrét problémája vele, azt a választ kaptam, hogy fura, mert nem beszédes (holott a család többi tagjával jól kijön, sokat szoktak beszélgetni), meg csak úgy fura.


A fülembe jutott, hogy a hétvégén egy hónapokkal ezelőtti történeten lovagolt. A barátom kezében tört el az ezer éves konzervnyitónk, amit a napokban édesanyám szeretett volna használni. Nem találta, ezért megkérdezett, hogy láttam-e, akkor mondtam neki, hogy ki lett dobva, mert eltört. Ennél jobban nem részleteztem, mert szerintem tök felesleges információ, hogy kinek a kezében tört el. Eltört, kész. Pár napja szóba jött anyukám és nővérem között a konzervnyitó valami miatt, nővérem pedig röhigcsélve megjegyezte, hogy anyu kérdezzen meg engem, mi lett vele, kíváncsi lesz, mit mondok majd.


A másik beszólása egy fénykép miatt volt. Nővérem mutatott egy képet anyukámnak, amin a párom és a kutyája látható, egy "Nézd, olyan bamba, mint a kutyája!" kommentár kíséretében. Ezen akadtam leginkább fenn, mert mégis hogy jut eszébe, hogy bárkit is így véleményezzen?


A nyáron felmerült egy közös nyaralás lehetősége (nővérem és a párja, mi ketten). A barátom nem szeretett volna "közös" nyaralást, valamint akkor kezdett a munkahelyén, így mi passzoltuk a dolgot. A nővérem ezt személyes sértésként élte meg, merthogy a barátom VELÜK nem akar nyaralni menni, holott ilyesmiről szó sem volt. A fejemhez vágta, hogyha a barátom nálunk lesz, akkor inkább ők haza sem látogatnak, nehogy közösködni kelljen...


Ez csak három példa, de folyamatosan felhoz olyan dolgokat, amik hónapokkal ezelőtt történtek. Kiragadt momentumokkal dobálózik, amik másnak talán fel sem tűntek akkor. Rendszeresen kérdezgeti, hogy mennyire komoly ez köztünk, "fogadjam el, hogy ez van?".


Kezdetben próbáltam annak betudni, hogy szokatlan neki ez az egész helyzet (ez az első párkapcsolatom), félt, jót akar, de azt hiszem, túl lett tolva. Érzem, hogy kicsit megromlott a kapcsolatunk emiatt.


Hogyan kellene lerendeznem ezt vele? Nyilván fontos számomra, ahogy a véleménye is fontos, de ugyanúgy a párom is az.


23/L



2020. okt. 6. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tojd le a nővéred.
2020. okt. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerüen nem kell vele foglalkozni, megváltoztatni nem tudod, fölösleges emiatt stresszelni magad.

Lehetöleg keveset találkozzatok a növéreddel, ha meg ott van, akkor engedd le a füled mellett a megjegyzéseit!

2020. okt. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Mondd meg nyíltan, hogy szarul esik neked amit csinál. Ha rád sincs tekintettel, az azért sokat elárul, akkor ahhoz tartsd magad..
2020. okt. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Túl sokat foglalkozik a pasiddal, ez furcsa.
2020. okt. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Ne foglalkozz a nővéreddel. A nővéred, törődjön a saját dolgaival.
2020. okt. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Savlekotő ***** válasza:
87%
Tetszik neki,vagy előtted kavartak mert vmi nagyon szúrja a szemét ilyen kor szokott később szaros bili felrúgodni,nézz szét..
2020. okt. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is bejön neki a srác és féltékeny rád.
2020. okt. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

ne foglalkozz vele, aki meg nalad is idosebb, es meg mindig ilyen gyerekes, kicsinyes es rosszindulatu, azzal nem kell torodni. azon pedig semmi csodalkozni valo nincs hogy a baratod ezek utan nem akar veluk menni nyaralni, en se akarnek.


ha lesz valami komolyabb indoka is ellene, ami jogos probleema lehet rad nezve (pl kiderul hogy megcsalta az elozo baratnojet, lopott, atvert masokat), akkor jogos lesz a novered ellenszenve, de eddig nagyon nem

2020. okt. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Csatlakozom a többiekhez: féltékeny.


Lehet az ő párja nem adja meg neki azt, amit lát, hogy te megkapsz.

2020. okt. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem foglalkoznék vele. Ha bármilyen értelmes indokot felsorolt volna, ami tényleg gond lehet, akkor hallgatnék rá, de csak hiszti. Szimplán hagyd figyelmen kívül, amit mond, ne reagálj rá sehogy. Annál nincs jobb megoldás.
2020. okt. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!