Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy lehet elviselni? Van...

Hogy lehet elviselni? Van valami trükk, amivel kordában lehet tartani?

Figyelt kérdés
Testvérem most ért nemrég a kamaszkorba és iszonyatosan elviselhetetlen. A falra tudok mászni tőle és a szüleim egyszerűen nem foglalkoznak ezzel. Kb. ráhagyják, mert majd kinövi.. Van köztünk egy kisebb korkülönbség, így gondolom azért érzékelem ennyire a dolgot. Én már fiatal felnőtt vagyok. Borzasztó, ahogy viselkedik. Visszapofázik állandóan, szemtelen mindenkivel, mindig mindenbe bele beszél, még úgyis ha nincs köze hozzá, simán belevág a másik szavába és nem lehet rászólni, mert akkor megsértődik. Hülyeségeket tud beszélni, mintha kényszeresen beszélnie kéne mindig megállás nélkül. Ha kell neki valami, akkor persze egyből jön, de amúgy meg benézni se lehet hozzá a szobájába, mert kb. kizavar, hogy mit akarsz... A tanulás is persze sokadik a listán, mert az első a hülyeség meg a fiúk. Telefonját nyomkodja éjjel nappal. Minden szar, semmit se szeret. Már egyszerűen a hajam tépem tőle. Vannak ilyen nagyon nagy kirohanásai, pl. hazaér az iskolából és mindenki hagyja békén, üvöltözik, ha megkérdezzük tőle mi a baja már megint, csapkodja az ajtót. Olyankor persze jó vagyok, ha elakar menni valahova, pl. vásárolni. Majdnem minden szart meg kap, amit kinéz, gondoltam majd hátha látja, hogy jófej vagyok akkor kedvesebb lesz, de semmi. Fordítva undok disznó, még egy kocka csokival se képes megkínálni senkit. Pedig amúgy nálunk ilyen sose volt, ha valakinek van édessége, akkor körbe kínáljuk felbontáskor. Nem tudom hogy lett ilyen ember, pár éve még olyan aranyos kislány volt. Most meg megtudnám pofozni.

2020. nov. 14. 20:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
32%

Nem a te feladatox a tesód nevelése! Költözz el ha nem terszik a szüleid nevelési módszere.


Te biztos problémamentes kamasz voltal...

2020. nov. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Na jó, kössz a semmit idióták. Látom az emberek tényleg csak rosszindulatúak tudnak lenni a másikkal. Feltettem egy teljesen normális kérdést a kamasz húgomról, hogy hogy lehetne rá hatni, nem feltétlenül azért, hogy megneveljem, hanem hogy mi ketten is jóban legyünk, mert akármilyen kedves vagyok sajnos ő fordítva velem nem az. De egyből én leszek aki veri a gyereket, meg aki kamu kérdéseket ír ki 15 évesekről, meg aki költözzön el otthonról... emberek nézzetek már magatokba? Ha a rosszindulat fájna, már ordítanátok...
2020. nov. 14. 21:08
 13/24 anonim ***** válasza:
16%
Neked nincs saját életed!?? Miért a húgoddal foglalkozol?
2020. nov. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Savlekotő ***** válasza:
44%
Gondolom elvadult,nem verni kell foglalkozni vele. Gyanítom a szüleitek szarnak rá nő mint a gaz..
2020. nov. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Na jó most már azért álljatok le jó?! Mindennek van határa! Az ég világon senki se veri, a szüleim pedig foglalkoznak vele. Egész egyszerűen gondolom a kamaszkor meg a hormonok miatt nem tudja magát hova tenni és ezért szemtelen meg bunkó. Erre irányult a kérdés, hogy hogy lehet egy ilyen gyerekkel kijönni és jól kezelni. Bár ahogy látom köztetek is akad, akinek nem sikerült még kiheverni a kamaszkort, olyan szemét válaszokat, amiket adtok arra következtetek, hogy a nyomorult életetekben semmi más nincs, csak hogy idejöjjetek és mocskolódjatok az emberrel.
2020. nov. 14. 21:33
 16/24 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező!

A pofont egyedül én írtam, tehát a #9 alatti válaszoddal rám céloztál. Csak abban tévedsz, hogy én nem a pofozkodás gyakorlásáról írtam, hanem egyszeri alapos pofon/ok/ról, amit a hisztis kamasz testvéred megérdemel. Nála aligha használna a Makarenko-féle (l. Google, vagy kérdezd meg a nagyszüleidet) gyereknevelési módszer. Amit tanácsoltam komolyan tanácsoltam és nem gúnyból, mert kutyára bottal kell menni. A húgod nevelése a szüleitekre tartozik. Ha ők megelégszenek azzal, hogy hivatkoznak a kamaszkorára, akkor ez legyen Neked is elég. Ők ismerik a lányukat, nem én. Ilyen kamasz "megnevelésére" nincs trükk. Tűrd el, vagy költözz el.

2020. nov. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%
16-nál a pont! 👍
2020. nov. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
74%

"Kamasz, nem kamasz 1-2 atyai pofon, de akkora, hogy szégyelljen iskolába menni az arcán látható ujjlenyomatok miatt. Aztán jelentse a Sóhivatalnak."


ILYEN primitív valaki, mint te, nincs sok! Ritka undorító ember vagy!


Egyrészt a verés nem nevelési módszer.

Másrészt nem neki kell szégyellnie magát ilyen esetben, hanem annak, aki ilyen brutális, agresszív alak.

Harmadszor nem a sóhivatalnak kell jelenteni, hanem a rendörségnél tenni feljelentést, és utána TE nézheted meg magad, ha elítélnek garázdság miatt!

2020. nov. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem hat testvérem van, pontosan tudom, hogy miről beszélsz. Mindahányan konkrétan ilyen őrültek voltunk kamaszkorunkban. Amikor az öcsém 13 volt, én 19 voltam. Emlékszem, nagyon sokat veszekedtem vele, pedig kifejezetten békés természet.én legalább akkora hülye voltam mint ő. Persze te érettebb vagy most mint akkor én. Nekem ami a szívemen volt, a számon és egész nap ordibáltunk. Sok közös programot csináltunk együtt, főleg a számítógépen játszottunk 2 playeres játékokat.

Te is legyél ott neki szerintem és legyél vele őszinte. Mondj neki bátran nemet. Nem kell minden vitába belemenni. Legyél vele türelmes és azért figyelj oda rá, elég sok hülyeségbe bele lehet menni ebben a korban.

2020. nov. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
80%
De fura! Én is kaptam pofont, amikor normáltalankodtam, és most élek, normális vagyok, vannak barátaim, van életem. :O hihetetlen.
2020. nov. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!