Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te se fogadnád vissza a...

Te se fogadnád vissza a felnőtt gyereked, ha ilyen lenne? Magának köszönheti ha minden rokona kitagadta?

Figyelt kérdés

Nem akarom hossza mesélni, röviden:

A haveromnak elvaltak a szülei mikor kicsi volt, anyjával élt, meg az élettársaval, akivel nem jött ki, nem fogadott neki szót, mert nem az apja, ő lkatonás rendet akart, ő meg nem olyan, elment otthonról, meg kifogásokat talált.

Ebből nagy veszekedes volt, évekig, majd az utolsó 2 évben nem bírta tovább és elköltözött az apjához, meg az élettársához,ott sz első 1 évben jó volt, majd ott se tartott rendet, nem segített stb.

Kiment külföldre az apja kifizette a repjegyet, hogy tanul nyelvet, járjon ott suliba 1 évet végezzen el, majd vissza jön keres itt munkát. Így szólt a megállapodás!


Hát az apja, azt mondta, hogy nem fogadja vissza, és nem is tartja el! Hozzá nem jöhet haza!

Az anyja megint nem fogadja vissza, a nevelő apja nem engedi stb. Azt mondja, 20 évesnem köteles eltartani!

Az aoja is ezt mondja!


Most nem tud hova vissza jönni, mert nem erre számított, hogy nem fogadják vissza sehova!

Mert meg volt beszélve, hogy az apjához jön vissza, de az apja azt mondja, se pénzt, de szállást nem ad! Wzt nem tartom igazságosnak, mert ha meg volt beszélve, hogy oda jöhet vissza, akkor magyarán az apja hazudott neki!



Jogos? Szerintem nem, mert hiába felnőtt, az anyja csak az anyja marad, az apja meg csak az apja!

De ő tehet róla? Nem segített, most ők se segítenek neki?


Te is ezt tennéd?

20 éves a haverom!



2014. jún. 19. 19:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Nézd, az sem igazságos, hogy amikor gyerekként otthon élt akkor nagy ívben tojt az otthoni szabályokra, és maga alatt vágta a fát.

Azt sem igazságos, hogy kint élt 1 évet, bár nem tudom milyen iskolába járt, de ha csak egy nyelvtanfolyamra, akkor simán tudott volna mellette dolgozni akár part time-ba is. Így most lenne pénze albérletre.


Senki sem fogad vissza olyan embert aki problémás.

2014. jún. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%

Bármit is csinál a gyerek, a szülei akkor is a szülei maradnak.

Befejezte az iskolát, és nem fogadták vissza, vagy otthagyta a sulit?

Amúgy tudom, milyen érzés ilyen "szülőkkel", én se tudok hazamenni. :(


20l

2014. jún. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%
Keressen egy albérletet.Az ilyen szülőket sosem értettem,minek ezeknek gyerek?!Én bármikor hazamehetnék,anyukám tárt karokkal várna,pedig már bőven elmúltam 20 éves.Sajnálom a haverodat,de jobb lesz neki mindkét szülőtől távol.
2014. jún. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Most fogja befejezni, van ott munkája az egyetem mellett, de ő haza szeretne jönni! De nincs félre rakott pénze, hogy itt albérletet fizessen, meg munkát keressen, esetleg tanuljon!

A repülő jegye megvan!

2014. jún. 19. 19:33
 5/21 anonim ***** válasza:
45%

Úgy gondolom az ilyen szülő elég idióta amúgy is, hasonló szigorú szabályokat próbálnak betartatni kollégiumban, munkahelyen stb


Nemtudom hogy az én szüleim csodabogarak-e, de amikor 3 napig levolt esve a kispárna a földre, vagy éppen üres flakont tartogattam az ágynál, egy szót nem szóltak érte.


Nálunk ilyenekért nem divat fenyegetni a másikat, hogy kidoblak otthonról ha nem csinálsz rendet

21F

2014. jún. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%

Mire valók a jó barátok ha nem arra hogy a bajban segítsenek?

Ha a szülők nem fogadják vissza, akkor te mint jó barát fogadd be. Nyilván egy idő után téged is zavarni fog a trehánysága, hogy nem képes maga körül rendet rakni, de egy jó barát még ezt is elnézi.

2014. jún. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
En a helyében kint maradnék, gyüjtögetnék és ha ugy adódik visszamennék, de már ugy,amikor állást is találtam.Meg is bolondulnék,ha a gyerekeimmel ilyen lennék.!
2014. jún. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%

Igazuk van a szülőknek. Ha a szabályok nem kellenek, akkor ne kelljen a pénzük és a lakhatási lehetőség sem.

Oldja meg, 20 éves felnőtt.

2014. jún. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

Az én anyám csak a szobám ajtajáig jön. Bár én beengedem, de nem jön be. Mivel Kirk kapitány és Spock is velem élnek..Ők az én csuklyás patkányaim. Így a rendrakás teljesen rám van bízva, és én ennek ellenére is mindig patyolattisztaságú szobát hagyok magam után. Talán emiatt, hogy magam körül képes vagyok rendet teremteni, sőt ha kell segítek az egész házban is, így cserébe tarthatok patkányokat, és anyám soha egy szóval nem fenyeget kidobással.

23/F

2014. jún. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%
8 "20 éves felnőtt" ebben az országban mindegy hány éves vagy,nem olyan egyszerű albérletet fenntartani( már egyáltalán kibérelni is,mert ugye kell két havi kaució) és pláne munkát találni.20 évesen nincs tapasztalata, nem fogják felvenni dolgozni.Ha a saját szüleire sem számíthat,akkor kire??Menjen a híd alá és drogozzon,aztán majd lesz valahogy???
2014. jún. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!